Svet na krídlach

Svet na krídlach

Zaľúbili ste sa aj vy na prvý pohľad a teraz to neviete skončiť? Reč nie je o romantickej láske, ale o zberateľských vášňach. Aj tie sa totiž väčšinou začínajú úplne nevinne.

Svoju vášeň pre vrtuľníky objavil Milan Verešpej už pred rokmi ako mladí chlapec. Teraz na dôchodku sa má konečne čas venovať nie len vnúčatám, ale aj svojej stále rozrastajúcej sa zbierke. Malé modely lietadiel a vrtuľníkov na diaľkové ovládania si kupuje sám, ale ich dostáva aj od svojich najbližších. Tí, jeho záľube fandia tiež. „Keď som dostal svoju prvú helikoptéru na diaľkové ovládanie tešil som sa z nej ako malý chlapec. Pripomenulo mi to vojenčinu. Tú som absolvoval v Prahe. Vždy som sa totiž okolo takýchto strojov v životnej veľkosti. Som technický inžinier a takýmto strojom som sa vždy rozumel,“ prezradil Milan Verešpej.

V netradičnej zbierka sympatického Prešovčana nájdete modely od najmenších až po tie väčšie na klasické palivo. Okrem dvadsiatich modelov na diaľkové ovládanie je zberateľ aj vášnivým modelárom. „Väčšinou staviam vrtuľníky v mierke 1:72. Mám  Kamov KA-52 alligator, Kamov KA-50, Kamov KA-58, Kamov KA-60, Mil Mi-26 HALO, Mil Mi-28N havoc, Mil Mi-17 a mnoho ďalších.“
Ako nám prezradil, najnovšie sa chystá postaviť model AT-99 fantasy helicopter, ktorá sa objavila aj vo filme Avatar. 

Diskusia k článku