Hlas pre Miu Tarcalovú

Hlas pre Miu Tarcalovú

(vz) - Súťaž s názvom Hrajte o ZOH 2018 v Pjongčangu, ktorej cieľom je smerovať záujem jednotlivcov a spoločnosti ku športu, resp. športovým aktivitám a súčasne prehlbovať záujem o talentovaných športovcov v Slovenskej republike sa blíži k svojmu záveru.

 Na zimnú olympiádu v juhokórejskom Pjongčangu môže vycestovať jeden z 21- členného Juniorského olympijského tímu. Bude to jeden z mladých športovcov, ktorý dostane najviac hlasov. Vo výber JOT je aj mladá bedmintonistka z  Prešova Mia Tarcalová. Dostala sa tam na základe výsledkov doma aj na medzinárodnej scéne. Pochváliť sa môže  titulmi majsterky Slovenska. Tie posledné získala pred dvoma týždňami na  majstrovstvách  Slovenska U17.  Členka PBA klubu si vybojovala zlato v dvojhre a štvorhre a striebro v zmiešanej štvorhre. Našu krajinu reprezentovala dvakrát na Majstrovstvách sveta juniorov, aj keď bola vekovo mladšia a v priebehu ďalších dvoch rokov môže svoje účinkovanie medzi najlepšími juniormi sveta zopakovať. Nechýbala  ani na majstrovstvách starého kontinentu. Dnes sa už plne sústreďuje v Prahe, kde sa tento týždeň začali majstrovstvá Európy do sedemnásť rokov. Predstaví sa tam 36 krajín. Mia je súčasťou reprezentačného tímu Slovenska. Najprv absolvuje súťaž družstiev, po ich skončení sa predstaví v mixe a dvojhre.
   
Pjongčang čaká, nielen na jedného mladého nádejného športovca, ale  aj na jedného hlasujúceho (+1). Do žrebovania sa dostane každý, kto aspoň raz dá hlas ktorémukoľvek členovi Juniorského olympijského tímu. Veríme, že naši čitatelia podporia bedmintonistku Miu Tarcalovú. Hlasovať môžete každý deň do konca novembra na  https://www.juniorskytim.sk/sportovci.

 

Diskusia k článku