E. Blicha: „Športoviská potrebujeme ako soľ“

E. Blicha: „Športoviská potrebujeme ako soľ“

(dt) - Bývalý bazén pri Spojenej škole na Ulici Ľ. Podjavorinskej už roky chátral a vodu by ste v ňom hľadali márne. Havarijný stav a zastaraná technika si žiadali množstvo financií, ktoré ale nik nemal. Občianské združenie Slovenského zväzu silových športov sa preto rozhodlo pre odvážnu myšlienku, zo starého bazénu vytvoriť moderné kultúrno-spoločenského zariadenie.

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety: Športovec mesiaca november 2018

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety: Športovec mesiaca november 2018

(jm) – V nedávnych dňoch zavítali do redakcie úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec a mládežnícky kolektív mesiaca november 2018, ktorú sme na začiatku minulého roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk.

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety: Športovec mesiaca október 2018

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety: Športovec mesiaca október 2018

(jm) – V nedávnych dňoch zavítali do redakcie úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec a mládežnícky kolektív mesiaca október 2018, ktorú sme na začiatku minulého roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk.

Výborným výkonom sfúkli vicemajstra

Výborným výkonom sfúkli vicemajstra

(vz) - Najvyššia volejbalová súťaž mužov pokračovala v stredu 11. kolom základnej časti. Prešovskí volejbalisti po prehre 0:3 v Svidníku hostili pod domácimi sieťou v šlágri kola vicemajstra a do stredy druhé družstvo súťaže VKP Bystrina SPU Nitra. Hostia nastúpili bez svojej opory Milana Bencza, ktorý prestúpil do talianskeho Taviana. Prešovčania potvrdili svoju domácu neporaziteľnosť a pred svojimi fanúšikmi vyhrali nad Nitrou bez straty setu. Pomohli Košičanom, ktorí sa posunuli na druhé miesto pred Nitru, štvrtý je Svidník a „Koňarom“ patrí piata priečka.

Júlia Chmurovičová „valcovala“ súperov Minúty na palubovke si užívala naplno

Júlia Chmurovičová „valcovala“ súperov Minúty na palubovke si užívala naplno

(šaja) - Cez víkend sa zúčastnila svojich prvých Majstrovstiev Slovenska v bedmintone v Ilave v tejto sezóne a vyhrala. Zahrala si na turnaji vo svojej kategórii do 17 rokov. Reč je o talentovanej Prešovčanke Júlii Chmurovičovej (15), ktorá hrá bedminton. Tento šport miluje nadovšetko. V Ilave získala prvé miesto v štvorhre, druhé v mixe a tretie v dvojhre.

Skolaboval rozhodca

Skolaboval rozhodca

(vz) - Nie v najlepšom budú dorastenci Tatrana Prešov a Slavoja Trebišov spomínať na uplynulú sobotu, keď sa v treťom kole dorasteneckej lige stretli v prešovskej Handball aréne. V prvom stretnutí mladších dorastencov došlo v poslednej minúte k nepríjemnej udalosti, keď u jednému z rozhodcov došlo k náhlej zástave srdca, takže musel byť oživovaný a následne prevezený na oddelenie ARO do prešovskej nemocnice.

Tretie víťazstvo v Lige majstrov

Tretie víťazstvo v Lige majstrov

(vz) – Jediným celkom bez prehry sú po uplynulom víkende v C skupine Ligy majstrov EHF hádzanári Tatrana Prešov, ktorí v nedeľu v 3. kole zdolali v Macedónsku omladený tím Metalurgu Skopje rozdielom piatich gólov a vedú tabuľku s plným bodovým ziskom. Ich ďalším súperom v Lige majstrov bude v sobotu v Tatran Handball aréne ruský tím Čechovski Medvedi. Pre zaujímavosť líder skupiny po druhom kole Sporting Lisabon prehral doma s dánskym Bjerringbro Silkeborg 32:35.

K. Burdeláková: „Keď súťažím, snažím sa nemyslieť na nič“

K. Burdeláková: „Keď súťažím, snažím sa nemyslieť na nič“

Kristínka Burdeláková je útle blonďavé dievčatko. Na prvý pohľad by o nej nikto nepovedal, že je skvelá športovkyňa, ktorá podáva tak skvelé výkony. Má síce len osem rokov, no jej vášňou je rýchlokorčuľovanie a úspechy by jej mohol závidieť nejeden z vás.

Sexi Martin Popovski: „Svaly musí kulturista vedieť predať“

Sexi Martin Popovski: „Svaly musí kulturista vedieť predať“

(šaja) - Ten sa ale nezdá! Sexi kulturista Martin Popovski (19) z Prešova sa venuje naturálnej kulturistike štyri roky a už žne obrovské úspechy. Len pred pár dňami sa študent hotelovky v Prešove vrátil z prvej súťaže a domov si odniesol cennú trofej - získal titul Majstra Slovenska v naturálnej kulturistike juniorov. Pritom ide o šport, ktorý má veľmi prísne pravidlá.

Športovec mesiaca máj 2018. D. Krok: „Od nikoho z Prešova som takéto ocenenie ešte nedostal. Ďakujem vám...“

Športovec mesiaca máj 2018. D. Krok: „Od nikoho z Prešova som takéto ocenenie ešte nedostal. Ďakujem vám...“

(jm) – Minulý týždeň zavítali do redakcie úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec a mládežnícky kolektív mesiaca máj 2018, ktorú sme na začiatku minulého roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk .