Príbeh o cínovom vojačikovi raz možno nahradia príbehy o cínových šperkoch!

Príbeh o cínovom vojačikovi raz možno nahradia príbehy o cínových šperkoch!

Andrea Imrichová je v súčasnosti mamina na plný úväzok. Od 15-tich rokov ju prezývajú Lenny a pod týmto pseudonymom dnes aj tvorí. Má 34 rokov, dve detičky a netradičné hobby. Hovorí, „Odkedy sa mi narodilo druhé dieťa, tak som úplne prehodnotila niektoré priority a už som sa jednoducho po pol roku neponáhľala späť do práce, ako pri prvom dieťati.“ Napriek starostlivosti o ratolesti sa však považuje za „kreatívnu dušu“ a svoju tvorivosť si potrebuje niekde vybiť... Ktorá žena by sa nechcela opájať drahokamami tisícich farieb?

Vo večerníku sme predstavili už niekoľko šikovných ľudí. To predznamenáva, že aj vy skrývate istý talent. Čomu sa vlastne venujete?
 
·         Venujem sa výrobe šperkov z minerálov, polodrahokamov a šperkových sklíčok. Tento štýl som objavila pred asi štyrmi rokmi na mojej obľúbenej handmade stránke... Bola to láska na prvý pohľad! Vedela som, že toto je presne to, čo ma bude baviť, a teda spájať drahokam či kameň s kovom. Tak som si zabezpečila všetko potrebné na tvorenie a začala som skúšať. Samozrejme, nemala som všetky správne materiály, v tom období ani nebolo ľahké ich zohnať. Na internete nebol takmer žiadny návod, keďže kurzy sú platené. Tak som si zaplatila kurz a konečne som sa mohla začať realizovať. Okrem toho ešte vyrábam pre seba, deti, rodinu a kamarátov prírodnú kozmetiku a vyrábam aj maľované hodvábne šatky.
 
Mali sme tu už šujtáš, kamienkovanie, plstenie... Čím ste originálna?
 
·         Originálom je vlastne každý jeden kus prívesku či prsteňa, nie je to žiadna pásová výroba... V každom šperku je kus duše a minimálne hodina práce. Nepoužívam žiadne polotovary, celý šperk je ručná práca. Šperky sa nedajú opakovať, vlastne sa o to ani nesnažím. Každý kameň ma inú kresbu, iný tvar, ku každému kúsku sa hodí niečo iné.
 
Spomínali ste drahokamy, kameň a kov. Zasväťte nás.
 
Používam techniku cínovania...

Kompletný článok v platenej sekcii Online Večerníka. 

Diskusia k článku