Futbalová legenda sa vracia do rodného hniezda

Futbalová legenda sa vracia do rodného hniezda

(jm) – Splnil priania mnohých fanúšikov futbalu v Chminianskej Novej Vsi. Reč je o tamojšom odchovancovi Martinovi Jakubkovi, ktorý sa na záver kariéry vracia takpovediac do rodného hniezda. V obci pred Braniskom s touto hrou začínal, odtiaľ viedla jeho cesta do sveta veľkého futbalu. Cez Sabinov a Lipany, kde pôsobil ako mládežník, neskôr cez Prešov, Vranov nad Topľou a Banskú Bystricu, odštartoval potom svoju medzinárodnú kariéru. Na bývalého reprezentanta a účastníka Majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike si pamätajú najmä v niektorých ruských kluboch – FK Chimki, FK Moskva, Saturn Ramenskoje, Dinamo Moskva, Ankarm Perm. V najvyššej slovenskej súťaži hrával naposledy v Ružomberku. 


„S Martinom sme sa dohodli minulý týždeň,“ informoval tajomník OŠK Sokol Chminianska Nová Ves Pavol Kalina. Čo očakávajú v tábore nováčika 6. ligy ObF Prešov od skúseného harcovníka? „Nuž, značný prínos. V kabíne, aj na ihrisku. Futbalový rozum, góly. To prvé, keď to raz futbalista má - čo je jeho prípad – o to nikdy nepríde. A dávať góly, všetci veríme, tiež nezabudol.“ 
 
Nie iba spoluhráči v drese Chminianskej Novej Vsi, no aj niektorí ďalší mladíci, hoci v pozícii protihráčov, sa budú môcť niečo od „Kuba“ priučiť a to už túto sobotu. Od 13. h je na programe úvodný zápas tradičného turnaja Memoriál Pavla Harničára, niekdajšieho prezidenta klubu a starostu obce. Okrem domácich sa ho zúčastnia tiež susedné Hermanovce, Hrabkov a výber Martina Jakubka. Fanúšikovia koženej sa majú na čo tešiť. 
 
Prvé dva majstrovské zápasy sezóny 2017/2018 hrá Chminianska Nová Ves v domácom prostredí. Ďalší zážitok pre hráčov súpera... „Prídu k nám Nemcovce a Šarišské Dravce. Bude to pre hostí určite zážitok. A veríme, že aj pre nášho pokladníka,“ zasmial sa P. Kalina.  

Foto: www

Diskusia k článku