Derby medzi Prešovom a Sabinovom bolo zaujímavé: VYHRAL ŠŤASTNEJŠÍ

(jm) – Šarišské derby v dohrávke prvého kola slovenskej florbalovej extraligy má svojho víťaza. FBC Mikuláš Prešov zdolali v rýchlom a napínavom súboji FBC Predator Sabinov najtesnejším rozdielom 7:6.

Vedenia sa ujali hostia, domáci zabojovali a otočili na 4:1 (gól na 2:1 vsietil Zadrobílek štyri sekundy pred koncom prvej tretiny). Sabinovčania v druhej časti v presilovke znížili a potom sa dvomi gólmi Kassaya vrátili do zápasu – 4:4. Po dvoch tretinách sa tak začínalo odznova. Prešovčania sa znova ujali vedenia – 5:4 a neskôr v oslabení vsietili veľmi dôležitý presný zásah na 6:4. Predátori odpovedali gólom na 6:5, no o 149 sekúnd už bolo znova o dva – 7:5. Na začiatku 57. minúty hráči Sabinova znova zdramatizovali vývoj - 7:6. V samom závere hrali presilovku, aj odvolali brankára, no dvojnásobnú početný výhodu sa im zužitkovať nepodarilo. Proti bol najmä výborný Sninčák v domácej svätyni, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča zápasu.

Šarišské derby zmenilo podobu tabuľky, Prešov sa posunul vyššie o jednu priečku, je aktuálne šiesty, Sabinov ostal na deviatej.

FBC Mikuláš Prešov - FBC Predator Sabinov 7:6 (2:1, 2:3, 3:2), góly: 11. Bory, 20., 24. Komínek, 26. Matis, 45. Joščák, 48. Komínek, 52. Novotný – 3. Letkovský, 26. Ivan, 28. Kassay, 38. Kassay, 50. L. Zagrapan, 57. L. Zagrapan.

FBC Mikuláš: Sninčák, Jakubik, Barnišin - Kominek, Danč, Baláž, Zadrobilek, Štofko, Adamov, Sikorjak, Novotný, Pavlík, Bory, Pazdič, Matis, Tall, Joščák, Barniši, Fedor.

FBC Predator: Surmik, Školský - Filipák, Varholík, Ivan, Zagrapan, Goliáš, Tebeľák, Letkovsky, Gergelčík, Bačinský, Tulka, Žihala, Petruš,
Kassay, Imrich, Letkovský, Tomko.

Hlasy po zápase:
Peter Fedor, hrajúci vedúci mužstva FBC Mikuláš Prešov: „Aj keď len o jeden gól, no stále platí, že sme doma stopercentní. Z oboch strán to bol veľmi bojovný duel. Pre nás bol dôležitý časový úsek od 45. minúty až do konca, kedy sme mali až piatich vylúčených hráčov. O to je víťazstvo v riadnom hracom čase cennejšie.“ Matúš Gergelčík, manažér FBC Predator Sabinov: „Našim cieľom bolo ukradnúť súperovi aspoň bod. Zápas sa prelínal zo strany na stranu a pre oko diváka to bolo pekné predstavenie. Dovolím si povedať, že nevyhral lepší, ale šťastnejší. Nás môže mrzieť inkasovaný gól zo štandardnej situácie počas našej presilovky, no tiež situácia, keby sme zblízka netrafili prázdnu bránku. Aj to sa stáva, ideme ďalej, tešíme sa na ďalšie zápasy.“