Boccia paralympionici prídu do Prešova

Boccia paralympionici prídu do Prešova

Východniari budú mať vo štvrtok unikátnu príležitosť vidieť a počuť naživo reprezentantov Slovenska v hre boccia na svetových paralympiádach. Róbert Ďurkovič, účastník troch svetových Paralympiád pricestuje do Prešova z Bratislavy. Besedovať by mal prísť tiež úradujúci Majster Európy z Portugalska 2013 Samuel Andrejčík zo Sniny. V hre sú aj ďalšie zvučné mená...

 
Ľudia s ťažkým telesným postihnutím často žijú pasívny život izolovane od spoločnosti a s pocitom, že je to ich nezmeniteľný osud. Pre týchto ľudí je veľmi dôležité, najmä v mladom veku, spoznať svoje schopnosti a príležitosti, ktoré ponúka svet. Spoločenská hra boccia bola vymyslená práve pre túto cieľovú skupinu ako možnosť pre záľubu, ale aj profesionálnu dráhu, ktorej vyvrcholením môže byť reprezentovanie Slovenska na svetovej Paralympiáde.
 
„Občianske združenie ZOM Prešov len nedávno založilo športový klub Boccia ZOM Prešov. Klub je jediný svojho druhu na východe krajiny. Poslaním klubu je propagácia hry boccia na východnom Slovensku a tiež podpora pre záujemcov o tento šport – podpora hráčom, športovým asistentom, trénerom aj rozhodcom,“ povedal predseda združenia Boris Klohna. Organizácia už niekoľko rokov intenzívne propaguje bocciu organizovaním rekreačných turnajov aj rôznych šou v obchodných centrách.
 
„Beseda s reprezentantmi Slovenska v hre boccia sa uskutoční vo štvrtok, 19. septembra 2013, o 13. h v prešovskej bezbariérovej Galérii Abilympiáda. Účastníci sa dozvedia pikošky z Paralympiád v Aténach 2004, Pekingu 2008 a Londýne 2012, ako prebiehali Majstrovstvá Európy v Portugalsku 2013, detaily oficiálnych pravidiel hry boccia, ktoré nenájdete v žiadnych dokumentoch,“ pozýva na stretnutie predseda združenia.
  

Diskusia k článku