Strelcom kola Tomáš Kravec

(vz) – Bez prehry v 6. lige ObFZ Prešov je aj po dvanástom kole Chminianska Nová Ves. V siedmich zápasoch padlo 30 gólov a kolo jasne vyznelo pre domáce celky, ktoré dali 22 gólov a dostali osem, vyhrali päť duelov, jeden prehrali a jeden remizovali. Strelcom kola sa stal Tomáš Kravec z Rožkovian, ktorý sa do streleckej listiny zapísal štyrikrát a v poradí strelcov je na druhom mieste s jedenástimi gólmi podobne ako Dominik Dlugoš. Na čele je Martin Jakubko, ktorý po troch presných zásahoch v stretnutí Chminianskej Novej Vsi s Torysou už má na svojom konte trinásť gólov. Na dne tabuľky sa znova ocitli futbalisti Drienova.

Nemcovce – Pečovská Nová Ves 6:0 (3:0)

Tretie Nemcovce nedali družstvu z dolnej polovice tabuľky šancu. O svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase. Prvý rozvlnil sieť hostí v 9. minúte Ľubomír Kočiš. O osem minút využil štandardnú situáciu na zvýšenie Vladimír Majerník, a snahu Nemcoviec zakončil tretím gólom v 42. minúte Pavol Majerník. Po prestávke bol dva razy úspešný Dominik Dlugoš v 49. a 60. minúte. Na končených 6:0 upravil v 64. Minúte P. Majerník. Striedania na obidvoch stranách už nepriniesli nič nové. Domáci vyhrali zaslúžene. Pred 80 divákmi rozhodoval Babjak. ŽK: M. Tomáš – J. Majdák, N. Dujava.

Chminianska Nová Ves – Torysa 5:1 (3:1)

Vedúci celok sa „zahryzol“ do hostí od úvodu. Po ôsmich minútach už mohol vyhrávať, ale najlepší strelec súťaže, ktorý nastupuje len v domácom prostredí, Martin Jakubko nepremenil nariadenú penaltu. Stihol to však spoluhráčom vynahradiť, keď do prestávky mieril presne medzi žrde trikrát v 17. 22. a 41. minúte. Chvíľku pred jeho tretím gólom skóroval Martin Jašš z Torysy. Po zmene strán už rozhodca Cisko ťahal karty žlté aj červenú. Tú dostal strelec domácich po žltej za kritiku arbitra a vyhrážanie sa. Torysa presilovku nevyužila, naopak, domáci pridali ešte dva góly. Ich autormi boli v 74. minúte Martin Leško a v záverečnej Viliam Kostolník. Zápas sledovalo 120 divákov. ŽK: M. Dzivý, M. Jakubko, A. Maník – H. Križalkovič, M. Lazorík, S. Hudymač. ČK. M. Jakubko.

Šarišské Dravce – Uzovský Šalgov 2:1 (2:0)

V nedeľu sa od začiatku do svojho súpera pustil posledný celok súťaže zo Šarišských Draviec. Stovku divákov potešil gólom v 19. minúte domáci Oliver Štroncer a v 33. minúte sa k nemu presným zásahom pridal Peter Haborák. Uzovský Šalgov sa nevzdával a po zmene strán sa snažil o zvrat. Podarilo sa mu v 59. minúte znížiť Michalom Želinským, ale ani striedania už zásadnú zmenu nepriniesli a domáci sa ziskom troch bodov vyšvihli na desiatu priečku. Rozhodca Štofanko ukázal žltú kartu J. Kišeľovi z Uzovského Šalgova.

Ľubotice B – Chmiňany 3:2 (3:2)

V tomto stretnutí padali góly len v prvom polčase. Po polhodine vyhrávala rezerva Ľubotíc 2:0. Pričinili sa o to v 6. minúte Michal Antony a v 30. minúte Igor Sivák. Chmiňany o minútu po inkasovanom góle prekvapili domácu obranu a Marián Bendík znížil na rozdiel gólu. V 39. minúte už domáci znova viedli o dva góly po presnom zásahu Richarda Hudáka. Autor prvého gólu hostí pridal dve minúty pred prestávkou druhý. Obidva celky sa v druhom polčase snažili, ale 50 divákov už gól nevidelo ani po nástupe čerstvých síl na oboch stranách. Rozhodoval Okruhľanský. ŽK: M. Antony – M. Kaleja, M. Lesník, R. Bendík.

Hermanovce – Záborské 1:1 (0:1)

V tomto stretnutí padlo najmenej gólov v dvanástom kole. Hermanovce chceli tri body, no Záborské zabojovalo a odmenou im bol gól v 27. minúte, ktorý dal Slavomír Lukáč. Domácim sa nedarilo a koncovka nešla ani hosťom. Hermanovce vyrovnali z penalty v 80. minúte. Záborské v závere poslalo na ihrisko čerstvé sily, ale stav sa už nezmenil. Pred sto divákmi rozhodoval Maďar, ktorý žlté karty ukázal hráčom Záborského P. Baranovi, M. Baranovi a M. Kolesárovi.

Rožkovany – Vyšná Šebastová 4:0 (1:0)

Domáci po prvej prehre v minulom kole v Dubovici 2:3 chceli doma bodovať znova naplno. Zlepšujúca sa Vyšná Šebastová sa snažila, ale v drese Rožkovian mal strelecké kopačky obuté Tomáš Kravec a svojimi štyrmi gólmi v 18., 54. (z penalty), 58. a 82. minúte zabezpečil domácim tri body a sebe postup na druhú priečku kanonierov súťaže. Pred 100 divákmi rozhodoval Michalík: ŽK: P. Tomčík, M. Džubák – D. Fertáľ.

Drienov – Dubovica 1:3 (0:2)

Dubovičania prišli do Drienova povzbudení. V predchádzajúcom kole boli prví, ktorí zdolali Rožkovany v tejto sezóne. V prvom polčase mali viac z hry ako domáci, čo vyjadrili aj dvoma peknými gólmi. Najprv to bol v 26. minúte Matúš Roba, keď poslal loptu do siete hlavou a o sedem minút ho napodobnil Štefan Kollár. Domáci sa nevzdávali, ale po prestávke aj s čerstvými silami dokázali iba znížiť na 1:2. Autorom gólu bol v 84. minúte Anton Petrovčík. Konečný výsledok stanovil v záverečnej minúte gólom Damián Grančai. Pred 50 divákmi rozhodoval Fusek. ŽK: M. Varga, D. Straka, M. Timko, L. Straka – J. Onderčo, R. Havrila, M. Onderčo, D. Grančai.

Kapitán Dubovice Matúš Roba posiela hlavou loptu do siete Drienova.