Záujem majú dvaja

Záujem majú dvaja

Mestskí policajti by mohli pracovať aj na území blízkych obcí. Reálny záujem mali najmä Ľubotice a Vyšná Šebastová.

Oprava cesty na sídlisku Sekčov sa  zatiaľ nezačala

Oprava cesty na sídlisku Sekčov sa zatiaľ nezačala

Pred dvoma týždňami sme informovali, že mestská komunikácia Armádneho generála Svobodu sa bude konečne opravovať. Podľa vyjadrení primátora stať sa tak malo do siedmich až desiatich pracovných dní od schválenia peňazí mestskými poslancami. Doteraz sa však nič nedeje. Problém je vraj s mestskou hromadnou dopravou.

Zákon o obecnom zriadení potrebuje zmenu

Zákon o obecnom zriadení potrebuje zmenu

Poslanec hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Martin Fecko rieši v Národnej rade SR jeden pálčivý problém, ktorý sa svojsky riešil aj v bývalom socialistickom zriadení a nerieši sa ani v dnešnom demokratickom systéme. Po roku 1989 sa prijal aj zákon o obecnom zriadení, ktorý umožnil relatívne demokraticky odčleniť tieto časti, ale len do určitého času pôsobnosti tohto zákona. V roku 2004 bola prijatá novela tohto zákona. Poslanec navrhuje zmenu.

Kto zabojuje o mestské kurty?

Kto zabojuje o mestské kurty?

Do dnešného dňa majú záujemcovia o prenájom tenisových kurtov na Nábrežnej ulici a Ulici Československej armády doručiť svoje ponuky. Okolo terajších nájomcov bolo už mnoho kriku. Podľa našich informácii sa vraj znova chcú do tejto obchodnej súťaže prihlásiť. Keďže ale terajší nájomcovia majú pozdĺžnosti za prevádzku, poslanec Karol Kyslan je za to, aby boli z výberového konania vylúčení.

Nemôžu vyjsť z vlastných garáži

Nemôžu vyjsť z vlastných garáži

Nie je vám ľahostajné, ako žijeme či ako sa u nás šafári? Chcete zmenu k lepšiemu, krajšiemu, kultúrnejšiemu? Občianske oko je „okom“ všetkých Prešovčanov! Tvoríte ho práve vy, vašimi námetmi a podnetmi, ktoré nám zasielate do redakcie.

Priemyselný park je už dva roky v strate

Priemyselný park je už dva roky v strate

Priemyselný park IPZ Záborské má problémy. Kolos, ktorý by mal mestu zarábať nemalé peniaze, si bohužiaľ nevie zarobiť ani sám na seba. Podľa našich informácií je už dva roky v mínuse. Správy o potenciálnych nových investoroch sa rôznia. Členovia predstavenstva a dozornej rady IPZ Záborské sú nespokojní. Tvrdia, že primátor vedie rokovania len pod vlastnou taktovkou. Čo teraz s neziskovým parkom?

Vlaky v Prešove budú stáť kratšie

Vlaky v Prešove budú stáť kratšie

Od uplynulej nedele opäť čakalo na cestujúcich vlakom niekoľko noviniek. Železničná spoločnosť Slovensko zaviedla totiž už druhú tohtoročnú plánovanú zmenu cestovného poriadku. Vybrané osobné vlaky na trati Lipany - Kysak budú v Prešove stáť kratšie a IC vlaky dostali nový jednotný názov.

Nová vlna prepúšťania na úrade?

Nová vlna prepúšťania na úrade?

Na mestskom úrade sa ide pravdepodobne prepúšťať. Fáma alebo pravda? Aj to sme sa snažili zistiť. Primátor prepúšťanie popiera. Podľa našich informácií ale niekoľkí pracovníci už majú výpovede na stole!

Pomoc žiada ďalšia mestská škola

Pomoc žiada ďalšia mestská škola

Na pondelkové mimoriadne mestské zastupiteľstvo prišli aj učitelia a priatelia Základnej školy na ulici Matici slovenskej. Nedá im spávať stav, v akom sa nachádza budova školy. Mesto, ktoré je zriaďovateľom školy, dopustilo, aby rekonštrukčné práce ostali nedokončené. Niektoré najnevyhnutnejšie opravy dokonca museli zaplatiť z vlastnej kasy. Mestu sa kopia faktúry za nezaplatenú robotu vo výške viac ako 50 tisíc eur a tiež je potrebné v rovnakej sume stavbu aj dofinancovať.

Odklepnuté! Poslanci schválili peniaze na rekonštrukciu cesty

Odklepnuté! Poslanci schválili peniaze na rekonštrukciu cesty

Poslanci včera po nekonečných polemikách nakoniec schválili peniaze na mestskú komunikáciu Armádneho generála Svobodu. Práce vykoná firma, ktorá má s mestom zmluvu na opravu a údržbu. Prešovčania tak budú mať novú cestu za takmer milión eur. Práce by mali začať do desiatich dní. Vo vzduchu však vždy visí otázka o predražení. Poslanci sa tiež obávajú, že cestu o pár rokov opäť zničí tranzitná doprava.