Previerka výkonov na prvých pretekoch

Previerka výkonov na prvých pretekoch

(vz) - Krasokorčuliari Kraso Prešov už odštartovali novú sezónu zapojením sa do súťaže Slovenského Pohára. Prvé krasokorčuliarske
podujatie v začínajúcej sezóne bolo v Hamuliakove, kde nový klub Hamikovo usporiadal 1. ročník Hamikovo cup.

V korčuliarskom maratóne v Prešove  padol jeden rekord

V korčuliarskom maratóne v Prešove padol jeden rekord

(vz) - PSK Aréna netradične oslávila prvé narodeniny. Zorganizovala z piatku na sobotu Non stop 24 hodinové korčuľovanie, ktoré bolo výzvou k športovaniu pre najširšiu verejnosť a zároveň pokusom o prekonanie dvoch Slovenských rekordov za účasti komisárov zo Slovenských rekordov. Išlo o počet odkorčuľovaných kilometrov a rekord v počte účastníkov. Výsledky sa porovnávali s košickými z roku 2016.

Halás a Krajňák spolu 17 medailí

Halás a Krajňák spolu 17 medailí

(jm) – Na plaveckých pretekoch o majstra Východoslovenskej oblasti v kategórii najmladších žiakov (9 a 10 rokov), ktoré usporiadali v Spišskej Novej Vsi, sa v 25-metrovom bazéne „pasovalo“ s vodou dovedna 115 účastníkov z deviatich klubov regiónu.

VK Mirad PU Prešov - TJ Spartak Myjava 3:0 (19, 25, 15)  Poradili si s mladíkmi

VK Mirad PU Prešov - TJ Spartak Myjava 3:0 (19, 25, 15) Poradili si s mladíkmi

(vz) - Osme kolo volejbalovej extraligy mužov malo rôzne termíny. Prešovčania odohrali zápas s Myjavou uplynulý štvrtok vo večerných hodinách pri novom osvetlení v športovej hale SŠ Ľ. Podjavorinskej na Sekčove. Mal troška inú príchuť. Obidvaja tréneri sa veľmi dobre poznajú. Terajší kormidelník Myjavy Ľuboslav Šalata pozná prešovských volejbalistov veľmi dobre, veď pod jeho taktovkou získali majstrovský titul aj Slovenský pohár. Terajší tréner Prešova Jaroslav Vlk je rodákom z Myjavy.

Strelcom kola Tomáš Kravec

Strelcom kola Tomáš Kravec

(vz) – Bez prehry v 6. lige ObFZ Prešov je aj po dvanástom kole Chminianska Nová Ves. V siedmich zápasoch padlo 30 gólov a kolo jasne vyznelo pre domáce celky, ktoré dali 22 gólov a dostali osem, vyhrali päť duelov, jeden prehrali a jeden remizovali. Strelcom kola sa stal Tomáš Kravec z Rožkovian, ktorý sa do streleckej listiny zapísal štyrikrát a v poradí strelcov je na druhom mieste s jedenástimi gólmi podobne ako Dominik Dlugoš. Na čele je Martin Jakubko, ktorý po troch presných zásahoch v stretnutí Chminianskej Novej Vsi s Torysou už má na svojom konte trinásť gólov. Na dne tabuľky sa znova ocitli futbalisti Drienova.

Derby medzi Prešovom a Sabinovom bolo zaujímavé: VYHRAL ŠŤASTNEJŠÍ

Derby medzi Prešovom a Sabinovom bolo zaujímavé: VYHRAL ŠŤASTNEJŠÍ

(jm) – Šarišské derby v dohrávke prvého kola slovenskej florbalovej extraligy má svojho víťaza. FBC Mikuláš Prešov zdolali v rýchlom a napínavom súboji FBC Predator Sabinov najtesnejším rozdielom 7:6.

M. GERNÁT: Profesionál s neplatenou funkciou, za ktorú je však vďačný

M. GERNÁT: Profesionál s neplatenou funkciou, za ktorú je však vďačný

(jm) – Okrem toho, že sa pripravuje individuálne na suchu, trénuje na ľade hneď s dvomi mužstvami. S prvoligovým HC Prešov Panguins a v univerzitnom tíme Unipo Warriors, pôsobiaceho v Európskej univerzitnej hokejovej lige. V obidvoch mančaftoch by bol platnou posilou, no nič nenasvedčuje tomu, žeby v najbližších dňoch obliekol dres jedného z nich. Reč je o Martinovi Gernátovi, slovenskom reprezentantovi v ľadovom hokeji. Vyrastal v Prešove, ako dorastenec odišiel do Košíc, odtiaľ na päť rokov za more. Tam, ako je známe, je to často o obrovskom šťastí, či o zhode „tisícok“ náhod, či sa ten ktorý hráč objaví čo len raz v drese niektorého z klubov NHL. Vnukovi hádzanárskej legendy Martinovi Gregorovi, ktorého z roku 2011 draftoval Edmonton Oilers, to dopriate nebolo.

Športovec mesiaca august 2017

Športovec mesiaca august 2017

(jm) – Minulý týždeň zavítali do redakcie dvaja úspešní športovci a jeden „náhradník“. Prišli prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec mesiaca august 2017, ktorú sme na začiatku tohto roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk.

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca júl 2017

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca júl 2017

(jm) – Minulý týždeň zavítali do redakcie dvaja úspešní športovci a jeden „zástupca“. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec mesiaca júl 2017, ktorú sme na začiatku tohto roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi
o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane).
Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk .

R. Pekár: „Ak je človek dostatočne motivovaný a disciplinovaný, dokáže v živote veľké veci“

R. Pekár: „Ak je človek dostatočne motivovaný a disciplinovaný, dokáže v živote veľké veci“

(jm, dt) - Radovan Pekár (36) je služobne najstarším hráčom Tatrana. Hádzanej sa venuje takmer dvadsaťosem rokov. O tom, že je tomuto športu skutočne oddaný, svedčia aj jeho úspechy. Nielenže získal niekoľko titulov majstra Slovenska, ale pôsobi aj ako kapitán tímu. Porozprávali sme sa s ním o jeho športovej kariére, prezradil nám skutočne zaujímavé veci.