Pohár stvorený pre pivo

Pohár stvorený pre pivo

Pivo sa považuje výlučne za nápoj pánov. Avšak, ako sa hovorí, výnimka potvrdzuje pravidlo. V rodine Šlosárovcov zbierajú pivové poháre skoro všetci okrem tých najmenších. Najväčšiu radosť má z nich, samozrejme, hlava rodiny. Stala sa z toho už tradícia.

Z celého sveta
 
Ako sa začala malá zbierka Ericha Šlosára rozširovať? To nikto nevie. Pohár ku poháru a sú z toho nakoniec plné police. „Vždy som si rád vychutnal dobre chladené pivo. Keď som uvidel v obchode zaujímavý pohár, musel som ho mať. V Belgicku ma v reštaurácii upútali pivové poháre na stopkách. Rukami nohami som sa dohodol s čašníkom a ten mi nakoniec dva poháre predal. Jeden väčší pre mňa a ten menší pre manželku. Mal som z toho nesmiernu radosť,“ povedal nám o svojom vzácnom „úlovku“ Prešovčan. Najčerstvejším prírastkom je pivový pohár z koncertu Depeche Mode, ktorý sa konal tento mesiac v Bratislave, na ktorom bola celá rodinka.
 
Poličky v kuchyni sa pomaličky napĺňali pohármi z celého sveta. „Kamarát mi doniesol jeden špeciálny darček z Niagarských vodopádov. Neviem, či je to priamo pivový pohár, alebo len na obyčajnú vodu, ale je originálny. Jeho zvláštnosť je, že má dvojité dno, v ktorom je voda, ktorá keď zamrzne v mrazničke, udržiava ideálnu teplotu piva,“ pochválil sa zberateľ.
 
Do zbierania pivových pohárov sa postupne zapojila celá rodina. „Mám narodeniny v decembri. To už obchodné siete začínajú s rôznymi vianočnými akciami. Ak ku pivu pribalia aj pohár, niekto mi ho z mojej rodinky ochotne kúpi. Mám doma aj celé série. Vystavené na poličkách sú však vždy len po jednom kuse. Z ostatných pivo pijeme pravidelne,“ dodal.
 
Prezradil tiež, že každý hosť, ktorý prekročí prach ich domu, má jednu veľkú vymoženosť. Môže si zo zbierky vybrať akýkoľvek pohár, z ktorého si chce zlatistý mok vychutnať.  Takže, vitajte u Šlosárovcov!

Diskusia k článku