Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety: Športovec mesiaca november 2018

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety: Športovec mesiaca november 2018

(jm) – V nedávnych dňoch zavítali do redakcie úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec a mládežnícky kolektív mesiaca november 2018, ktorú sme na začiatku minulého roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk.

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety: Športovec mesiaca október 2018

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety: Športovec mesiaca október 2018

(jm) – V nedávnych dňoch zavítali do redakcie úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec a mládežnícky kolektív mesiaca október 2018, ktorú sme na začiatku minulého roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk.

Výborným výkonom sfúkli vicemajstra

Výborným výkonom sfúkli vicemajstra

(vz) - Najvyššia volejbalová súťaž mužov pokračovala v stredu 11. kolom základnej časti. Prešovskí volejbalisti po prehre 0:3 v Svidníku hostili pod domácimi sieťou v šlágri kola vicemajstra a do stredy druhé družstvo súťaže VKP Bystrina SPU Nitra. Hostia nastúpili bez svojej opory Milana Bencza, ktorý prestúpil do talianskeho Taviana. Prešovčania potvrdili svoju domácu neporaziteľnosť a pred svojimi fanúšikmi vyhrali nad Nitrou bez straty setu. Pomohli Košičanom, ktorí sa posunuli na druhé miesto pred Nitru, štvrtý je Svidník a „Koňarom“ patrí piata priečka.

Júlia Chmurovičová „valcovala“ súperov Minúty na palubovke si užívala naplno

Júlia Chmurovičová „valcovala“ súperov Minúty na palubovke si užívala naplno

(šaja) - Cez víkend sa zúčastnila svojich prvých Majstrovstiev Slovenska v bedmintone v Ilave v tejto sezóne a vyhrala. Zahrala si na turnaji vo svojej kategórii do 17 rokov. Reč je o talentovanej Prešovčanke Júlii Chmurovičovej (15), ktorá hrá bedminton. Tento šport miluje nadovšetko. V Ilave získala prvé miesto v štvorhre, druhé v mixe a tretie v dvojhre.

Skolaboval rozhodca

Skolaboval rozhodca

(vz) - Nie v najlepšom budú dorastenci Tatrana Prešov a Slavoja Trebišov spomínať na uplynulú sobotu, keď sa v treťom kole dorasteneckej lige stretli v prešovskej Handball aréne. V prvom stretnutí mladších dorastencov došlo v poslednej minúte k nepríjemnej udalosti, keď u jednému z rozhodcov došlo k náhlej zástave srdca, takže musel byť oživovaný a následne prevezený na oddelenie ARO do prešovskej nemocnice.

Tretie víťazstvo v Lige majstrov

Tretie víťazstvo v Lige majstrov

(vz) – Jediným celkom bez prehry sú po uplynulom víkende v C skupine Ligy majstrov EHF hádzanári Tatrana Prešov, ktorí v nedeľu v 3. kole zdolali v Macedónsku omladený tím Metalurgu Skopje rozdielom piatich gólov a vedú tabuľku s plným bodovým ziskom. Ich ďalším súperom v Lige majstrov bude v sobotu v Tatran Handball aréne ruský tím Čechovski Medvedi. Pre zaujímavosť líder skupiny po druhom kole Sporting Lisabon prehral doma s dánskym Bjerringbro Silkeborg 32:35.

K. Burdeláková: „Keď súťažím, snažím sa nemyslieť na nič“

K. Burdeláková: „Keď súťažím, snažím sa nemyslieť na nič“

Kristínka Burdeláková je útle blonďavé dievčatko. Na prvý pohľad by o nej nikto nepovedal, že je skvelá športovkyňa, ktorá podáva tak skvelé výkony. Má síce len osem rokov, no jej vášňou je rýchlokorčuľovanie a úspechy by jej mohol závidieť nejeden z vás.

Sexi Martin Popovski: „Svaly musí kulturista vedieť predať“

Sexi Martin Popovski: „Svaly musí kulturista vedieť predať“

(šaja) - Ten sa ale nezdá! Sexi kulturista Martin Popovski (19) z Prešova sa venuje naturálnej kulturistike štyri roky a už žne obrovské úspechy. Len pred pár dňami sa študent hotelovky v Prešove vrátil z prvej súťaže a domov si odniesol cennú trofej - získal titul Majstra Slovenska v naturálnej kulturistike juniorov. Pritom ide o šport, ktorý má veľmi prísne pravidlá.

Športovec mesiaca máj 2018. D. Krok: „Od nikoho z Prešova som takéto ocenenie ešte nedostal. Ďakujem vám...“

Športovec mesiaca máj 2018. D. Krok: „Od nikoho z Prešova som takéto ocenenie ešte nedostal. Ďakujem vám...“

(jm) – Minulý týždeň zavítali do redakcie úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec a mládežnícky kolektív mesiaca máj 2018, ktorú sme na začiatku minulého roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk .

Krásna geodétka Martina láme fitness rekordy

Krásna geodétka Martina láme fitness rekordy

(šaja) – Len pol roka po narodení synčeka Markusa (3,5) už stála na pódiu ako fitnesska. Prešovčanka Martina Namešpetrová (33) sa už jedenásť rokov aktívne venuje fitness súťažiam. Vyštudovaná inžinierka geodézie má na konte viacero úspechov. Aj napriek tomu, že za všetkým je pot a tvrdá drina, Martinu súťaženie veľmi baví.