Pohár stvorený pre pivo

Pohár stvorený pre pivo

Pivo sa považuje výlučne za nápoj pánov. Avšak, ako sa hovorí, výnimka potvrdzuje pravidlo. V rodine Šlosárovcov zbierajú pivové poháre skoro všetci okrem tých najmenších. Najväčšiu radosť má z nich, samozrejme, hlava rodiny. Stala sa z toho už tradícia.

Hand made s háčkovkou a klbkom vlny

Hand made s háčkovkou a klbkom vlny

K tomu, aby ste si našli „svoju“ vášeň, vám stačí háčkovka a klbko vlny. Potom už len kúsok fantázie a vlastné výtvory sú na svete! „K háčkovaniu som sa dostala úplnou náhodou. Vždy som si myslela, že práve ja nie som ten typ, ktorého by niečo také zaujalo. Ručné práce som skôr brala ako koníček našich babičiek. Náhoda dala, že som zbadala najnovšie vydanie knihy o háčkovaní. Neverila som vlastným očiam, že niekto dokáže ručne vyrobiť takto dokonalú prácu večer pri sledovaní televízie. Rozhodla som sa kúpiť si knihu. Ani som nečakala, že si ju najprv doma prelistujem a popozerám. Hneď v obchode som poprosila predavačky, aby mi poradili, ktoré vlny sú kvalitné a čo všetko k tomu potrebujem,“ opisuje svoje začiatky Denisa Korinková.

Zbierka na krku

Zbierka na krku

Ku každej kabelke aj iná čiapka, šál a rukavice. Tak sa Prešovčanke Valike Samseliovej nazbierala úctyhodná zbierka doplnkov na zimu. Dokonca si pár kúskov uplietla aj sama. Okrem teplučkých šálikov má však v skrini aj krásne letné šatky všelijakých vzorov.

Chlpaté krásky pre každú z nás

Chlpaté krásky pre každú z nás

Každá žena si z času na čas dopraje kúpiť nový kúsok do svojho šatníka, botníka alebo do zbierky kabeliek. Typicky ženskou „márnivosťou“ trpí aj bývalá Večernikárka Andrea Kiššová. Tá sa však rozhodla, že namiesto toho, aby trpela vždy len jej peňaženka, pokúsi sa zaujímavé, netradičné ale moderné kožušinové krásky vyrábať sama. Jej šikovnými rukami sa jej to naozaj darí. Posúďte sami.

Z pokolenia na pokolenie

Z pokolenia na pokolenie

Blížia sa tie najkrajšie sviatky v roku. Jedným zo symbolov Vianoc je aj vianočný stromček. Zdobenie stromčeka je u nás už tradíciou. Každá rodina si tvorí svoje rituály a tým predáva svoje posolstvá mladším členom rodiny. V niektorých rodinách sa dokonca ozdoby aj dedia z pokolenia na pokolenie. To je aj prípad Alenky Vranovskej.

Miluje tanec

Miluje tanec

Mladé dievča, ktoré hovorí o svojej tanečnej vášni, ako o poslaní, ktorým obohacuje nielen seba, ale aj ostatných. Bezprostredná detská radosť je jej neustálou motiváciou. Reč je o mladej študentke, ktorú tanec fascinoval natoľko, že sa mu venuje od malička.

Svet písmen a slov

Svet písmen a slov

Bez nich by zrejme noviny neboli novinami a časopisy časopismi. Patria na stránky denníkov a týždenníkov ako články či fotografie. Reč je o krížovkách, ktoré sú akýmsi svetom písmen a slov. Nútia nám namáhať mozgové závity a vraj takto znižovať hrozbu rizika ochorenia na Alzheimerovu chorobu. Sú malé, stredné i veľké – celostranové. Ľahké, ťažké i poriadne ťažké. V našom meste je „pánom krížovkárom“ Pavol Husár, ktorý 6. decembra oslávi šesťdesiate narodeniny.

Ku kvetom s láskou

Ku kvetom s láskou

Ak ste milovníkmi kvetov, určite viete, že žiadne hnojivo a ani zalievanie raz týždenne nezaručí, že váš kvietok bude mať krásne zelené lístky a rozkvitnuté kvety. Podľa mnohých domácich „kvetinárok“ potrebuje práve milé slovo. O vášni pani Valérie Kováčovej vedia všetci jej najbližší.

Konkatedrála sv. Mikuláša na zjedenie

Konkatedrála sv. Mikuláša na zjedenie

Zdalo sa jej, že výroba medovníkov bude dobrý koníček. Akosi jej to však prerástlo cez hlavu. Reč je o dvojnásobnej víťazke gastronomickej olympiády a dvojnásobnej držiteľke svetového pohára v príprave medovníkov. Celkovo má Mária Muráriková z Trenčína na krku 11 zlatých, 1, striebornú a 1 bronzovú medailu. Už po piatykrát práve v našom meste vystavuje svoje veľkolepé dielo. Tentoraz ohúrila s hodnovernou medovníkovou replikou prešovskej dominanty. Konkatedrálou sv. Mikuláša.

Verná futbalu

Verná futbalu

Miluje pohľad na zelený trávnik a v televízii nevynechá ani jeden zápas. Zdá sa vám to povedomé a pripomína vám to vašu polovičku? Tentoraz sme do netradičnej vášne oslovili nie muža ale ženu, ktorá holduje futbalu.