Po spoločnom poldeci dobil "kamaráta" skoro na smrť!

Po spoločnom poldeci dobil "kamaráta" skoro na smrť!

(msch) - Pred časom sme sa venovali téme nočných barov na sídlisku Šváby. Obyvatelia sa sťažovali na podgurážených ľudí, ktorí priamo pod bytovkami posedávajú, popíjajú aj sa pobijú. Cez víkend sa sídlisková šarvátka mohla skončiť naozaj veľmi zle. Len 24-ročný Lukáš spôsobil vážne zranenia o tri roky staršiemu Michalovi. Ten skončil v nemocnici so zlomeninou lebky!

Fámy o (ne)rekonštruovaní križovatky.  Investor hovorí s určitosťou len o moste

Fámy o (ne)rekonštruovaní križovatky. Investor hovorí s určitosťou len o moste

Ako sme už minulý týždeň informovali okresný úrad potvrdil právoplatnosť územnému rozhodnutiu rekonštrukcie križovatky Obrancov mieru – Levočská a odvolania zamietol. Pri riešení tejto témy sme sa v kuloároch dopočuli, že investorovi sa do rekonštrukčných prác už až tak veľmi nechce. Občania totiž aj odvolaniami vyjadrili svoj jasný nesúhlas.

Srbský Jánošík a jeho didgeridoo

Srbský Jánošík a jeho didgeridoo

Takto by sme predstavili Mariána Gombára, ktorý pochádza zo slovenskej dediny v Srbsku. Na východné Slovensko sa prisťahoval ešte ako žiačik základnej školy a dnes je tu doma. Miluje slovenské remeslá a kultúru a napriek tomu, že je vyučený kuchár pracuje dnes s drevom. Jeho láska k tomuto materiálu je okorenená tým, že už jeho predkovia boli verní tokárstvu, rezbárstvu a globálne práci s týmto darom prírody. Sám hovorí, že to bolo asi „volanie krvi“ a popri tom ako nám rozprával svoj príbeh žiarili mu oči...V znamení hesla: „Ak ho miluješ, nie je čo riešiť!“

Na „hornom“ gymku sa strieľalo!

Na „hornom“ gymku sa strieľalo!

Na mieste boli včera desiatky policajtov a záchranárov. Našťastie sa nikto nezranil. Išlo totiž len o simulovaný útok.

Príbeh o cínovom vojačikovi raz možno nahradia príbehy o cínových šperkoch!

Príbeh o cínovom vojačikovi raz možno nahradia príbehy o cínových šperkoch!

Andrea Imrichová je v súčasnosti mamina na plný úväzok. Od 15-tich rokov ju prezývajú Lenny a pod týmto pseudonymom dnes aj tvorí. Má 34 rokov, dve detičky a netradičné hobby. Hovorí, „Odkedy sa mi narodilo druhé dieťa, tak som úplne prehodnotila niektoré priority a už som sa jednoducho po pol roku neponáhľala späť do práce, ako pri prvom dieťati.“ Napriek starostlivosti o ratolesti sa však považuje za „kreatívnu dušu“ a svoju tvorivosť si potrebuje niekde vybiť... Ktorá žena by sa nechcela opájať drahokamami tisícich farieb?

Maxo a škorpióny...

Maxo a škorpióny...

Toto malé zvieratko je opradené mýtmi a legendami. Zväčša je spájané so smrťou, lebo jed niektorých druhov znamená pre obeť smrť. Na sympatickosti mu nepridáva ani jeho vzhľad, ktorý je desivý, ale v prírode má všetko svoj zmysel. V súčasnosti rozoznávame približne 1500 druhov škorpiónov. Podľa odborníkov však predstavuje pre človeka nebezpečenstvo len niečo viac než dvadsať druhov. Prirodzene sa vyskytujú najmä v Amerike, Afrike, Karibiku či Indii. Existujú však aj druhy žijúce v Európe. Škorpióny sú predátory, ktoré sa dokonale pripôsobili na život v prírode. Ich telo má osem nôh, dve hmatadlá - klepetá a jedový bodec. Majú jeden pár stredových očí, ktorými vidia cez deň. Zvyšných jeden až päť párov bočných očí využívajú na nočné videnie. Škorpión je aj symbolom v zverokruhu. Spája sa s ním maskulínne poznačená sexualita, ničenie, okultnosť, mystickosť a osvietenie. Tento nebezpečne pôsobiaci symbol sa teda môže chápať ambivalentne - ako symbol premeny a prekonania smrti. Medzi obyvateľmi Prešova sme objavili jedného milovníka týchto zvieratiek. Maxim Darak sa s Prešovským Večerníkom podelil o svoje skúsenosti so škorpiónmi, ktorých má doma v teráriu zatiaľ „len“ päť.

Opäť našli mŕtvolu!

Opäť našli mŕtvolu!

Neznámeho muža, bez známok života, našli ešte v sobotu 30. augusta v popoludňajších hodinách. Nebohý nemal pri sebe žiaden doklad totožnosti a preto žiada Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove o pomoc všetkých obyvateľov, ktorí by telo muža dokázali identifikovať.

Dáma so zápisníkmi urobí poriadok aj vo vašej kabelke...

Dáma so zápisníkmi urobí poriadok aj vo vašej kabelke...

Prešovčanka Radka Repková už štyri roky vyrába svoje vlastné ručne robené zápisníky a diáre. Jej snom je to, že si týmto netradičným umením bude raz zarábať a privítala by aj malý handmade obchodík, ktorý jej v Prešove stále chýba. Niečo tvoriť považuje za správny relax. Zresetuje pri „čmáraní“ do skicára, ale rovnako pri hraní na klavíri. Keď sa kreatívne nečiní, rada zájde do príjemnej kaviarne s priateľmi, obľubuje plávanie a chodieva si prevetrať hlavu behaním...

MUDr. Tomáš Kužma: „Zo všetkých potratov má 20- 30% práve imunologickú príčinu.“

MUDr. Tomáš Kužma: „Zo všetkých potratov má 20- 30% práve imunologickú príčinu.“

Sú spolu už päť rokov. Majú asi všetko, po čom mladí túžia. Byt, auto, dobre našliapnutú kariéru. No stále im chýba to najhlavnejšie, dieťa. Túžia po ňom veľmi, no tridsaťročnej Alene sa nedarí otehotnieť. Manželia už pomaly strácajú nádej.

Realita mnohých dnešných rodín. Kde hľadať príčiny neplodnosti? Stres, zlá životospráva, nadváha, fajčenie, genetika... Určite aj to, no existujú aj imunologické príčiny neplodnosti. O čo ide? Odpoveď ponúka MUDr. Tomáš Kužma, z ADLA s. r. o.

Poslanci schválili peniaze na opravy škôl i „fasádu“ DJZ

Poslanci schválili peniaze na opravy škôl i „fasádu“ DJZ

Po dvojmesačnej prestávke včera zasadli do svojich lavíc poslanci krajského

parlamentu. Na programe mali hneď niekoľko dôležitých bodov ako kontrolná

činnosť či správa o vybavovaní petícií a sťažností za prvý polrok. Rokovalo sa aj

o nepopulárnom zrušení škôl. „Rozdeľovali“ sa tiež financie, tie poputujú nielen do škôl,

ale aj na rekonštrukciu priečelia Divadla J. Záborského.