Vedenie neudržali

Vedenie neudržali

Daždivú jednobodovú rozlúčku s domácim obecenstvom majú za sebou futbalisti 1. FC Tatran Prešov. S Liptovským Mikulášom remizovali v zápase 32. kola druhej ligy 1:1. V prvom polčase hrali v bielych dresoch, ktoré ale, celé premočené, vymenili cez prestávku za zelené. Tie im šťastie nepriniesli. V samom závere sa Šarišania museli dokonca strachovať o nerozhodný výsledok, lebo hostia mali niekoľkokrát veľmi blízko ku gólu.

Domáci sa ujali vedenia rýchlym gólom po hlavičke Hrušku už v 11. minúte. Potom „natiahol“ brankára Šavola po nebezpečnej strele Poliaček. Hostia vystrelili po prvýkrát až v 24. min, Chomistek bol ale nedôrazný a nepresný. Hneď na začiatku druhého polčasu Makara mieril po zemi milimeter vedľa. V 53. min nasledovala „spŕška“ striel na bránu Liptákov, hlavne pri poslednej, z kopačky Poliačeka, sa Šavol vyznamenal. Potom sa ale začala karta obracať, Hoferica namieril parádne do brvna a v  65. min potrestal spomenutý hráč chybu v prešovskej obrane - 1:1. Kucharčíkova hlavička následne letela tesne vedľa a z diaľky zamestnal brankára Taliana Matič. Na opačnom konci Belejík z blízka neprekonal Šavola a potom Leškov priamy kop letel do náručia brankára hostí. Matič po rohu hlavičkoval tesne vedľa, Jánošík v poslednej minúte mieril pod brvno, Talian sa vyznamenal parádnym zákrokom. 
 
1. FC Tatran Prešov – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (1:0), góly: 11. Hruška – 65. Hoferica, ŽK: 28. Staš, 85. Lišivka (obaja Lipt. Mikuláš), pred 315 divákmi rozhodoval Šuniar (Hancko, Lieskovský).
 
Zostavy:

1. FC Tatran: Talian – Papaj, Jacko, Krajník, Leško – Dzurík, Lipták – Makara, Poliaček, Hruška – Belejík.
 
MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol – Kubena, Lišivka, Kucharčík, Latiak – Pastva – Hoferica, Staš (59. Matič), Balluch (46. Moravčík) – Chomistek (81. Hanzeľ).
 
Hlasy po zápase: 

Stanislav Varga (asistent trénera Prešova): „Vedeli sme, že Liptovský Mikuláš je ťažký súper. My sme mali veľký problém poskladať mužstvo na tento zápas. Na lavičke sme mali iba dvoch hráčov, z ktorých jeden nebol úplne zdravotne fit. Aj preto nám v druhom polčase postupne dochádzali sily a dostali sme sa pod tlak súpera. Ešte v prvom polčase sme nedali veľkú šancu na 2:0, keby sa tak stalo, zrejme by sme si tri body boli postrážili. No a paradoxne v posledných minútach sme sa strachovali aj o ten jediný.“
 
Martin Pohlod (Liptovský Mikuláš): „Cez týždeň sa v našom klube toho popísalo veľa, skôr v negatívnom svetle. Našou odpoveďou na to všetko bol dnešný výkon. Ukázali sme sa ako silná partia, ktorá chce vyhrávať. Náš pekný a útočný futbal v druhom polčase sa musel páčiť. Prvý skôr nehodnotím, no som rád, že dohováranie v kabíne cez prestávku pomohlo. Keď sa tak pozerám na výsledky z ostatných štadiónov, niektoré sú pre nás pred posledným kolom veľkou motiváciou.“

Diskusia k článku