Jednohlasné ocenenie pre Dianu

Jednohlasné ocenenie pre Dianu

(jm) – U susedov sa Prešovčankám darilo. Staršie a mladšie žiačky ŠŠK SLŠ Prešov sa zúčastnili na kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji Summerhandball Košice 2017. Domov si doviezli dva poháre. Jeden pre víťazné družstvo, jeden bronzového lesku.

Zaslúžené prvenstvo

Zlaté medaily získali celkom zaslúžene staršie žiačky. Zverenky trénera Milana Škopára prehrali len jeden zápas, hneď svoj prvý, no potom už nezaváhali ani raz. „Zišla sa konkurencia hlavne spoza severných hraníc - Krasnik, Jaroslaw, Piotkow Tribunalski. Z východu Slovenska FHT Košice a Bardejov a ďalšie,“ vymenoval niektorých súperov M. Škopár. Ako už bolo napísané, jeho zverenky na úvod prehrali s Piotkowom najtesnejším rozdielom 10:11, po polčase 7:8. V druhom vystúpení zdolali Jaroslaw 20:5, keď do prestávky dovolili súperkám streliť len jeden gól (9:1). Nasledoval prestížny súboj s tradičným rivalom. Domácim dievčatám vo farbách FHT Košice však nepomohlo ani známe prostredie a podpora z hľadiska. Prešovčanky ich prevýšili a derby rozhodli vo svoj prospech 16:10 (8:6). Potom aj nad Krasnikom zvíťazili o šesť gólov - 17:11.  

Rovnaký výsledok, len...

Vo finálovom zápase mali šancu vrátiť Piotkowu Tribunalskemu úvodnú prehru a aj to dokázali. Paradoxne sa zrodil rovnaký výsledok, len v obrátenom garde. „Vyhrali sme 11:10, hoci do kabín sme odchádzali s mankom - 4:6. Bol to jednoznačne najťažší zápas. Dramatický a aj keď dievčatá nepodali ten najlepší výkon, nevzdávali sa. Excelentne zvládla neľahkú situáciu v samom závere Henrieta Lupkovičová. Spomenula si na moje slová a zahrala loptu 15 sekúnd pred koncom za bránku, čím znemožnila súperovi ešte čosi urobiť.“  

Okrem kolektívneho triumfu potešilo aj individuálne ocenenie pre najlepšiu hráčku turnaja Dianu Vargovú. „Jednohlasne od všetkých trénerov ostatných družstiev. Prosto si ho zaslúžila,“ dodal M. Škopár.
 

 Staršie žiačky ŠŠK SLŠ Prešov po víťazstve na Summerhandball Košice 2017. Hore zľava: tréner Milan Škopár, Michaela Kantorisová, Daniela Cicoňová, Alena Dvorščáková, Paťa  Janíková, Simona Smolková, Diana Vargová, Henrieta Lupkovičová, Henrieta Semanová, Emma Tomášová, vedúca družstva Kamila Lupkovičová. Dole zľava: Dominika Kuropčáková, Dorotka Bačenková, Soňa Džubinská. Brankárky Sandra Rontová, Jana Kantorisová. Na fotografii chýba chorá Petra Kakaščíková

 

Márne bolo čakanie

Mladšie žiačky ŠŠK SLŠ Prešov sa tešili z bronzu. Aká bola cesta za ním? Prvou prekážkou bolo domáce družstvo FHT Drábova Košice a hladký výsledok 21:9 (9:2). Druhé meranie síl vlastne ani nebolo reálnym meraním síl. Hádzanárky zo športovej školy z Debrecéna sa nedostavil ani po dvoch hodinách čakania. Vážnou previerkou bol preto až zápas s poradovým číslom tri - s Michalovcami A, ktorý mladé Šarišanky prehrali 9:18. Potom boli znova úspešné, keď Olympii Konskie dali trikrát toľko gólov, koľko dostali - 24:8. Víťazstvo nad Michalovcami B čakali všetci, aj sa dostavilo - 16:5 (7:4). 
 

Tak to má byť

Až prišlo na rad posledné vystúpenie - o tretie miesto sa stretli so  „strateným“ B družstvom Debrecéna. „Vyhrali sme 11:10, po polčase 5:3. Tu už hrala tá silnejšia zostava, aj keď bez zranenej Kužmovej. Cením si veľmi prístup starších žiačok, ktoré svojim mladším kamarátkam prišli na hraciu plochu gratulovať. Mladšie zasa ostali v hľadisku na finále starších, aby im prvé mohli gratulovali. Obidvom družstvám ďakujem za výkony aj za spomínané sympatické prejavy priateľstva,“ dodal na záver M. Škopár. 

 

Foto: archív

Diskusia k článku