Moderátorova babka prišla o rebrík. Je z neho socha sv. Cyrila a Metóda

Moderátorova babka prišla o rebrík. Je z neho socha sv. Cyrila a Metóda

Napriek tomu, že je stále v teréne a redaktorská práca mu nedá niekedy ani spávať, vždy si nájde čas na svoju záľubu. Martin Jedinák sa môže pochváliť ďalším vydareným kúskom. Tentoraz vyrobil sochu dvoch vierozvestov sv. Cyrila a Metóda.

Tatry - osudová láska

Tatry - osudová láska

Zaľúbili ste sa aj vy na prvý pohľad a teraz to neviete skončiť? Reč nie je o romantickej láske, ale o zberateľských vášňach. Aj tie sa totiž väčšinou začínajú úplne nevinne.

Kvalita čaju na nezaplatenie

Kvalita čaju na nezaplatenie

„Nikdy by som neodpovedal, že raz vymením šálku čierneho espressa za lahodný čaj. Bol som naozaj veľký kávičkár až do vtedy, pokiaľ som neobjavil taje čajov,“ povedal Janko Ihnácek. Ten má doma úctyhodnú zbierka čajov, šálok aj čajníkov. Čaj má na každý deň iný. Tak ako niekto si necháva pálenku na špeciálnu príležitosť, tak isto má Janko odložený čaj na zvláštny deň.

Lego nielen pre deti

Lego nielen pre deti

Pamätáte si na lego? Myslíte si, že ide o skladačku vyslovene pre deti? Omyl. Na svete je mnoho vášnivých zberateľov týchto „detských“ stavebníc. Okrem toho, že lego sa stalo neodmysliteľnou súčasťou rozvíjania detskej tvorivosti a zručnosti je pre mnohých aj nenásťročných skvelou zábavou a relaxom. O svojom koníčku v dnešnej netradičnej vášni porozprával aj Erik Tarasovič z Prešova.

Fascinujúce tvary

Fascinujúce tvary

Kto by v dnešných časoch nevedel niečo o obľúbenom „čiernom“ nápoji. Coca Cola sa stala jednou z najznámejších svetových značiek, ktoré zaplavili v sedemdesiatych rokoch aj československý trh. Odvtedy sa Martin Iľakovský pustil do zbierania fliaš Coca-Cola.

Tie časy minulé

Tie časy minulé

Mnohé veci už sú alebo budú pre našich potomkov raritou z čias minulých. Možno už ani nebudú vedieť čo to boli platne, kazety, mončičáky či céčka. Vierka Rovná z Prešova práve všetko to čo jej pripomína detstvo dnes zbiera.

Valaška od baču

Valaška od baču

Tento týždeň vám prinášame naozaj zaujímavú zberateľskú vášeň. Marián Tajcovský má doma 25 pravých slovenských valašiek. Väčšina z nich nie je kupovaná, ale darovaná či robená na objednávku.

Každý kúsok má svoje miesto

Každý kúsok má svoje miesto

V byte pani Ivany nenájdete na stenách žiadne maľby či fotografie. Už niekoľko rokov má, ako sama hovorí, puzzle mániu. Tie visia všade, kde je miesto. Jej najbližší s darčekmi problém nikdy nemajú. Nové puzzle do zbierky sa predsa zíde vždy.

Pozor. Zíde sa to nevyhodiť!

Pozor. Zíde sa to nevyhodiť!

V dnešnej netradičnej vášni vám predstavíme Michala Kolpáša, ktorý na dôchodku prepadol niekoľkým zberateľským vášniam. Priznáva, že aj u neho prepukol ošiaľ zvaný „veď to sa ešte zíde“. Zbiera zapaľovače, platne či staré video kazety. V jeho byte však nájdete aj naozaj hodnotnú zbierku kníh.

Namiesto 4-izbového bytu v Bratislave obrovská škatuľa spomienok

Namiesto 4-izbového bytu v Bratislave obrovská škatuľa spomienok

V našej rubrike netradičná vášeň sme Vám už priniesli desiatky naozaj zaujímavých zberateľských záľub. Zistili sme však, že nielen Prešovčania majú v sebe tie známe symptómy zberateľstva. Vo svete existuje aj medzinárodná súťaž, do ktorej sa rok čo rok zapájajú zberatelia z celého sveta. Podmienka je jediná, zbierka musí byť naozaj zaujímavá.