Aktéri charitatívneho hokejového zápasu obdarovali telesne postihnuté deti

Aktéri charitatívneho hokejového zápasu obdarovali telesne postihnuté deti

Tvrdí chlapi od ľadu, tunajší prešovskí, rovnako aj ich priatelia spoza veľkej mláky, znova ukázali, že im v hrudiach bijú „veľké“ srdcia. Slovo dalo slovo a po troch rokoch sa na ľade Ice areny znova uskutočnil charitatívny hokejový zápas, v ktorom proti sebe nastúpili bývalí hráči Prešova vo farbách Old boys a amatéri z Calgary pod názvom Wannabes Canada. Medzinárodný súboj sa skončil víťazstvom hostí 5:3. Výsledok síce išiel do sveta, je tiež zapísaný v kronikách obidvoch tímov, no časom tak či tak zapadne prachom. Na čo však budú aktéri stretnutia (tí na ľade i v hľadisku) navždy pamätať, bola pomoc telesne postihnutým deťom z Občianskeho združenia Poník.

Hostia z Calgary potešili deti suvenírami, kanadským hokejovým dresom, ich rodičov sumou 250 eur. Obdarovaným ich odovzdal kapitán Marián Gmitter, Slovák, ktorý už niekoľko rokov býva v kolíske hokeja. „Toto nie je naša prvá ani posledná zastávka na trojtýždňovom stredoeurópskom turné. Boli sme v Prahe, Osvienčime, Poprade, Bardejove, Bratislave a ďalších mestách. Čaká nás ešte napríklad turnaj vo Viedni. Všade sa snažíme takto potešiť ľudí, ktorých majú takýto osud a sú odkázaní aj na pomoc druhých,“ uviedol rodák z Bardejova.     
 
Kapitán domácich Jozef Malinovský, konateľ spoločnosti STK Control, daroval rodičom poukaz na bezplatnú technickú prehliadku auta a za svoje mužstvo vyzbieraných 50 eur. „Obdarovanými neboli iba tí, čo sa prišli pozrieť na hokej. Poskytneme poukazy všetkým rodičom, ktoré majú svoje deti v Občianskom združení Poník,“ upresnil. Za všetkých rodičov sa hráčom poďakovala Ľudmila Šandalová: „Nesmierne si ceníme pomoc od týchto pánov. Niektorých z nich možno uvidíme len raz za život, vlastne nás ani nepoznajú a o to je ich počin vzácnejší a ľudskejší. Ešte raz ďakujeme.“    
 
Štatistiky:
Old boys Prešov - Wannabes Canada 3:5. Zostava a góly domácich: Zakuťanský – Čuha, Fabuľa, Troliga, Špireng, Smolej, Výrostko, Levický, Mihálik, Bosák, Pervan 1, Rokošný 1, Čontofalský, R. Pucher 1, Potočňák, Kasprišin, Andrus, Kyslan, Janák, Malinovský.   
 
 
Text k foto:
Spoločná snímka hráčov Calgary a Prešova. V strede na vozíku je Adamko Fekete, veľký fanúšik hokeja, hlavne prešovského. Jeho brat Štefan je totiž brankárom dorastencov PHK Prešov. Adam je veľký bojovník, jeho vzorom je práve Števo, čo všetkých teší. Ako sme sa z kuloárov dozvedeli, verí, že raz bude chodiť a dokonca bude korčuľovať práve na tomto ľade.

Diskusia k článku