Lego nielen pre deti

Lego nielen pre deti

Pamätáte si na lego? Myslíte si, že ide o skladačku vyslovene pre deti? Omyl. Na svete je mnoho vášnivých zberateľov týchto „detských“ stavebníc. Okrem toho, že lego sa stalo neodmysliteľnou súčasťou rozvíjania detskej tvorivosti a zručnosti je pre mnohých aj nenásťročných skvelou zábavou a relaxom. O svojom koníčku v dnešnej netradičnej vášni porozprával aj Erik Tarasovič z Prešova.

„Lego som ako malé dieťa miloval. Keď sa pred pätnástimi rokmi narodila moja mladšia sestra, opäť som sa vrátil do detských čias. Ona rástla a ja som pri nej mladol. Z prvej výplaty vo svojom živote som jej kúpil lego pre deti staršie ako 5 rokov. Vtedy mala len tri roky. S mojou pomocou to zvládla bravúrne,“ opisuje nové začiatky lego mánie sympatický tridsiatnik.
„Časom som si uvedomil, že ma lego baví asi ešte viac ako v detstve a možno aj viac ako moju mladšiu sestru,“ smeje sa Erik. „V čase, keď sestra prešla z lega na bábiky som si ich začal kupovať sám. Ešte dobre, že v čase mojej najväčšej zberateľskej mánie, moja teraz už manželka, bola naozaj tolerantná. Bývali sme v podnájme a v každej izbe boli samé modely lega. Nemám rád nedokončenú robotu, preto nikdy nestaviam viacero modelov naraz. Vždy len po jednom,“ prezrádza pre Prešovský večerník.
 
Momentálne Erik Tarasovič zostavuje model slnečnej sústavy, ktorý si zavesí na strop. „Keď som bol naposledy v Prahe, nachádza sa tam múzeum lega. Majú tam aj predajňu, v ktorej si môžete nakúpiť kocky lega na kusy. Bolo to pre mňa ako raj,“ spomína si.
 
Vášnivý zberateľ sa v najbližšom čase chystá splniť si svoj sen. „O mesiac cestujeme s manželkou na výlet do Nemecka. Keď už tam budem, plánujem navštíviť Legoland, ktorý sa nachádza 100 kilometrov od Mníchova v mestečku Günzburg,“ hovorí o svojich najbližších plánoch Prešovčan. 

Diskusia k článku