Lucia Langošová: Vedela som, že mám cieľ ísť aspoň po jedno zlato

Lucia Langošová: Vedela som, že mám cieľ ísť aspoň po jedno zlato

(pv) - Sú mladí a úspešní. Robia dobré meno nielen nášmu mestu, ale aj Slovensku. V Karate klub Junior Prešov vyrástlo mnoho talentov, ktoré nás úspešné reprezentovali aj v zahraničí. Klub vychoval aj viacerých reprezentantov Slovenskej republiky. Na stránkach Prešovského večerníka vám postupne predstavíme trojicu úspešných seniorských reprezentantov. Vo štvrtkovom vydaní sme uverejnili rozhovor s Júliou Langošovou, dnes čo to o sebe prezradí jej sestra Lucia Langošová.

Ste dvojnásobná Majsterka Európy SHITO RYU 2017, aké boli vaše pocity po tomto úspechu?
  • Vedela som, že mám cieľ ísť aspoň po jedno zlato. Keďže konkurencia bola zas tento rok veľmi silná, bola som veľmi šťastná že celá drina priniesla ovocie vo forme dvoch zlatých medailí. Mala som tam úžasnú podporu. Je to neopísateľný pocit, ak sa podarí takýto úspech. Touto cestou sa chcem veľmi poďakovať svojmu tímu trénerov za prípravu a ľuďom, ktorí ma podporujú. Je to náš spoločný úspech. 
Ako hodnotíte sezónu, ktorá práve skončila? Cítite, že vám pomohol prestup do domovského Prešova z Košíc, kde ste zápasili predtým?
  • Túto sezónu hodnotím ako veľmi úspešnú. Dokonca si dovolím tvrdiť, že to pre mňa bola jedna zatiaľ z najúspešnejších sezón. Určite mi veľmi pomohol prestup z Košíc do Prešova. Už letnú prípravu som mala veľmi profesionálnu. Počas súťažnej sezóny som mala nastavený tréningový proces tak, že som bola pripravená na každý turnaj ako nikdy. Vďaka môjmu klubu KK JUNIOR PREŠOV a sponzorom som dostala šancu a chopila som sa jej. Dostala som sa aj na súťaže do krajín, kde to bez tejto pomoci a poriadnej prípravy určite nejde, len tak zápasiť so svetovou špičkou. 

V akej fáze sa nachádzate teraz ,čo sa týka prípravy a čo vás čaká najbližšie obdobie?
  • Je obdobie letných prázdnin. V tomto období sa nachádzam v letnej príprave, kde som v tréningom procese, v ktorom postupne prechádzam mezocyklami od všeobecnej vytrvalosti, cez dynamiku, výbušnosť až po špeciálnu rýchlosť. Letná príprava trvá do konca leta. Od septembra ma čakajú opäť európske a svetové turnaje. Najvýraznejším turnajom, a takým by som povedala najdôležitejším, na ktorý sa hlavne pripravujem, je svetový pohár Karate 1 - Premier  League v Tokyu. 
Musíte sa ako športovkyňa kontrolovať aj v strave? Držíte nejaký špeciálny režim aj v iných činnostiach?
  • Tak strava robí svoje, to vie každý vrcholový športovec. Ale zas nejaké tvrdé diéty nedržím. Samozrejme, životospráva a správne zvolené jedlá sú základom úspechu. Okrem stravy je veľmi dôležitý oddych. Pre mňa je najlepším oddychom kvalitný spánok. 
Ste poverčivá? Máte nejaký svoj talizman, ktorývám prináša štastie?
 
  • Áno poverčivá som, ale tak primerane. Mám svoje rituály, ktoré pred zápasmi dodržiavam. Mám aj svoj talizman od blízkej osoby, ktorý mi prináša šťastie. Stále ho mám so sebou a nesmie nikde chýbať. 
Prešli ste  počas pôsobenia v Prešove do nižšej váhovej kategórie, t. j. do 61 kg? Zápasí sa vám lepšie v tejto váhovej kategórii, alebo to bolo len náhodne rozhodnutie?
  • Od tej doby, čo som prestúpila do KK JUNIOR PREŠOV, mám viac kvalitných tréningov. Tým, že viac trénujem, váha šla postupne dole. Rozhodli sme sa s trénermi, že nebudeme špekulovať a budem zápasiť takú ,, váhovku ,,,  aká mi je prirodzená v období, keď mi sezóna vrcholí. Musím však priznať, že mi táto váhová kategória vyhovuje oveľa viac ako predchádzajúca ,,ťažšia váha,, a zápasí sa mi v nej veľmi dobre. 
Vieme, že koncom augusta organizujete športový tábor v JUNIORE, nielen pre karatistov, ale aj deti - NEŠPORTOVCOV. Prečo by mali rodičia prihlásiť dieťa k vám do tábora, respektíve Campu?
  • Tábor je zameraný na všeobecný pohybový rozvoj. Deti budú pod dozorom našich špičkových trénerov, ktorí majú pripravený bohatý program, plný športu a hier. 

Diskusia k článku