Nová linka do Vyšnej Šebastovej stále v nedohľadne. O zmene licencie má rozhodnúť zastupiteľstvo

Nová linka do Vyšnej Šebastovej stále v nedohľadne. O zmene licencie má rozhodnúť zastupiteľstvo

Tešili sa predčasne? Keď sme ešte v novembri informovali o tom, že do obce Vyšná Šebastová a jej časti Severná má od nového roka jazdiť mestská hromadná doprava, nevedeli sme, že bude okolo toho toľko kriku. Obec Vyšná Šebastová aj Ľubotice licenciu vydali k 13. januáru tohto roka. Čaká sa na mesto Prešov. Primátor tvrdí, že musí linku schváliť zastupiteľstvo.

Prešovčania pozor! V platnosti sú dve nové VZN-ká

Prešovčania pozor! V platnosti sú dve nové VZN-ká

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prešov č. 14/2013 o poplatku za znečisťovanie ovzdušia malým zdrojom znečisťovania ovzdušia a Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prešov č. 15/2013 o niektorých podmienkach držania psov na území mesta Prešov nadobudli účinnosť v posledný januárový deň.

Prešovská sociálna poisťovňa má novinku. Poradový lístok by mal vniesť poriadok

Prešovská sociálna poisťovňa má novinku. Poradový lístok by mal vniesť poriadok

Kvalitnejšie služby pre klientov. To by mala priniesť novinka, ktorú zaviedla prešovská pobočka Sociálnej poisťovne. Kto vás vybaví a kedy ste na rade, to vám „povie“ vyvolávací systém. Mal by vniesť poriadok do spôsobu vybavovania požiadaviek klientov

Do škôl prichádza digiškola

Do škôl prichádza digiškola

Interaktívne tabule, tablety, notebooky, iné technické dovybavenie a atraktívny digitálny obsah čakajú na školy, žiakov i učiteľov. Len nedávno sa rezort školstva obrátil na materské, základné aj stredné školy s ponukou na účasť v projekte zameranom na modernizáciu výučby. Záujem na seba nenechal dlho čakať.

Konateľ spoločnosti  HC Prešov, o.z. poslal primátorovi otvorený list. Dostali ho aj poslanci

Konateľ spoločnosti HC Prešov, o.z. poslal primátorovi otvorený list. Dostali ho aj poslanci

Neprešlo v Toryse veľa vody a kauza prešovský zimný štadión je späť. Možno si ešte spomínate na búrlivé diskusie v mestskom parlamente, keď primátor Pavel Hagyari podpísal nájomnú zmluvu s HC Prešov, o.z. Dnes je situácia úplne iná. Mesto Prešov odstupuje od Zmluvy o prenájme nehnuteľností.

Dnes Vám prinášame pokračovanie otvoreného listu primátorovi.

Odkaz pre primátora: Chceme radšej škôlku a cesty, nie kaštieľ!

Odkaz pre primátora: Chceme radšej škôlku a cesty, nie kaštieľ!

Mesto má v pláne odkúpiť národnú kultúrnu pamiatku. Ide o kaštieľ v prešovskej časti Nižná Šebastová. Pamiatka zo 17. storočia bude stáť mesto podľa predbežných odhadov viac ako 740 tisíc eur. Nevyhnutná je ale rekonštrukcia. Paradoxom je, že tá istá budova je na predaj v realitnej kancelárii už takmer štyri roky. Makléri ju nevedia predať ani za 400 tisíc. Obyvatelia tejto mestskej časti nie sú touto myšlienkou nadšení. Tí chcú radšej opraviť škôlku a cesty ako kaštieľ.

Remeslo má naozaj zlaté dno

Remeslo má naozaj zlaté dno

Tradičná súťaž zručností stredných odborných škôl Mladý remeselník sa už koná dlhodobo. Včera sa na Strednej odbornej škole Technickej v Prešove stretli mladí murári a stolári zo Slovenska, Česka aj Poľska. Ukázali divákom, že remeslo má naozaj zlaté dno aj keď ho dnes veľa ľudí učiť nechce.

Poslanec R. Drutarovský hovorí, že primátor Prešova porušil zákon.  Potvrdil to aj prokurátor

Poslanec R. Drutarovský hovorí, že primátor Prešova porušil zákon. Potvrdil to aj prokurátor

Podľa prokurátora primátor Pavel Hagyari nerešpektuje zákon! Spor o tom, či je predseda predstavenstva v Technických službách mesta Prešov, a.s. zvolený legálne, rozbúrilo hladinu v mestskom parlamente ešte minulý rok. Na túto situáciu reaguje aj poslanec Richard Drutarovský, ktorý nám do redakcie zaslal list. Uverejňujeme ho v plnom rozsahu.

Šarišská galéria volá po oprave!

Šarišská galéria volá po oprave!

V dvojmiliónovom projekte sa počíta s presklennou terasou aj bezbariérovým prístupom

Mnohí Prešovania si možno ani neuvedomujú, aké skvosty a bohatstvo sa v našom meste nachádza. K tým impozantným patria aj tri budovy, v ktorých momentálne sídli Šarišská galéria. Tie, aj keď na prvý pohľad z Hlavnej ulice možno nevyzerajú až tak zle, ich stáročné múry volajú po opravách. Dvaja prešovskí architekti už navrhli naozaj skvostný projekt obnovy. Na ten však budú potrebné milióny eur.

Vražda Tomáša Repiščáka stále na súde. Obhajoba žiada nový znalecký posudok

Vražda Tomáša Repiščáka stále na súde. Obhajoba žiada nový znalecký posudok

Život jej dáva jednu ranu za druhou! Prešovčanka Iveta Verčimáková si včera na prešovskom krajskom súde „vypila“ ďalšiu trpkú príchuť svojho osudu. Konalo sa totiž pojednávanie týkajúce sa vraždy jej syna. „Už som z toho vyčerpaná, psychicky unavená. Posledné roky sú pre mňa nočnou morou,“ povedala nám včera po skončení pojednávania.