„Makbedrik“ vidí Prešov inými očami!

„Makbedrik“ vidí Prešov inými očami!

Je z Medzilaboriec. Prechodným domovom sa mu vďaka štúdiu stal Prešov. Študuje na Fakulte výrobných technológií Technickej univerzity v Košiciach so sídlom v Prešove, ale srdce mu opantalo fotografovanie. Je tu ešte len jeden rok, ale naše mesto vidí v inom spektre. Jeho „kúsky“ berú dych. Zoznámte sa Matúš Vavrek alias „Makbedrik“.

Zberateľ Pavol Pella má doma vlastné Tesla múzeum

Zberateľ Pavol Pella má doma vlastné Tesla múzeum

Pýtate sa, čo má spoločné tridsaťročný Prešovčan Pavol Pella so „starými“ Tesla výrobkami? Pri prehliadke jeho bytu však na to veľmi skoro prídete. Jeho vášeň v „retro“ štýle je cítiť všade. Zosilňovače od známej československej značky, repráky či rádia. To všetko má takmer v neporušenom stave. Jednotlivé kúsky sú funkčné, niektoré našiel na burzách iné u známych v pivniciach. Celú zbierku ukázal práve vám, čitateľom nášho Prešovského večerníka.

Vodný svet fotoobjektívom Viktora Zamborského je plný nádherných farieb

Vodný svet fotoobjektívom Viktora Zamborského je plný nádherných farieb

Nášho fotoreportéra Viktora Zamborského asi netreba predstavovať. Jeho fotografie sú známe ešte z čias, kedy o digitálnom fotoaparáte nikto nechyroval. Pred pár rokmi sa však Viktor zaľúbil ešte raz. Jeho novou láskou sa stalo potápanie. Vodný svet ako inak, musí zvečniť fotoaparátom.

Učarovali jej dobové kostýmy

Učarovali jej dobové kostýmy

Najprv šila šaty pre bábiky, neskôr si vyskúšala nejaké módne výstrelky pre seba. Nakoniec ju fascinovali dobové kostýmy.

Fotenie diskoték už nie je „in“. Okúzlili ju detské tváričky

Fotenie diskoték už nie je „in“. Okúzlili ju detské tváričky

Z diskoték k batoľatám. Nejde o žiadnu mladú mamičku, ktorá by sedela doma zavalená plienkami a spomínala na svoje „mladí“. Reč je o Prešovčanke, vysokoškoláčke Miške Rolandovej, ktorej záľubou je fotenie. Nie však hocijaké. Najnovšie sa jej vášňou stali okúzľujúce bábätká.

Chcel  prekonať strach z hada, dal si ho na krk.  Zamiloval sa

Chcel prekonať strach z hada, dal si ho na krk. Zamiloval sa

Väčšina z nás, keď uvidí hada, od strachu ani nedýcha. A berie nohy na plecia. Náš dnešný „držiteľ“ netradičnej vášne Pavel Szudár ich miluje!

Pohár stvorený pre pivo

Pohár stvorený pre pivo

Pivo sa považuje výlučne za nápoj pánov. Avšak, ako sa hovorí, výnimka potvrdzuje pravidlo. V rodine Šlosárovcov zbierajú pivové poháre skoro všetci okrem tých najmenších. Najväčšiu radosť má z nich, samozrejme, hlava rodiny. Stala sa z toho už tradícia.

Hand made s háčkovkou a klbkom vlny

Hand made s háčkovkou a klbkom vlny

K tomu, aby ste si našli „svoju“ vášeň, vám stačí háčkovka a klbko vlny. Potom už len kúsok fantázie a vlastné výtvory sú na svete! „K háčkovaniu som sa dostala úplnou náhodou. Vždy som si myslela, že práve ja nie som ten typ, ktorého by niečo také zaujalo. Ručné práce som skôr brala ako koníček našich babičiek. Náhoda dala, že som zbadala najnovšie vydanie knihy o háčkovaní. Neverila som vlastným očiam, že niekto dokáže ručne vyrobiť takto dokonalú prácu večer pri sledovaní televízie. Rozhodla som sa kúpiť si knihu. Ani som nečakala, že si ju najprv doma prelistujem a popozerám. Hneď v obchode som poprosila predavačky, aby mi poradili, ktoré vlny sú kvalitné a čo všetko k tomu potrebujem,“ opisuje svoje začiatky Denisa Korinková.

Zbierka na krku

Zbierka na krku

Ku každej kabelke aj iná čiapka, šál a rukavice. Tak sa Prešovčanke Valike Samseliovej nazbierala úctyhodná zbierka doplnkov na zimu. Dokonca si pár kúskov uplietla aj sama. Okrem teplučkých šálikov má však v skrini aj krásne letné šatky všelijakých vzorov.

Chlpaté krásky pre každú z nás

Chlpaté krásky pre každú z nás

Každá žena si z času na čas dopraje kúpiť nový kúsok do svojho šatníka, botníka alebo do zbierky kabeliek. Typicky ženskou „márnivosťou“ trpí aj bývalá Večernikárka Andrea Kiššová. Tá sa však rozhodla, že namiesto toho, aby trpela vždy len jej peňaženka, pokúsi sa zaujímavé, netradičné ale moderné kožušinové krásky vyrábať sama. Jej šikovnými rukami sa jej to naozaj darí. Posúďte sami.