Už túto sobotu štartuje Prešovský cyklomaratón: Vypnite počítače, opustite gauče...

Už túto sobotu štartuje Prešovský cyklomaratón: Vypnite počítače, opustite gauče...

(dt) - Občianske združenie Prešovský cyklomaratón pripravuje v poradí už tretí ročník športového podujatia s názvom Prešovský cyklomaratón. Ten sa bude konať už túto  sobotu, 26. augusta. Štart bude na Hlavnej ulici v Prešove.

„Poslaním tejto aktivity, ale aj občianskeho združenia, je predovšetkým prevencia civilizačných ochorení a zdravotná výchova so zameraním na pozitívny vplyv cykloturistiky na zdravie. Tak isto je cieľom aj organizovanie cyklistických aktivít, do ktorých sú zapojené deti, mládež ale aj zdravotne postihnutí občania,“ vysvetlil  René Polačok z OZ Prešovský cyklomaratón.


Ako ďalej dodal, aj tento ročník Prešovského cyklomaratónu sa ponesie v duchu „free cyklistiky“. To znamená, že nikto sa nemusí naháňať za najlepším časom. Účastníci si tak môžu preveriť svoje fyzické sily a urobiť zároveň niečo pre svoje zdravie. Prípravy  na sobotňajšiu akciu vrcholia,  organizátori  dolaďujú už len drobné detaily.
„Vyzývam teda všetkých, aby v sobotu 26. augusta vypli počítače, televízory, opustili gauč a pridali sa k nám. Tešíme sa na každého účastníka,“ vyzýva René Polačok. 


Zaujímavosti Prešovského cyklomaratónu
V obidvoch ročníkoch bol najstarším účastníkom Arpád Csaplár z Komárna, ktorý minulý rok oslávil 79 rokov. Ani na tohtoročnom maratóne nebude chýbať. Najvzdialenejším účastníkom v prvom ročníku bola  Zuzana Šafranová z Prahy a v druhom ročníku to bol účastník od našich severných susedov z Poľska Mariusz Dubiel.
 
 
Jazdia pre dobrú vec
Tak ako aj po minulé ročníky aj tento rok účastníci cyklistického podujatia svojou účasťou podporia sociálne odkázané rodiny, ktoré spolu s mestom Prešov vyberú a bude im poskytnutá finančná výpomoc ako výťažok z podujatia.

 
 
Tento rok budú účastníkom k dispozícií štyri okruhy. Každý si podľa svojich síl a schopností vyberie trasu, ktorá mu najviac vyhovuje.
 
1. OKRUH  o dĺžke 42 km  je určený pre záujemcov od 15 rokov a deti do 15 rokov len v doprovode  zákonného zástupcu 
a povedie po trase -  PREŠOV/PEŠIA ZÓNA - smer ul. Sabinovská  - Gregorovce  - Uzovce - Šarišské Sokolovce - Orkucany -  Sabinov - Ražňany  - Ostrovany - Medzany -  Veľký Šariš - Prešov/ul. Sabinovská - ul. Mičurinova - ul. Jazdecká  - JAZDECKÝ AREÁL

2. OKRUH
o dĺžke 5,5 km je určený pre deti do 15 rokov len v doprovode zákonného zástupcu a povedie po trase PREŠOV/PEŠIA ZÓNA  - smer ul. Sabinovská - rázcestie Šidlovec  - smer ul. Bajkalská (Sídl. III.) - konečná MHD Sídlisko III. - ul. Prostějovská - VUKOV/odbočka na ul. Mukačevskú  -ul. Mukačevská -  most pri Astórii - ul. Jazdecká -  JAZDECKÝ AREÁL

3. OKRUH o dĺžke 100 m je určený pre zdravotné hendikepovaných (vozíčkarov) a uskutoční sa v jazdeckom areáli

4. OKRUH
 o  dĺžke 20 m je určený pre deti  od 3  do 6  rokov  pre detské bicykle, trojkolky, ,kolobežky, odrážadlá a pod. a uskutoční sa v jazdeckom areáli. Tohtoročnou novinkou je okruh venovaný najmenším, kde  v tejto kategórii okrem iného dostane ako odmenu každý účastník aj medailu.

Diskusia k článku