Hubárka Eva Hrušková: „Hurá, už rastú!“

Hubárka Eva Hrušková: „Hurá, už rastú!“

(šaja) – Obrovskú radosť mala Prešovčanka Eva Hrušková, ktorá sa vybrala do lesa. Spolu s kamarátkou Slávkou Tomkovou našli prvé hríby. Hubársky úlovok ich potešil a hubárom odkazujú – choďte do lesa, už rastú!

Hríb dubový a dva smrekové našli kamarátky v lesoch pri Branisku. Ich cieľ cesty bol ale na začiatku úplne iný. „Vybrali sme sa do Krompách, lebo to je úžasná lokalita na hríby. Máme tam svoje miesta. Lenže, zablúdili sme a nakoniec sme skončili pri bývalom motoreste na Branisku. Naše malé zatúlanie ale neľutujeme,“ dodáva s úsmevom Eva Hrušková, ktorá do lesa chodieva od malička. „Ako deti sme chodievali na huby s rodičmi a teraz ich zbieram so synmi Samkom, Hynkom a Radovanom. Okolo ôsmej ráno sadneme do auta a vyrážame. Nájdeme svoje hríby, v lese si spravíme menší piknik a oddýchnutí ideme domov,“ prezrádza sympatická hubárka. A čo spravila s nájdenými hríbmi? „Jeden sme usušili a zo zvyšných dvoch som pripravila hubovo smotanovú omáčku k mäsu. Bola výborná,“ pochválila sa pani Eva, ktorá sa v hubách naozaj vyzná. „Mám veľmi rada podpinky, minulý rok sme ich našli veľmi veľa. A chutia nám aj kozáre a kuriatka,“ prezradila. 
Miesto, kde konkrétne bude hľadať huby aj tento rok, nám ako správna hubárka neprezradila. „Každý má svoje miesto a nik ho nechce prezradiť. Ja si ale myslím, že v lesoch je dosť húb pre každého, každý si nájde tie svoje, ktoré iný hubár nevidí,“ dodala na záver. Foto: E. H. 

Diskusia k článku