Fíha, takto sa plnia sny!

Fíha, takto sa plnia sny!

(šaja) – Je celý bez seba! Imrich Marcin (14) zo Sabinova si totiž splnil svoj veľký sen! Mladý chlapec, ktorý trpí na detskú mozgovú obrnu, si veľmi prial stretnúť sa s Ondrejom Kandráčom. A to sa mu podarilo vďaka našim novinám.

 O chlapcovi, ktorý má aj napriek svojej chorobe optimizmu a elánu na rozdávanie, sme v našom denníku už písali v našom seriáli s názvom Boj o prežitie. Imko sa však aj napriek svojej chorobe nevzdáva a poctivo cvičí a rehabilituje. „A keď tak nerobí, tak si pospevuje, má veľmi rád Kandráčovcov a veľmi si prial, aby sa s nimi mohol aspoň raz stretnúť osobne. Ich piesne sa mu veľmi páčia, všetky vie spievať spamäti,“ prezradila nám mama Mária Marcinová. 

Slovo dalo slovo a pani Márii sa spolu s manažérom Jankom Koščákom a pani Saxovou podarilo zorganizovať stretnutie Imka a Ondreja v Bardejove priamo na jarmoku. „S Ondrejom sme pokecali o dievčatách a aj sme sa zasmiali. Podaroval mi tričko s podpisom. Som veľmi šťastný, že sa mi splnil môj sen. Ďakujem všetkým, ktorí sa o to zaslúžili,“ povedal dojatý Imko. 
 
„Ďakujeme Večerníku za super stretnutie, to tak kedz še neľem šňiva, aľe i žije,“ dodala so smiechom Mária Marcinová. 

Apropo, my ešte dodávame, že Imko cvičí tak húževnato, že sa mu už darí samému robiť prvé kroky. Pred niekoľkými mesiacmi chlapec iba sedel na vozíčku. Imko, blahoželáme a len tak ďalej! 
 

Stretnutie s Ondrejom Kandráčom bolo pre chlapca obrovským zážitkom.

 
Foto: M.M.

Diskusia k článku