František Sedlák: „Mnohí mali slzy na krajíčku“

František Sedlák: „Mnohí mali slzy na krajíčku“

(šaja) – Obrovský smútok zavládol v srdciach fanúšikov Františka Sedláka (26) a Ivana Rusinu (50) v piatok večer. Vynikajúci kuchári sa totiž rozhodli z relácie Moja mama varí lepšie ako tvoja po 90 – tom kole odstúpiť.

„Už pred natáčaním sme sa dohodli, že ak nevypadneme, tak odstúpime. Predsa len, už sme v relácii dlho a možno pre niektorých ľudí to môže byť trochu otravné. Okrem toho nám začína sezóna našich akcií festivalov varení a chceli sme dať šancu druhým,“ povedal nám František Sedlák. 
 
Ponúk majú plno 
 
Šikovní kuchári netaja, že s ponukami na rôzne varenia sa doslova roztrhlo vrece. „Chceme napredovať, využiť to a spoznávať nových ľudí a cestovať. Spolu s Ivanom teda budeme varievať na rôznych akciách,“ konkretizoval František. Ako dodal, aj v škole varenia na Liptove, ktorú vedie Ivan, chcú organizovať kurzy. „Chceme učiť ľudí variť tak, aby to varenie pre nich bolo radosťou a nie trápením,“ povedal František, ktorého už v jednej z košických reštaurácií budete hľadať márne. „Už tam nepracujem, majiteľ povedal, že mám pred sebou zaujímavé možnosti a pustil ma, takže som na voľnej nohe, čo mi veľmi vyhovuje. Nechcem byť zatiaľ nikde viazaný zmluvou, aj keď ponuky mi chodia, ale túto sezónu chcem skúšať niečo iné a až potom si nájdem stálu prácu,“ dodal s úsmevom. 
A aké bolo jeho prvé pocity po tom, ako „padla“ posledná klapka? 
 
„Bolo nám veľmi ľúto, ľudia zo štábu mali slzy na krajíčku. Aj Ivan povedal, keď sme odchádzali, že mu prišlo veľmi ľúto a tiež mal slzu na krajíčku. Zanechali sme tam pol roka práce, tím televízie sa za ten čas stal našou pracovnou rodinou. Všetci boli úžasní, či Junior alebo režisér, sú to ľudia, za ktorými nám bude veľmi smutno.“ 


Fero aj Ivan okrem spomínaných povinností nezabúdajú ani na svojich fanúšikov. Pripravujú pre nich knihu vlastných receptov. „Chceme recepty napísať nanovo, zrozumiteľne, aby ich ľudia pochopili. A hlavne, chceme ľuďom vysvetliť, že my sme varili z drahých surovín, lebo sme mali málo času, ale že sa dá variť aj z lacných. Ukážeme im, aké suroviny sa dajú nahradiť a čím. Verím, že kniha vyjde v lete. Plánujeme aj krst,“ dodal kuchár, ktorý v lete s priateľkou dovolenku neplánuje. Ako dodal, uvažuje len o kratšej gastronomickej ceste do Talianska. 
 
A čo urobí s výhrou? „Mám požičané peniažky na auto od mamky a chcem jej to splatiť,“ prezradil a dodal, že ďalšie financie poputujú aj na výstavbu materskej školy v Uzovciach. „Sumu, ktorú sme plánovali dať, určite pošleme. Okrem toho pomôžeme aj tak, že pripravím súťaž vo varení kotlíkového guľášu. Dva roky som vynechal, ale tento rok v júli chystám piaty ročník a peniaze z akcie poputujú na výstavbu škôlky. A dúfam, že pozvanie príjme aj Ivan,“ uzavrel František Sedlák.
 
Foto: TV JOJ 
 
 

Diskusia k článku