Konkatedrála sv. Mikuláša na zjedenie

Konkatedrála sv. Mikuláša na zjedenie

Zdalo sa jej, že výroba medovníkov bude dobrý koníček. Akosi jej to však prerástlo cez hlavu. Reč je o dvojnásobnej víťazke gastronomickej olympiády a dvojnásobnej držiteľke svetového pohára v príprave medovníkov. Celkovo má Mária Muráriková z Trenčína na krku 11 zlatých, 1, striebornú a 1 bronzovú medailu. Už po piatykrát práve v našom meste vystavuje svoje veľkolepé dielo. Tentoraz ohúrila s hodnovernou medovníkovou replikou prešovskej dominanty. Konkatedrálou sv. Mikuláša.

Medovnikárka Mária Muráriková je v Prešove už známa. Prvýkrát pred piatimi rokmi predstavila svoju prácu v podobe repliky budovy Passage na Floriánovej ulici. S jedlom rástla chuť a neskôr prezentovala aj medovníkový betlehem, soľnobanskú paličkovanú čipku, šarišský kroj. Tentoraz svoje nadanie ukázala v podobe repliky konkatedrály sv. Mikuláša.
 
Unikátne 3D dielo bude v budove Passage vystavené do januára budúceho roka. „Rozmery od podložky stola až po najvyšší bod má 144 centimetrov, do šírky 80 a do dĺžky 130 centimetrov. Váži do 30 kilogramov. Medovník je jedlý. Spotrebovala som šesťdesiat vajec, tri kilá medu, dvadsať kíl medovníkového cesta a plus poleva. Tá je z obyčajného vaječného bielka, cukru a potravinárskej farby,“ povedala jeho autorka a prezradila tiež, že sa skladá z neuveriteľných päťsto dielov. Dozvedeli sme sa tiež, že svoje perníky nepečie v žiadnej špeciálnej rúre, ale len v takej, akú má doma asi každá gazdinka. Najhorší je podľa nej samotný prevoz. „Už poznám kapacitu môjho auta. Na miesto, kde bude dielo vystavené, vozím len komponenty a na mieste to musím poskladať,“ vysvetlila odborníčka.
 
Na perníkovej konkatedrále je zobrazených množstvo krásnych detailov. Reliéfna výzdoba, vitrážne okná, členená strecha, samotná budova má veľmi komplikovaný pôdorys.
 
Príprava medovníka trvala 260 hodín. Samotnému pečeniu však predchádzala dlhá a náročná príprava. „Teória, ktorá tomu predchádzala, bola oveľa dlhšia. Nie je jednoduché robiť repliku takejto veľkej stavby. V medovníku je veľký problém urobiť pravý uhol. Aby sme nemali z kostola šikmú vežu v Prešove, stačí malá odchýlka a mohla byť z toho karikatúra, vážnosť toho diela musíme zachovať,“ dodala Mária  Muráriková.
 
Veci napohľad jednoduché veľmi ťažko vznikajú. „V tomto diele som chcela ukázať, že až do akých extrémov môžete s medovníkom pracovať. Pravítko a milimetre boli na tri týždne mojím kamarátom. Veľmi komplikované bolo spojiť štít strechy. Musela som sa zhostiť toho diela až do samej podstaty – stala som sa architektom a statikom. Našla som si všetky dostupné materiály, mala som asi štyristo fotiek z konkatedrály z každej pozície,“ ďalej prezradila šikovná medovnikárka.
 
Pani Mária nie je žiadna začiatočníčka. Pečeniu medovníkov sa venuje už viac ako tridsať rokov. „Najprv sme si vážne vykali, potom sme si dôverne onikali a teraz si už tykáme,“ zasmiala sa pri rozprávaní o začiatkoch Mária Muráriková.
 
Zúčastnila  sa viacerých svetových podujatí. Je dvojnásobnou víťazkou gastronomickej olympiády a dvojnásobnou držiteľkou svetového pohára v príprave medovníkov. Celkovo má Mária  Muráriková z Trenčína  na krku 11 zlatých, 1, striebornú a 1 bronzovú medailu.
 
A aký má recept na tradičný  medovník olympijská víťazka? „Najlepšie sa pracuje zo základným receptom. Ten je aj najchutnejší. Cukor, med, vajcia, koreniny, sóda bikarbóna.“ 

Diskusia k článku