Valéria Fürješová: Baladické osudy, konce života, nádeje...

Valéria Fürješová: Baladické osudy, konce života, nádeje...

(ado) - Je vynikajúca herečka, ktorú jednoducho musíte mať radi. Má v sebe energie na rozdávanie, každú jednu svoju postavu si na javisku doslova vychutnáva. Divadelná sezóna na budúci týždeň štartuje, už dnes sa spolu môžeme tešiť aj na Valiku Fürješovú.

Dva mesiace prázdnin! Nielen školáci, ale aj herci si ich mohli plnými dúškami vychutnávať. Ako ich trávila herečka Divadla J. Záborského Valéria Fürješová? „Tohtoročné prázdniny boli pre mňa smutnejšie, odišiel mi môj osemdesiatročný ocko. Zišli sme sa celá rodina... Budú to pre mňa pamätné, silné  dni. Ako človek som sa toho dosť naučila,“ dodáva Valéria Fürješová.
Je to už údel herca, že aj keď má v duši smútok, musí iným rozdávať radosť. S prichádzajúcim septembrom sa znova otvára divadelná opona. Ako to vníma sympatická herečka? „Priznám sa, veľmi sa teším na nový muzikál Nikola Šuhaj. Doslova ulahodí mojej duši. Trochu „vonia“ folklórom a ja som dušou folkloristka. Je to moja parketa. Navyše, posledný polrok čítam balady Tarasa Ševčenka, takže to rovnako zapadlo do môjho „súdka“. Hudba Martina Husovského je presne to, čo momentálne potrebujem počúvať. Je to to, čím žijem: baladické osudy, konce života, nádeje...“

Foto: archív DJZ 

Diskusia k článku