Kuchárka Lea z televíznej šou: Neuveríte, čo chce robiť v dospelosti!

Kuchárka Lea z televíznej šou: Neuveríte, čo chce robiť v dospelosti!

(šaja) - Vzala do rúk varešku a ukázala, čo v nej je. Iba 13 – ročná Lea Morovičová súťažila v kulinárskej šou Moja mama varí lepšia ako tvoja. Za „parťáka“ si vzala nevlastného ocka Roba (40). Mladá slečna sa v kuchyni zvŕtala tak šikovne, že sa jej so silnými súpermi podarilo remizovať.

 So súpermi Cyrilom a Donalom teda prvýkrát remizovala, ďalšie varenie už vyhrali chlapci. „Vôbec mi neprekážalo, že som bola len v dvoch dieloch, veľmi som si to užívala. Bolo to super natáčanie, štáb bol fajn, Junior veľmi milý, mal ľudský prístup,“ opísala svoje dojmy žiačka Základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove. 
Do šou sa Lea s Robom dostali úplnou náhodou. „Boli sme v Košiciach v jednom obchodnom centre na nákupoch a tam boli ľudia z televízie a varili. Pozývali nás, aby sme sa prihlásili do kulinárskej šou. Najskôr sme nechceli, ale potom sme si s ockom povedali, že to vyskúšame. Natočili s nami krátku vizitku a o pár týždňov sme šli natáčať do Bratislavy,“ opisuje Lea. Spolu s rodičmi bola ubytovaná neďaleko televízie. Rodina si mohla vybrať termín, kedy chcú natáčať. „My sme sa rozhodli, že to bude v auguste. V jeden deň sa natáčali dva diely. Sprevádzala nás Erika Barkolová aj ďalší ľudia, ukázali nám, kde sú chladničky aj jednotlivé potraviny. No keď sa natáčalo, samozrejme, že to pomenili, takže aj my sme niektoré potraviny chvíľu hľadali,“ hovorí so smiechom Lea. 
Rodina na natáčanie spomína v úsmevmi na tvári. 

Tri panvice naraz 
Tak ako všetci, aj rodina z Prešova si mala pripraviť desať receptov. „Na ten, ktorý sme varili, nám určili sedemnásť minút,“ prezrádza Robo, ktorý zároveň priznáva, že trému mal aj on. „Zo začiatku som mala trochu trému aj ja, hlavne pri nakupovaní potravín. Počas varenia nás natáčalo veľa kamier, toto bolo trochu stresujúce, ale ja som stres najavo nedávala. Keď som začala variť, už to bolo lepšie,“ prezrádza Lea. Školáčka varila bravčové mäso s batatmi, mozzarellou a broskyňou. Porotcovi z Čiech, Marekovi Ortovi jej jedlo veľmi chutilo a tak si Lea zarobila päťsto eur, hoci so súpermi remizovala. Druhýkrát uvarili Lea s Robom kuracinu s opekanými zemiakmi, hruškou, kozím syrom a brusnicami na víne. „Lepšie sa mi varilo prvé jedlo, lebo pri druhom som mala na sporáku tri panvice naraz.“ 

V televízii bolo o zábavu postarané.

 
Na vývar zabudli 
Nevlastný otec svoju kuchárku chváli. „Je veľmi šikovná, vedela čo má robiť, aj keď som sa ja niekedy zasekol. My sme dokonca raz zabudli na vývar, hoci sme ho mali položený na stole.“ Mama Alica (46) sa na svojich kuchárov pozerala len zo zákulisia. „Nemohla som tam sedieť, pre mňa to bol veľký stres,“ hovorí usmievavá učiteľka matematiky, ktorá by si rada zahrala v Súdnej sieni. Aj Lea s Robo by sa ešte radi postavili pred kamery. „Bolo to fajn, keby nás zavolali, šli by sme znova. Bavilo by ma vianočné natáčanie, kde by sme pripravili náš vynikajúci vianočný šalát,“ povedal Robo, ktorý je poštárom a na ktorého sa po odvysielaní relácie pýtajú niektorí Prešovčania. „Jeho rajónom je Stará Dúbrava, medzi ľuďmi je veľmi obľúbený,“ prezradila manželka. 
Lea nie je len šikovná kuchárka, ale aj talentovaná klaviristka a maliarka. „Mama mi navrhla, aby som namaľovala Juniorovi portrét. Páčil sa mu, čo ma potešilo.“ Milá Prešovčanka začala variť vďaka pani učiteľke Slávke Čorejovej, ktorá v škole vedie kuchársky krúžok. „Učíme sa tam zdravo variť. Mňa to veľmi baví, varím aj doma,“ hovorí sympatická žiačka. Ak si však myslíte, že v dospelosti sa bude zvŕtať v kuchyni v nejakej reštaurácii, ste na omyle. „Chcem ísť na gymnázium a potom študovať za zubárku,“ dodala s úsmevom Lea Morovičová.
 
Foto: archív rodiny, šaja

Diskusia k článku