Rodinné domy na Sídlisku III

Rodinné domy na Sídlisku III

Na našom Sídlisku III, nad ulicou Mirka Nešpora, postupne vyrastá nová, urbanisticky ucelená zóna rodinných domov. Ide uzavretú lokalitu s kompletnou infraštruktúrou a  výstavbou. Viac sme sa dozvedeli od konateľky developerskej spoločnosti ELISIA, s. r. o., Ing. Blanky Feč Vargovej, ktorá projekt s názvom KRÁĽOVA HORA realizuje.

Prečo ste sa rozhodli budovať rodinné domy práve na Sídlisku III v Prešove?
Sídlisko III je najvyhľadávanejšou lokalitou pri kúpe nehnuteľnosti. Je to sídlisko s množstvom zachovanej zelene, kúskom prírody a pekným urbanistickým riešením. Konkrétne ulica Mirka Nešpora, nad ktorou výstavbu realizujeme je úžasným miestom, kde sa stretáva množstvo služieb. V prvom rade pre nás bolo podstatné, že sa v tesnej blízkosti nachádza základná škola aj s plaveckým bazénom. Ďalej je to materská škôlka. Oproti sa nachádza stredisko Centrum, ktoré poskytuje tržnicu, nákupné možnosti, polikliniku, lekárne, potraviny. V blízkosti je obchodný dom, čerpacia stanica, ale aj bohoslužby. Je to miesto, kde skutočne nie je odkázanosť na auto. Kde mamičky môžu „kočíkovať“ svoje ratolesti, zájsť si na kávu i koláčik v susedstve. Je to proste miesto pre život, ktoré poskytuje všetko, čo potrebujete.  
 
Prečo ste sa rozhodli pre výstavbu rodinných domov?
Našim cieľom je priniesť krásu bývania v rodinných domoch do kompletných služieb zeleného Sídliska III. Našim cieľom je, aby ľudia nemuseli odchádzať z mesta Prešov, aby mohli žiť v rodinnom dome. Prajeme si, aby deti mali blízko do školy i zo školy, ale zároveň, aby mali možnosť vyrastať v dome. Aby mohli navštevovať svojich spolužiakov, ktorí na sídlisku žijú. Chceme, aby rodiny trávili svoj čas spolu. Prajeme si, aby deti mali bezpečnú a uzavretú lokalitu, v ktorej sa môžu hrať i bicyklovať. Bývanie v rodinnom dome vie priniesť pre rodinu súkromie a iné prežívanie každého dňa. Keď si po práci vypijete kávu na vlastnej záhrade, keď môžete vychutnávať východ i západ slnka. Keď môžete relaxovať pri kvetoch. Tieto všetky pocity tvoria chvíle, ktorých súčtom je náš život. 

 
 
Aké rodinné domy máte v ponuke?  
Našim klientom predstavujeme základné štyri typy rodinných domov. Sú to dva typy kaskád v prevedení QUEEN a PRINCESS s úžitkovou plochou od 145 m2 do 160 m2, dvoma terasami a zabudovanou garážou. Ďalej je to klasický bungalov so zastavanou plochou 147 m2, úžitkovou plochou 120 m2 a krásnou 30 m2 terasou. A nakoniec sú to veľkorysé VILADOMY s pozemkami od 6,5 á do 10 á. 
 
Povedzte nám viac o niektorom z nich. 
Dnes by som rada dala do popredia VILADOMY. Ide o tzv. mestské vily, s monumentálnym vzhľadom, osadené do terénu KRÁĽOVEJ HORY. Viladomy s kráľovskými výmerami pozemkov sú moderné, tehlové, nízkoenergetické rodinné domy s obytnou plochou na jednom podlaží.  Úžitková plocha 140 m2 ich predurčuje na skutočne komfortný život. Každá zo spální je pritom veľká minimálne 16 m2. Dom disponuje dvoma zastrešenými terasami, každá o výmere 30 m2. Strecha rodinného domu v sebe ukrýva úložný priestor, ktorý je v každej domácnosti veľmi žiadaný. Zo strany záhrady je k dispozícii od 25 m2 do 50 m2 v suteréne, ktoré slúžia ako „záhradný domček“, fitness, sauna. Alebo tento priestor so samostatným vstupom môžete využiť na podnikanie z domu. Vykurovanie prostredníctvom moderných technológií tepelnými čerpadlami VILADOM predurčuje na nízke prevádzkové náklady. Dispozícia rodinného domu poskytuje všetko, čo od rodinného domu očakávate a v kombinácii so službami, ktoré máte „po ruke“ vám zabezpečuje pohodlný život. Financovanie rodinných VILADOMOV je pritom inovatívne. Nepotrebujete hotovosť na kúpu pozemku a následné zakladanie stavby, ale na celý proces je možnosť využiť hypotekárne financovanie, kedy v prospech banky už zakladáte priamo nový aj rozostavaný rodinný dom. Nie je preto potrebný ani iný majetok na zálohu, ani iná nehnuteľnosť. Vytvára sa tak priestor aj na predaj „staršej“ nehnuteľnosti. Bezpečný spôsob financovania „ex post“ (pozadu), možnosť financovania „per partes“ (postupne) je veľkou pomocou. Zároveň je tu poskytovaný komplexný servis a vy sa teda staráte len o to, akú farbu bude mať váš nový dom, farebnosť strechy a o to, aby sa váš dom čo najviac prispôsobil vašim potrebám i požiadavkám. Inými slovami starosti sú na ramenách developera a vy si užívate radosti vytvárania domu svojich snov. Nezabúdajme, že je to práve čas, ktorý sa nedá vrátiť, vyrobiť ani ničím nahradiť. Čas, ktorý nám bol daný v tomto živote, žime preto naplno. K tomu nám vo veľkej miere slúži práve náš DOMOV. Miesto, v ktorom sa náš život odohráva. 

Diskusia k článku