František Sedlák z relácie o varení: „Drinky som miešal  v zaváraninovom pohári“

František Sedlák z relácie o varení: „Drinky som miešal v zaváraninovom pohári“

(šaja) – Za sporákom pred kamerami trhajú skutočné rekordy! Obľúbená dvojica z relácie Moja mama varí lepšie ako tvoja – František Sedlák (25) a Ivan Rusina (50) sa postarali o poriadny rozruch v telke! V počte dĺžky súťaženia predbehli dokonca aj „ukričaných“ Habovcov. Dnes, keď čítate tento rozhovor, sa pred kamery postavia po 30- krát!

Ich recepty skúšame v redakcii aj my a veru aj stovky televíznych divákov. 
František Sedlák pochádza z dedinky Uzovce v Sabinovskom okrese. To bol dôvod, aby sme ho vyspovedali. Hoci bol v práci (je kuchárom v jednom košickom steak house ), našiel si čas na to, aby odpovedal na naše zvedavé otázky. O tom, že sa im tak bude dariť, sa kamarátom ani len nesnívalo. „My sme vlastne neuvažovali, že sa prihlásime, tak trošku nás do toho dotlačili, keď bola televízia na akcii v meste. Keď nás potom zavolali do Bratislavy na natáčanie, povedal som si, že nech nevypadnem na prvýkrát, že to by bola pre mňa česť. Že tam budeme tak dlho, to som vôbec nečakal,“ prezradil s úsmevom František, ktorý sa so svojím parťákom Ivanom spoznal v Košiciach, a ako inak, pri varení. „Robili sme spolu akciu pod názvom street food, kde sme varili rovno z auta. Ivan tam prišiel z Lipovského Mikuláša, kde vedie vlastnú školu varenia. V ten deň sme sa spoznali a dostali sa do konkurzu na varenie do televízie,“ približuje okamihy stretnutia. 

Zaujíma vás, čo na vás čaká, ak chcete aj vy variť pred kamerami, ktorých je v štúdiu naozaj dosť? „Najskôr vypíšete dotazník, kde popíšete čomu sa venujete, čo rád varíte, a či ste alebo nie ste profesionál. Na tom vôbec nezáleží, lebo súťaž je určená pre obidve kategórie,“ hovorí František Sedlák. Potom nasleduje krátky rozhovor s redaktorkou, aby sa presvedčili, ako sa viete vystupovať a rozprávať pred kamerou. 
 
Plno kamier a plno ľudí 
 
A ako to vyzerá pred kamerami v štúdiu? Týždeň pred tým, ako už od štábu viete, že pôjdete „kulináriť“ do telky, pošlete im desať svojich receptov. V deň natáčania vás potom do parády vezmú maskérky a začína sa naostro. „Už je začiatok a ja stále neviem, čo idem variť. Dozviem sa to až vtedy, keď si zdvihnem zvon. Všetko, čo je natočené, celý priebeh varenia, to je reálny čas. Nič sa netočí na dvakrát, keď niečo pokazím, tak to ide von,“ prezrádza kuchár, ktorý sa špecializuje na stejky a na zretie mäsa. A práve príprava rôznych stejkov, omáčok, mäsových pokrmov je pre neho to pravé orechové. „Neobľubujem veľmi zemiaky, dávam prednosť strukovinovým a zeleninovým prílohám,“ hovorí kuchár, ktorý po kuchyni pobehoval a varil od svojich piatich rokov. „V zaváracom sklíčku som miešal kokteil a vymýšľal kadejaké drinky.“ A čo najradšej varí jeho mama? „Klasiku a to halušky, mama varí tie najlepšie, aké som kedy jedol,“ chváli mamu syn. Zaujímalo nás, či sa po výhre nechystá na ďalšie zárobky do zahraničia. „Nie, ja som už v zahraničí bol, pri bratovi v Írsku. Vrátil som sa domov, lebo som si povedal, že by som niečo chcel dosiahnuť doma a pozdvihnúť varenie a gastronómiu na Slovensku.“ 
 
Reláciu o varení majú diváci aj (ne)priaznivci pekne pod drobnohľadom. Aj keď Fero a Ivan majú stovky fanúšikov, nájdu sa aj takí, ktorí by boli najradšej, keby už išli konečne domov. Ako to vníma samotný František? „Viem o komentároch, pochvalné ma potešia a nadchnú a tie, ktoré sú namierené proti nám, tie neriešim a neberiem si ich k srdcu. Píšu ich väčšinou ľudia, ktorí by sa k tomu sporáku tam nikdy nepostavili. Lebo ten, ktorý tam už bol, niečo také napísať nedokáže. Lebo vie, o čom to je,“ hovorí František, ktorého ľudia už bežne spoznávajú na ulici. „Nedávno som si bol kúpiť v Prešove košeľu a predavačka sa ma pýtala, či som ten, kto varí v televízii. Povedia mi, že mi fandia a že skúšajú moje recepty a že im chutia. Je to veľmi milé,“ hovorí skromný kuchár, ktorý časť financií z varenia chce venovať materskej škole v Uzovciach a splatiť si svoje auto. „Chodieval som tam do škôlky aj ja a chodievajú tam aj deti z dediny, tak som si povedal, že im prispejem.“ 

Recepty vymýšľajú cestou v aute do Bratislavy.
 
Recepty, ktoré sa páčia aj porotcom, si dvojica neskúša. „Vymýšľame ich cestou v aute do Bratislavy, povieme si aké suroviny potrebujeme a aký bude postup. Alebo sú to recepty zo života, ktoré poznáme a ktoré máme s Ivanom odskúšané. Čo sa týka trémy, na začiatku bola brutálna, prvé natáčanie bolo veľmi ťažké. Myslel som si, že po čase trému mať nebudeme, ale keďže to beriem zodpovedne, tréma je stále. Najhoršie bolo zvyknúť si na kamery, ktorých je v štúdiu asi sedem. Okrem toho sa okolo nás pohybuje okolo štyridsať ľudí zo štábu,“ prezrádza informácie zo zákulisia. A ako je to s tým podpichovaním od Juniora? Naozaj je k nim nespravodlivý? František to ale popiera. „My sme pri varení dosť vážni a on chce tú atmosféru odľahčiť. Okrem toho chce ukázať, že my jeho pomoc nepotrebujeme, lebo sme tam dlho a on chce vyvolať trochu pocit pre súperom, že nám to sťažuje. Aby to bolo trochu vyrovnané.“ Chceli sme vedieť, či usmievavý kuchár dostáva ponuky na stretnutia od žien. „Nemám pocit, že som populárny, ale chodia mi rôzne správy na sociálne siete. Ale ja mám svoju priateľku Janku, ktorú veľmi milujem a som s ňou šťastný. Hoci sa vidíme teraz pomenej, veľmi ma podporuje a fandí mi.“ 
Chlapci vedia navariť naozaj hocičo

Zaujímalo nás, kam poputuje jedlo, ktoré dvojice uvaria. „Všetky suroviny sa posielajú na jednu farmu, kde si na nich pochutí prasiatko,“ dodáva so smiechom František, ktorého snom je mať vlastnú reštauráciu alebo bistro, kde by vyváral z lokálnych potravín. A čo odkazuje tým, ktorí si tiež chcú vyskúšať varenie v televíznej šou? „Ak ich to baví a majú dobré recepty, nech to idú vyskúšať. Je tam super tím ľudí, ktorí vám pomôžu prekonať trému. Je to úžasná skúsenosť, mne to dalo veľmi veľa. Spoznal som úžasných ľudí, s niektorými súťažiacimi sme s Ivanom dokonca stále v kontakte,“ uzavrel František Sedlák. 
 
Viac vám o tejto milej a sympatickej dvojici prezradiť nemôžeme, neumožňujú to pravidlá televízie. Nemôžeme vám ani povedať, dokedy budú chlapci variť a ani s kým sa ešte popasujú pri sporáku. Ale aj tak vám sľubujeme, že sa aj dnes máte naozaj na čo tešiť! 
 
Foto: archív F.S, TV Joj 

Diskusia k článku