Neuveríte! Michal navaril za dve eurá!

Neuveríte! Michal navaril za dve eurá!

(šaja) – Naša súťaž o varení – zdravom, ale hlavne lacnom vás chytila za srdcia. Do redakcie nám prišlo už niekoľko receptov, ako navariť lacno a chutne a veru aj zdravo. Prvý recept dnes uverejňujeme od fitness trénera Miša Tužinského, ktorý „vyrába“ jedálničky na úpravu stravy aj pre svojich klientov. „Variť zdravo a chutne, tak to ja mám v malíčku,“ zasmial sa Michal, keď nám prezrádzal svoj recept. „Podarilo sa mi chutné jedlo a stálo to moju peňaženku len 2,22 eur,“ pre-zrádza. My len dodávame – varte, foťte vaše chutné výtvory do redakcie. Čakajú na vás pekné ceny.

Naším cieľom je, aby ste varili chutne, a aj lacno. Výber jedál nechávame na vás. Buďte nápadití, veď inšpirácie chutného varenia sa na vás valia z každej strany. Do súťaže sa prihlásite tak, že nám pošlete poštou alebo mailom recept na váš výtvor, fotku hotového jedla a samozrejme doklad z obchodu o tom, koľko potrebné potraviny stáli vašu peňaženku. Potešia nás aj vaše fotografie pri varení. Ak teda chcete vyhrať pekné vecné ceny, varte a posielajte svoje fotky na adresu Jarková 2, alebo na spravodajstvo@povecernik.sk. A môžete k nám zavítať s fotografiami aj osobne. Súťaž potrvá niekoľko týždňov, takže, hor sa variť! Kuracie prsia na masle a kokosovom oleji 


Suroviny: 
Na dve porcie potrebujeme:

130g ryže Natural
300g kuracích pŕs
2čl kokosového oleja lisovaného za studena
20g masla
1pl zmes korenia na hydinu
1pl zeleninové korenie Natural
čerstvú zeleninu podľa chuti

Postup:
Kuracie prsia si navážime na dve porcie po 150g, rozpustíme maslo na plechu, vrch prsíčok posypeme zmesou korenia na hydinu a necháme piecť 20 minút. Potom vyberieme, pridáme ešte trochu masla a päť minút pečieme. Do hrnca dáme kokosový olej a odvážime si 130 g ryže, ktorú opražíme na kokosovom oleji, zalejeme vodou, pridáme korenie Natural a varíme. Potom ju vložíme do rúry na 10 minút. Servírujeme s čerstvou zeleninou. Prajem dobrú chuť.

Foto: MT 

Diskusia k článku