Herečka Veronika Husovská chce synom ukázať veľkomesto

Herečka Veronika Husovská chce synom ukázať veľkomesto

(šaja) – Obľúbená herečka Divadla J. Záborského Veronika Husovská si leto užíva plnými dúškami v kruhu svojej rodiny. Čaká ju výlet do Prahy, ale aj návšteva Vysokých Tatier. Keďže je mamou dvoch nezbedných synov – osemročného Mateja a trojročného Kryštofa, plánuje viac – menej aktívnu dovolenku.

Chlapci sú totiž mimoriadne živí. „V stredu sme boli v spišskonovoveskej zoologickej záhrade a chlapci strávili dve hodiny zatvorení vo výbehu s kozami,“ prezradila so smiechom herečka a dodala: „Môj manžel (Martin Husovský, pozn. aut.) dokončuje hudbu, takže je veľmi zaneprázdnený, lebo v novembri ho čaká premiéra Nikola šuhaj. Čo sa týka programu pre deti, vymýšľam ho tak, aby sa chlapci zabavili, aby sa veľmi neunavili, nedokaličili a aby sme boli aj trochu s manželom. Aj to je dôvod, prečo budeme dovolenkovať na Slovensku,“ povedala Veronika Husovská. Prezradila nám, aj kde veľmi radi trávia čas. „Máme takú peknú chalúpku v Kukovej, býva tam aj sestra (Katka Koščová, pozn. aut.), takže sme si tam kúpili ten domček, zrekonštruovali ho a je nám spolu fajn,“ dodala so smiechom herečka, ktorá už pomaly balí kufre na štvordňový pobyt do stovežatej Prahy. „Chceme synom ukázať aj život vo veľkomeste a Praha je na to priam stvorená. Budeme bývať v centre v apartmánovom dome. Cestujeme nočným rýchlikom, takže myslím, že o zábavu bude postarané od začiatku až do konca výletu.“ 


                               Veronika Husovská je úspešná herečka.

Nedalo nám nespýtať sa aj na to, ako by sympatická herečka zhodnotila sezónu v prešovskom divadle. „Som veľmi šťastná, lebo hra Eugen Onegin sa divákom veľmi páči, či to už študentom alebo staršej generácii. Na predstavenie sú veľmi pozitívne ohlasy a to ma nesmierne teší. Som veľmi šťastná, že som mohla dostať rolu Tatiany. Vážim si to o to viac, že po tej dlhšej dobe, čo som bola s druhým synom na materskej vo viac menej „odpočinkovom“ herečkovskom režime mi práve táto krásna postava prišla do života. Je to veľký dar, lebo na takéto postavy si herečky v repertoárových divadlách zväčša musia počkať roky,“ dodala na záver Veronika Husovská, ktorá si v pripravovanom muzikáli zahrá postavu Eržiky. 

 
Rodinka sa počas prázdnin vyberie na výlety.  
 
Foto: archív V. H. 

Diskusia k článku