Prešov karate kids postúpili na majstrovstvá európy

(vz) - Dobrá starostlivosť o mládež v prešovskom Karate Klub Junior už skôr začala prinášať ovocie v podobe pekných úspechov na domácej, ale aj zahraničnej scéne. Prešovské karate Kids si na nedávnych majstrovstvách Slovenskej republiky Shito Ryu 2017 v Šuranoch vybojovali historické postupy na majstrovstvá Európy Shito Ryu, ktoré budú 17. a 18. júna v Nových Zámkoch.

Najúspešnejšou pretekárkou v kategórii žien bola na domácom šampionáte Prešovčanka Lucia Langošová a Karate klub Junior Prešov obsadil ôsme miesto v celkovom hodnotení klubov a v kumite získal aj osem cenných medailí, z nich boli tri zlaté, dve strieborné a tri bronzové.

Z dvoch prvých miest sa tešila v kumite ženy do 60 kg a BRH nad 18 rokov Lucia Langošová a z jedného Matej Krajňák v kategórii 8 - 9-ročných chlapcov nad 32 kg. V tej istej kategórii bol Richard Džobák tretí.

Sabina Babjarová triafa súperku.                                                             Lucia Langošová.

Striebro získali Ingrid Salaganičová, dievčatá 8 - 9 rokov do 32 kg a Sabína Babjarová 10 - 11-ročné dievčatá do 45 kg, piata skončila Anna Amália Jaššová, v kategórii nad 45 kg obsadila Alexandra Šofraneková piate miesto. Medzi 12 - 13-ročnými chlapcami vo váhovej kategórii do 44 kg skončil na tretej priečke Martin Čonka a bronz patril medzi 14 – 15-ročnými dorastenkami nad 55 kg Michaele Brynzovej.

Na júnovom šampionáte starého kontinentu budú naše mesto reprezentovať okrem medailistov z majstrovstiev Slovenska aj Alexandra Šofraneková, Anna Amália Jaššová a Gregor Lehotský. Veríme, že sa nevrátia s prázdnymi rukami.