Starší žiaci Tatrana vicemajstrami

Starší žiaci Tatrana vicemajstrami

(vz) - Od piatku do nedele bojovalo sedem družstiev starších žiakov v športovej hale na Nábrežnej ulici v Prešove o titul majstra Slovenska. O čo najlepšie umiestnenie sa snažili hádzanárske nádeje z Topoľčian, Stupavy, Martina, Kysuckého Nového Mesta, Modry, Trebišova a domáceho Tatrana Prešov. Na šampionáte starších žiakov dominovali hádzanári z východu republiky.

M. Komanický: „Korene  neúspechu sú veľmi hlboké”

M. Komanický: „Korene neúspechu sú veľmi hlboké”

(pv) - Jasná správa: 1. FC Tatran znova po piatich rokoch vypadol z najvyššej súťaže. Klub, ktorý má svoju 120-ročnú históriu, stojí teraz pred dôležitou otázkou - ako ďalej? Odpoveď hľadá vedenie klubu, no určite aj samotní hráči.

Víťazi minifutbalového turnaja McDonald´s Cup

Víťazi minifutbalového turnaja McDonald´s Cup

Družstvo Základnej školy Československej armády z Prešova
víťazom Prešovského krajského kola

Kráska Tímea: Píska futbalové zápasy

Kráska Tímea: Píska futbalové zápasy

(šaja) – Tá sa ale nezdá. Tímea Brutvanová (19) je futbalová rozhodkyňa pre východoslovenský región. Pôsobí v piatej lige. Maturantka prešovského športového gymnázia nám porozprávala o tom, aké je to byť futbalovou rozhodkyňou a ako sa na ňu v tejto profesii pozerajú muži.

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca február 2018

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca február 2018

(jm) – Minulý týždeň zavítali do redakcie traja úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec mesiaca február 2018, ktorú sme na začiatku minulého roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk.

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca január 2018

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca január 2018

(jm) –Našu redakciu navštívili traja úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec mesiaca január 2018, ktorú sme na začiatku minulého roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk.

Neudržali náskok

Neudržali náskok

(vz) – Hádzanárom Tarana Prešov sa vo februári na medzinárodnej scéne nedarilo. Zo šiestich zápasov, v troch Pohára EHF a v troch v nadnárodnej SEHA Gazprom League, získali body iba v troch remízových dueloch. Naposledy hrali v stredu v SEHA Lige s ôsmym celkom Nexe Našice. Chorvátsky vicemajster je v súťaži remízovým kráľom, čo potvrdil aj v Prešove. Svedomie si však môžu spytovať aj prešovskí hádzanári, pretože prvé tohtoročné víťazstvo doslova zahodili a definitívne zhasla aj čisto teoretická nádej na ich účasť vo Final Four.

Prešovčania majú za sebou posledné prípravné stretnutia

Prešovčania majú za sebou posledné prípravné stretnutia

Minulotýždňové prípravné zápasy futbalistov Prešova so Spišskou Novou Vsou a Bardejovom boli posledné, ktoré spadali pod zimné prípravné obdobie. Jarná časť najvyššej slovenskej futbalovej súťaže štartuje už tento víkend. Celú prípravu zeleno-bielych viedol český tréner Anton Mišovec, s ktorým sme sa pred začiatkom ďalšej časti sezóny porozprávali.

Masky na ľade

Masky na ľade

V posledných fašiangových dňoch prežili na ľade PSK Arény krasokorčuliari KRASO Prešov a ich rodičia namiesto tvrdého tréningu pekný karneval.

Výber ObFZ Prešov skončil na sedemnástom mieste

Výber ObFZ Prešov skončil na sedemnástom mieste

(jm) - Výber futbalistov ObFZ Prešov vekovej kategórie U12 štartoval na halovom turnaji Adidas Cup 2018. Výsledkom bolo konečné sedemnáste miesto po piatich prehrách v základnej skupine a tesnom víťazstve v záverečnom meraní síl o umiestnenie.