Tréner Poruby vyzdvihuje prínos ExPrešovčanov pri postupe do extraligy

Tréner Poruby vyzdvihuje prínos ExPrešovčanov pri postupe do extraligy

Kľúčovým bodom postupu bolo doplnenie tímu o slovenských hráčov – tak znie doslovný preklad titulku k článku na webovej stránke hokejového klubu HC RT Torax Poruba. Tieto slová vyslovil tréner mladších dorastencov Martin Smeták a píše sa v ňom o expresnom návrate tamojších mladíkov do českej extraligy.

Volejbalový klub  Mirad PU Prešov v extralige 2013/2014

Volejbalový klub Mirad PU Prešov v extralige 2013/2014

Po predsezónnych zmenách k kádri, kedy prešovské volejbalové mužstvo opustilo z rôznych príčin sedem hráčov, z toho štyria so základnej zostavy (Škljar, Mikita, Beňa, Tholt), Prešovčania nastúpil do letnej prípravy. S letnými posilami (S. Lampart, Závacký, Rajduga a Macko) a v novom zložení absolvovali veľmi vydarenú letnú prípravu, ktorej kondičnú zložku viedol Martin Bercel.

Vyhrali Klohna s Kallom

Vyhrali Klohna s Kallom

V Prešove sa konal prvý ligový boccia turnaj vo východoslovenskom regióne. Štartovali na ňom najlepší slovenskí hráči v kategórii BC3. Boccia je paralympijský šport pre ľudí s ťažkým telesným hendikepom, pravidlá sú podobné petangu alebo curlingu.

Hádzanárskym legendám blahoželali k jubileám v Tatran handball aréne

Hádzanárskym legendám blahoželali k jubileám v Tatran handball aréne

Odvetnému zápasu Slovenského pohára v Prešove medzi domácim Tatranom a Sportou Hlohovec (skončil sa víťazstvom východniarov 32:21) predchádzala veľmi milá udalosť. Dve výrazné slovenské hádzanárske osobnosti, ktorých športová kariéra bola spojená s Tatranom Prešov, sa v týchto dňoch dožili krásneho životného jubilea. Peter Hatalčík oslávil šesťdesiatiny a Anton Frolo osemdesiate narodeniny.

Foto: autor

Pavol Šarišský: Bez Biľa a Harčára by Beliš nebol tým, čím je

Pavol Šarišský: Bez Biľa a Harčára by Beliš nebol tým, čím je

Futsalistov FK Slovanet Prešov čaká tretí zo série semifinálových zápasov slovenskej extraligy. Predstavia sa na ihrisku Slov-Matic FOFO Bratislava. Prvé dve stretnutia prehrali, uspieť dnes na ihrisku top favorita by sa rovnalo malému športovému zázraku. Rozhodne sa o tom vo večerných hodinách. Dovtedy, na vyplnenie časového priestoru, ponúkame rozhovor s prezidentom klubu Pavlom Šarišským.

Peter Katona: Pripravme sa na dobíjanie hradieb

Peter Katona: Pripravme sa na dobíjanie hradieb

Pred zápasom 2. ligy 1. FC Tatran Prešov – FC ŠTK 1904 Šamorín sme vyspovedali ešte vždy čerstvého ženáča a otecka Petra Katonu. Malého Peťka, aj keď by bol určite vďačnou témou, sme teraz „obišli“ a bavili sa iba o koženej...

Štvrté miesto pre VK Mirad PU Prešov

Štvrté miesto pre VK Mirad PU Prešov

Po stredajšom treťom zápase série o tretie miesto medzi Myjavou a Prešovom je o držiteľovi bronzovej priečky v extralige rozhodnuté. Stal sa ním domáci Spartak VKP Myjava, ktorý po výhre 3:1 získal prvú bronzovú medailu v histórii klubu.

Vyhral systémom štart - cieľ

Vyhral systémom štart - cieľ

Hokejovému trénerovi na voľnej nohe Michalovi Šutákovi pribudli do vitríny ďalšie trofeje. Po úspešných vystúpeniach v Senici a Kralupách nad Vltavou triumfoval do tretice v Svetlej nad Sázavou. So svojím tímom 3b Lions Slovakia absolvoval kvalitne obsadený medzinárodný turnaj (U13 a U14), motoristickou terminológiu povedané, systémom štart – cieľ. Začal víťazstvom, končil víťazstvom. V základnej skupine porazil Kroměříž 9:1, Hnilsko 7:3, Detvu 10:2. V semifinále zdolali tím Hockey-Bunnies 5:0 a vo finále zdolal Hnilsko 2:0.

„Flowersky“ ovládli krajinu toreadorov

„Flowersky“ ovládli krajinu toreadorov

V španielskom meste Castellón de la Plana sa konal Festival svätej Magdalény. Išlo o každoročnú oslavu sťahovania ľudí z mesta do plání, ktoré sa konalo v 13. storočí. Slávnosť bola oslavou tanca a hudby, nechýbalo bohato a zaujímavo vyzdobené alegorické vozy. Vyvrcholením veľkolepej akcie bol ohňostroj „mascleta“, ktorý obdivovali tisíce domácich aj zahraničných turistov. Na čele sprievodu pochodovali Prešovské mažoretky Flowers, sprevádzané Dychovým orchestrom mladých Košice.

Fričovce vyhrali o dva góly, no na ihrisku sa trápili

Fričovce vyhrali o dva góly, no na ihrisku sa trápili

Na inej strane dnešných novín píšeme o víťazstve FFK Fričovce 2:0 nad TJ Družstevník Žehňa v 18. kole najvyššej okresnej súťaže. Člen výboru domáceho klubu Bartolomej Derner hovorí o spokojnosti iba s výsledkom, nie však s herným prejavom.