V kabíne Fričoviec bola cez prestávku dychová skúška na alkohol

Pod Braniskom padli v stretnutí 9. kola 1. triedy ObFZ Prešov štyri góly. FFK Fričovce porazili OŠK Sokol Chminianska Nová Ves 3:1, po polčase 2:0. Podľa hrajúceho tajomníka klubu a ofenzívneho stredopoliara domácich Dušana Vysočana mohlo aj viac. „Mali sme dať do prestávky šesť a bol by pokoj. Hralo sa na jednu bránku, no my sme sa predbiehali v zahadzovaní šancí. V druhom polčase sa nám to mohlo vypomstiť, ešteže tesne pred záverom dal definitívnu gólovú poistku Peter Marciňák.“

Florbalisti porazili majstra, florbalistky si poradili s Hurikánom

Prešovskí florbalisti a florbalistky počas uplynulého víkendu bojovali o extraligové góly a body. Muži doma získali skalp majstra Florko Košice, no škoda výsledku v Košiciach na ihrisku ATU, kde viedli po prvej tretine 4:1, no z víťazstva sa aj tak netešili. Ženy doma porazili Hurikán Bratislava, avšak proti majstrovi v Tvrdošíne ťahali za kratší koniec, hoci prvú časť vyhrali 1:0...

Hádzanári sú tretí

Hádzanári Tatrana Prešov v zápase 6. kola SEHA GSS League vyhrali na ihrisku RK Nexe Našice 27:26. Štvrťhodinu pred koncom bolo 20:20, v 54. min 21:24. V predposlednej minúte 23:26 a potom sa skóre zaujímavo menilo – 24:25, 25:26, 25:27, 26:27.

Bolo sa na čo pozerať

V zápase 7. kola prvej hokejovej ligy videli diváci od začiatku do konca zaujímavý hokej. Prešovčania porazili Senicu 3:2. Množstvo šancí bolo na obidvoch stranách. Rozhodli presilovky, domáci využili dve, hostia len jednu. Dôležitým momentom bol protiútok v oslabení dvojice Tomčák, Jaroš, prvý menovaný skóroval zlomok sekundy po tom, čo vylúčený Seničan naskočil z trestnej lavice na ľad. 7lto-modrí viedli 1:0... V 59. minúte za stavu 3:2 hostia odvolali brankára, záverečné sekundy boli veľmi dramatické, no vyrovnávajúci gól nepadol.

Držali sa nepísaného pravidla o tom, kto nemá kopať jedenástku...

MÁLO PLATNÉ

Do Prešova príde bývalý osobný tréner Sidnyho Crosbyho

PRVÝKRÁT V EURÓPE

Prešovský hokej píše od leta svoju novú kapitolu. Seniori a mládežníci znova fungujú pod jednotnou „hlavičkou“ PHK 3b Prešov. Treba veriť, že zmeny povedú k lepšiemu. Zmena sa udiala aj na poste „prvého muža“ tohto športu v našom meste. Je ním Marek Krasničan, ktorý Prešovskému večerníku ako prvému médiu oznámil zaujímavú správu...

Rybári pozor! S Jackson kajakom máte úlovok zaručený. Máte ho už aj v Prešove!

Slovenským rybárom voľakedy stačila len rozkladacia stolička, udica a niekoľko návnad. Aj v rybárčení však trendy napredujú a to doslova míľovými krokmi. Rybári, ktorí si chcú svoj koníček naozaj vychutnať naplno, by určite mali vyskúšať lovenie z kajaku. Elitné rybárske kajaky od americkej firmy Jackson Kayak už zoženiete aj v Prešove. Pretože Vodák-sport Prešov je výhradným distribútorom tohto rybárskeho „mercedesu“ na Slovensku.

V roku 2007 sa pri téme rekonštrukcie štadióna futbalisti tešili predčasne...Ako to dopadne teraz?

Bolo že to radosti a veľkých plánov do budúcnosti, keď v roku 2007 predstavili funkcionári 1. FC Tatran Prešov celej športovej verejnosti maketu veľkého športového polyfunkčného objektu na Čapajevovej ulici. Hovorilo sa o mnohostrannom využití, o medzištátnych zápasoch, o niečom, čo nám budú závidieť až v ďalekej Bratislave. Ako je to teraz? Namiesto závisti sme západniarom znova akurát tak na smiech. Maketa ostala maketou a nič viac... Kto má na svedomí takýto stav? Ten viní toho – a naopak. Nesúdime, skôr píšme o tom, že aj o ďalšej chystanej rekonštrukcii hovoril na utorkovej tlačovej konferencii prezident prešovského klubu Miroslav Remeta.

Antonio cup po jedenástykrát!

Piatok trinásteho. Deň, pred ktorým mali mnohí rešpekt. Vychutnávali si ho ale nositelia mena Anton. Jeden z nich, podnikateľ Anton Bidovský, oslavy svojho mena povýšil na tenisový turnaj s príznačným názvom Antonio cup. Ten s dvomi jednotkami, teda jedenásty ročník, sa konal túto sobotu.

Vedenie neudržali

Daždivú jednobodovú rozlúčku s domácim obecenstvom majú za sebou futbalisti 1. FC Tatran Prešov. S Liptovským Mikulášom remizovali v zápase 32. kola druhej ligy 1:1. V prvom polčase hrali v bielych dresoch, ktoré ale, celé premočené, vymenili cez prestávku za zelené. Tie im šťastie nepriniesli. V samom závere sa Šarišania museli dokonca strachovať o nerozhodný výsledok, lebo hostia mali niekoľkokrát veľmi blízko ku gólu.