Kráľovné bývajú na Kráľovej Hore

Kráľovné bývajú na Kráľovej Hore

Ako sme Vás pred týždňom informovali na našom Sídlisku III vyrastajú nové rodinné domy. Developer ich buduje ako komplexný projekt riadenej výstavby a urbanizmu s komplexnou infraštruktúrou. Dnes sme sa zaujímali o to, ako vznikol zaujímavý koncept tohto celého projektu. A ako to všetko bolo nám porozprávala konateľka developerskej spoločnosti ELISIA s. r. o., ktorá projekt realizuje, Ing. Blanka Feč Vargová.

Ako vlastne vznikol názov Kráľova Hora? 
Kráľova Hora je historickým názvom, ktorý toto územie nosilo už dávno pred nami. My sme sa držali tradície, histórie a teda nám bolo cťou ponechať projektu tento vznešený názov. Dokonca sme na neho veľmi radi nadviazali. Každá z našich mestských víl, ktoré budujeme, nesie názov významnej kráľovnej v histórii sveta. Máme napríklad vily s názvom Alžbeta – naša SISSY, ďalej je to napríklad DIANA, ktorá je pomenovaná po princeznej DIANE, ANNU, BEATRIX, KATARÍNU VEĽKÚ, SOFIU a aj mne najbližšiu ELIŠKU (meno mojej dcérky), z histórie známu ako Elišku Přemyslovnu.  
 
Zaujímavý nápad, prečo ste sa takto rozhodli?
Od začiatku vstupu do výstavby vnímam celú situáciu srdcom. Považujem osobne projekt za naše dieťa, ktoré pomaly rastie a s láskou sa rodí. S precítením, ktoré si toto prostredie zaslúži, sme teda pristúpili aj k jeho pomenovaniu. My nebudujeme domy, my budujeme domovy. Naši predkovia hovorili, že náš dom je náš hrad. A tak aj každá naša mestská vila bude kráľovnou pokoja, bezpečia a komfortu pre nového majiteľa. Takto sme to cítili a preto sme to takto s láskou a pochopením pre ľudí a ich životy vytvorili.
 
Dalo by sa teda povedať, že výstavba je vašou srdcovkou?
Tak to rozhodne! Pri pohľade z Kráľovej Hory na náš Prešov je hneď jasné, prečo mu naši predkovia toto pomenovanie dali. Je to kráľovské miesto pre život. Pre ten výhľad, celodennú orientáciu slnka, pre ten pokoj, ktorý tam vládne. Pre nedotknutý kus prírody vôkol. Nie nadarmo sa tomuto miestu hovorí: DIAMANT PREŠOVA. A tak všetko čo tvoríme, tvoríme tak, aby sme sa do prírody čo najviac osadili. Chceme zachovať tie krásy, ktoré toto miesto nazvali Kráľovou Horou. Architektúra rešpektuje terén. Veľkorysosť pozemkov poskytuje slobodu žitia. Zvolené farby sú v prírodnom tóne. Je skutočne krásne prísť do centra sídliska a pritom uvidieť ako sa pred vašimi očami rozprestiera zeleň, pobehujú srnky a vy počúvate spev vtákov. Je to spojenie prírody, luxusu a všetkého, čo pre život v oblasti služieb potrebujete. 
 
Čo teda považujete za najväčšiu devízu bývania v rodinných domoch na Kráľovej Hore?
V prvom rade je to uzavretie lokality s kompletne riadenou výstavbou a urbanizmom. Nedovolíme, aby pri bungalove vyrástol trojposchodový dom, aby sa z toho stala „džungľa“. Je to príliš vzácne miesto na to, aby sme to podcenili. Všetky rodinné domy budú rešpektovať hranice toho susedného, čo do výšky, šírky i prevedenia. Veľkorysé koridory ciest a chodníkov vytvoria priestor pre bezpečné hry našich detí, tak aby ich detstvo bolo radosťou. Toto bola jedna z prvých vecí, ktoré ja osobne som v tejto lokalite uvidela. Deti na bicykloch, „skatoch“, korčuliach. Uvidela som novú komunitu, ktorá sa bude rešpektovať, trefnú občiansku vybavenosť pre pohodlie „v papučkách“. Jednoducho novú oázu bývania pre najnáročnejšieho klienta, ktorý si uvedomuje vzácnosť vlastnej rodiny a času jej venovaného. Som presvedčená, že naše kráľovné na Kráľovej Hore tento „kráľovský“ pocit domova do života budúcich majiteľov prinesú. Verím, že tvoríme v bývaní NOVÝ PREŠOV! Verím, že dokážeme priniesť a skĺbiť eleganciu, dušu, cit ale aj rozumnosť riešenia nového bývania, nového DOMOVA. 

Diskusia k článku