Masky na ľade

Masky na ľade

V posledných fašiangových dňoch prežili na ľade PSK Arény krasokorčuliari KRASO Prešov a ich rodičia namiesto tvrdého tréningu pekný karneval.

Výber ObFZ Prešov skončil na sedemnástom mieste

Výber ObFZ Prešov skončil na sedemnástom mieste

(jm) - Výber futbalistov ObFZ Prešov vekovej kategórie U12 štartoval na halovom turnaji Adidas Cup 2018. Výsledkom bolo konečné sedemnáste miesto po piatich prehrách v základnej skupine a tesnom víťazstve v záverečnom meraní síl o umiestnenie.

Tatran Prešov – Vardar Skopje 22:30 (13:14) Zlepšený výkon na Vardar nestačil

Tatran Prešov – Vardar Skopje 22:30 (13:14) Zlepšený výkon na Vardar nestačil

(vz) - Hádzanári Tatrana Prešov začali svoje tohtoročné účinkovanie v siedmom ročníku SEHA Gazprom League v sobotu proti lídrovi súťaže a úradujúcemu víťazovi Ligy majstrov RK Vardar Skopje. Hádzanári z Macédónska kraľujú v nadnárodnej súťaži, keď doteraz neprehrali. Prvé body stratili uplynulý štvrtok, keď remizovali v Bielorusku s Meškovom Brest 25:25 a prvý raz nepokorili hranici tridsiatich gólov.

Divoký úvod: za desať minút šesť gólov

Divoký úvod: za desať minút šesť gólov

(mb) - Prešovskí futsalisti zaznamenali v zápase 8. kola svoju doposiaľ najvyššiu výhru v aktuálnej sezóne. Šarišania sa v súboji proti Vranovu strelecky činili a svojmu súperovi nadelili 10 gólov.

Stretnutie víťazov ankety Športovec mesiaca: 8. februára U Komiňara

Stretnutie víťazov ankety Športovec mesiaca: 8. februára U Komiňara

(jm) – Na konci minulého týždňa sme si v redakcii splnili milú povinnosť, keď sme odovzdali ocenenia posledným trom víťazom ankety Športovec mesiaca za rok 2017. Internetovú súťaž sme vo Večerníku obnovili v januári minulého roka, s cieľom zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivca, ktorý svojimi výkonmi a výsledkami dal medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť. Každý mesiac sme oceňovali víťazov v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Do ankety sa aktívne zapájali aj čitatelia Prešovského večerníka, ktorí posielajú svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk.

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety  Športovec mesiaca december 2017

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca december 2017

(jm) – Minulý týždeň zavítali do redakcie traja úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec mesiaca december 2017, ktorú sme na začiatku minulého roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk .

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca November 2017

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca November 2017

(jm) – Na konci roka zavítali do redakcie traja úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo
v súťažnej ankete Športovec mesiaca november 2017, ktorú sme na začiatku minulého roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk.

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca október 2017

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca október 2017

(jm) – Minulý týždeň zavítali do redakcie traja úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec mesiaca október 2017, ktorú sme na začiatku tohto roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk.

Prešovskí hádzanári postúpili  do skupinovej fázy Pohára EHF

Prešovskí hádzanári postúpili do skupinovej fázy Pohára EHF

(vz) - Priaznivci hádzanej v Prešove upierali svoju pozornosť v sobotu na odvetný zápas tretieho kvalifikačného kola Pohára EHF o postup do skupinovej fázy, ktorý hral Tatran Prešov na Islande. Prvý duel vyhrali zelenobieli trojgólovým rozdielom 24:21 a rovnako o tri góly prehrali v odvete s Hafnarfjördurom 23:26. Vďake väčšiemu počtu strelených gólov na ihrisku súpera postúpil medzi najlepšiu šestnástku Tatran Prešov.

Mia bojuje na majstrovstvách Európy v Prahe a aj na webovej stránke

Mia bojuje na majstrovstvách Európy v Prahe a aj na webovej stránke

(vz) - V Prahe v týchto dňoch vrcholia majstrovstvá Európy juniorov do 17 rokov. Slovensko na nich reprezentuje členka PBA klubu Prešov Mia Tarcalová. V súťaži družstiev sa pričinila výhrou v dvojhre a mixe o víťazstvo nad Chorvátskom 3:2. So Škótmi Slováci prehrali 1:4 a jediný bod v dvojhre získala Mia Tarcalová. Dramatický duel s Rakúskom tesne prehrali 2:3 a Mia znova bodovala v dvojhre.