Prevezme súkromná firma mestské parkoviská na ďalších 15 rokov? Sľubuje riešiť parkovanie aj na sídliskách

Prevezme súkromná firma mestské parkoviská na ďalších 15 rokov? Sľubuje riešiť parkovanie aj na sídliskách

Viceprimátor René Pucher na pondelkovom mestskom zastupiteľstve predostrel návrh spoločnosti Vinci Park Slovakia s. r. o., ktorej končí päťročná zmluva. Táto firma spravuje mestské parkoviská a žiada od mesta predlženie spolupráce na ďalších 15 rokov. Sú ochotní vybudovať viac ako 500 parkovacích miest a investovať tak do parkovania 1,8 milióna eur. Návrh poslanci neschválili. Väčšina mala výhrady k podozrivo rýchlo predostretou ponukou.

Bezpečný ženský dom nepodporila poslankyňa zo Šidlovca

Bezpečný ženský dom nepodporila poslankyňa zo Šidlovca

Predaj a prenájom mestských majetkov. Tieto prevody schvaľujú mestskí poslanci. Čo na ostatnom zastupiteľstve poslanci v rámci majetkových prevodov ako prípadov hodných osobitného zreteľa schválili a čo neschválili?

Ernst nastupuje, Tkáčik odchádza s odmenou

Ernst nastupuje, Tkáčik odchádza s odmenou

Alexandra Ernsta v pondelok poslanci mestského zastupiteľstva zvolili za nového hlavného kontrolóra mesta. Do výberové konania sa prihlásili ešte ďalší deviati kandidáti. V utorok sa mestský poslanec vzdal svojho poslaneckého mandátu, kvôli ich nezlučiteľnosti. Môže teda do funkcie nastúpiť od 1. júla.

Namiesto chodníkov informatizácia

Namiesto chodníkov informatizácia

Informatizácia spoločnosti za tri milióny eur. Vyzerá to tak, že Prešovčania budú mať pravdepodobne o rok „profi“ systém, ktorý by mal docieliť prepojenie samosprávy so štátnou správou. Mesto sa zaradí k takzvaným e-mestám. Čo konkrétne však prax prinesie, ešte nie je celkom jasné. Program by mal zahŕňať 30 povinných a viac ako 120 nepovinných služieb. Väčšinu peňazí uhradí štát, prispieť však musí aj mesto. To momentálne potrebuje odborníkov, ktorí projektu dajú jasnú podobu. Bude táto služba pre občanov naozaj prospešná?

Seniori protestovali na radnici

Seniori protestovali na radnici

Poslanci chtiac či nechtiac museli zrušiť uznesenie z minulého mesiaca, ktorým nepodporili finančnú spoluúčasť projektu Aktívny seniori – atraktívne mesto. Peniaze z projektu už totiž čakali za dverami. Na druhý pokus tak odklepli päťpercentnú finančnú spoluúčasť mesta na projekte čo činí 9 946 eur.

Šok v pravicovom klube. Predsedníčka odstúpila z funkcie

Šok v pravicovom klube. Predsedníčka odstúpila z funkcie

Za posledné dni je v mestskom parlamente naozaj rušno. Zvláštna atmosféra už dlhšie „visí“ nad poslaneckým klubom pravicových poslancov. Jej predsedníčka Andrea Turčanová patrila k trojici silných žien, ktoré predsedajú klubom. Klub nezávislých vedie Štefánia Andraščíková a Smer – SD Svetlana Pavlovičová. Včera ráno Andrea Turčanová z funkcie odstúpila.

Záujem majú dvaja

Záujem majú dvaja

Mestskí policajti by mohli pracovať aj na území blízkych obcí. Reálny záujem mali najmä Ľubotice a Vyšná Šebastová.

Oprava cesty na sídlisku Sekčov sa  zatiaľ nezačala

Oprava cesty na sídlisku Sekčov sa zatiaľ nezačala

Pred dvoma týždňami sme informovali, že mestská komunikácia Armádneho generála Svobodu sa bude konečne opravovať. Podľa vyjadrení primátora stať sa tak malo do siedmich až desiatich pracovných dní od schválenia peňazí mestskými poslancami. Doteraz sa však nič nedeje. Problém je vraj s mestskou hromadnou dopravou.

Zákon o obecnom zriadení potrebuje zmenu

Zákon o obecnom zriadení potrebuje zmenu

Poslanec hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Martin Fecko rieši v Národnej rade SR jeden pálčivý problém, ktorý sa svojsky riešil aj v bývalom socialistickom zriadení a nerieši sa ani v dnešnom demokratickom systéme. Po roku 1989 sa prijal aj zákon o obecnom zriadení, ktorý umožnil relatívne demokraticky odčleniť tieto časti, ale len do určitého času pôsobnosti tohto zákona. V roku 2004 bola prijatá novela tohto zákona. Poslanec navrhuje zmenu.

Kto zabojuje o mestské kurty?

Kto zabojuje o mestské kurty?

Do dnešného dňa majú záujemcovia o prenájom tenisových kurtov na Nábrežnej ulici a Ulici Československej armády doručiť svoje ponuky. Okolo terajších nájomcov bolo už mnoho kriku. Podľa našich informácii sa vraj znova chcú do tejto obchodnej súťaže prihlásiť. Keďže ale terajší nájomcovia majú pozdĺžnosti za prevádzku, poslanec Karol Kyslan je za to, aby boli z výberového konania vylúčení.