VK Mirad PU Prešov - TJ Spartak Myjava 3:0 (19, 25, 15)  Poradili si s mladíkmi

VK Mirad PU Prešov - TJ Spartak Myjava 3:0 (19, 25, 15) Poradili si s mladíkmi

(vz) - Osme kolo volejbalovej extraligy mužov malo rôzne termíny. Prešovčania odohrali zápas s Myjavou uplynulý štvrtok vo večerných hodinách pri novom osvetlení v športovej hale SŠ Ľ. Podjavorinskej na Sekčove. Mal troška inú príchuť. Obidvaja tréneri sa veľmi dobre poznajú. Terajší kormidelník Myjavy Ľuboslav Šalata pozná prešovských volejbalistov veľmi dobre, veď pod jeho taktovkou získali majstrovský titul aj Slovenský pohár. Terajší tréner Prešova Jaroslav Vlk je rodákom z Myjavy.

Bol to zaujímavý duel. Hostia, ako najmladšie družstvo najvyššej súťaže, ostrieľaným a skúsenejším Šarišanom odolávalo a v prvých dvoch setoch aj potrápilo. Domáci celý prvý set viedli a mladíci z Myjavy doťahovali. Záver patril Prešovu. Po smeči Katonu, ese Sopka a výbornom bloku Macka vyhrali 20:19. Chuť do hry to hosťom nezobralo a po zmene strán ukázali ako to vedia pod vysokou sieťou roztočiť. Prvý úspešný útok im dodal chuť. Predviedli niekoľko rýchlych a pekných útočných akcií, nepoznali stratenú loptu a boli vo vedení, najviac však o tri body. V závere vyhrávali 22:19. Na rad prišli domáci. Zapli na vyššie obrátky a po úspešnom smeči Červeňa, ese Hudáka, smeči Sopka a bloku Červeňa bolo vyrovnané. Po dobrom zakončení útoku Koncom mala Myjava výhodu setbalu 24:23. Mladíci však vyrobili chyby pri podaní aj v útoku a to využili skúsenejší domáci a dvoma Sopkovými bodmi vyhrali druhé dejstvo. Tretí set začali domáci výborne, vyhrávali 3:0, ale Myjavčania dokázali vyrovnať. Chvíľu sa naťahovalo o každú loptu. Potom od stavu 6:6 Prešov bodoval útokmi aj blokmi na sieti a zrazu bolo 12:6 a domáci volejbalisti s prehľadom vyhrali. V peknom volejbalovom stretnutí pokazili hráči na obidvoch stranách z prílišnej snahy veľa podaní.
Martin Sopko st. zakončuje útok Prešova.

Ako videl duel tréner Myjavy Ľ. Šalata: „Generačný súboj jednoznačne vyznel v prospech domácich, ktorí nás v určitých fázach zápasu doslova školili. Šancu na prípadný zisk druhého setu sme nevyužili a koncovku sme hrali veľmi opatrne, čo nás možno stálo zdramatizovanie zápasu. Tretí set mali jednoznačne v rukách domáci.“

Michal Červeň: „O výsledku rozhodla koncovka druhého setu, ktorý sme prehrávali. Víťazstvo mám psychicky pomohlo a posledný set sme už súpera zlomili, máme tri body, čo sa počíta.“

J. Vlk tréner Prešov: „Potrebujeme sa dostať do herného tempa, čo sa nám dnes podarilo, aj keď Myjava bola dva sety nepríjemná. Vedeli sme sa s tým vyrovnať. Druhý set sme zvládli v koncovke a tretí už bol v našej réžii. Odtrhli sme s od Myjavy a potrebujeme sa dostať do prvej štvorky. O týždeň nás čaká majstrovská Nitra, musíme sa ňu veľmi dobre pripraviť.“

Prešov: Katona, Feňo, M. Sopko st., Hudák, Macko, Červeň, Gula, Mikovčík, S. Lampart, Pavlinský, T. Lampart. Pred 313 divákmi rozhodovali Čunočka a Porvazník.