Medailovú zbierku tentoraz výrazne obohatilo nežné pohlavie

Medailovú zbierku tentoraz výrazne obohatilo nežné pohlavie

(jm) – Bežci z prešovského klubu Maras team znova nenechali na sebe, ako sa hovorí, jednu nitku suchú. Za severnými hranicami, kde je ich akoby druhá domovina, boli znova vítaní. Zúčastnili sa na pretekoch Bieg i Rajd Kurierów Sądeckich 2017.

Ako už prezrádza samotný názov, účastníci sa predstavili na horskej vojensko – historickej kuriérskej trase so štartom v meste Rytro a cieľom v sedle Przehyba. Podujatie sa konalo pri príležitosti dňa poľskej armády. „Trať mala dĺžku niečo cez jedenásť kilometrov, ale s prevýšením viac ako 800 metrov, čo bolo na niektorých úsekoch veru poriadne stúpanie. Tento beh by som preto zaradil medzi náročnejšie,“ uviedol L. Maras, okrem ktorého štartovali vo farbách jeho „ekipy“ Edita Vrbiaková, Jana Petrová, Martina Kolibárová a Tomaš Demočko.

Tomáš Demočko a Martina Kolibárová sa pochválili svojimi medailovými úlovkami. 

Na Rajeckom maratóne sa vyznávači zdravého pohybu zišli po 34-krát, na polmaratóne 11-krát. K tradičným disciplínam pribudli ďalšie dve - inline polmaratón a hobby behy ulicami mesta. Vo všetkých súťažilo spolu viac ako 1100 pretekárov z viacerých krajín. Maras team sa predstavil v zostave: bežal polmaratón v zostave: Anna Schmausová, Jozef Pazera a Ladislav Maras.  

A nakoniec šiesty ročník Behu do vrchu ku Kráľovej studni. „Poriadne ťažké preteky, ale v krásnom prostredí obce Lenartov v blízkosti slovensko-poľských hraníc. Všetko tam takpovediac dýcha históriou. V 19. storočí viedla cez chotár obchodná cesta z Poľska do Galície. Pripomínajú nám ju viditeľné pozostatky. K nim patria aj zrúcaniny hostinca Kráľova studňa, ktoré boli jednou zo zastávok tejto cesty. Studňa sa zachovala dodnes,“ prezradil niečo z dávnych liet L. Maras. Po skončení pretekov potešili viaceré umiestnenia jeho tímových kolegov, najmä tie na stupňoch víťazov. Cenné kovy tentoraz zbieralo len „nežné“ pohlavie. Vo svojej kategórii bola najrýchlejšia Edita Vrbiaková, zo striebra sa tešila Martina Kolibárová, z bronzu Danka Jendrichovská, Jana Petrová, Mária Šebejová. „Na tieto preteky budeme mať naozaj len a len dobré spomienky. Nie iba vďaka úspešným výsledkom, no, ako som už naznačil, aj ten posledný v cieli si musel vychutnať krásu tamojšej okolitej prírody. O rok sa tu znova radi vrátime.“  
 
Foto: L. Maras

Diskusia k článku