Strieborní v Bratislave

Strieborní v Bratislave

V Bratislave sa konalo ďalšie pokračovanie Slovenského pohára družstiev v bowlingu.

„Baľšaja technika“

„Baľšaja technika“

Prešovčan Jakub Leščinský nás od začiatku olympiády v Soči zásobuje zaujímavými fotografiami a informáciami. Väčšinou sú športového charakteru, až na poslednú. Vznikla cez víkend a má umelecké cítenie.

Ešte jeden návrat k úspechu Sone Priščákovej

Ešte jeden návrat k úspechu Sone Priščákovej

Večerník v stredu exkluzívne informoval o úspechu hráčky 1. Tenisového klubu Prešov Sone Priščákovej na mládežníckych halových majstrovstvách Slovenska dorastencov a dorasteniek, ktoré sa konali v Piešťanoch. Sympatická tretiačka Gymnázia Konštantínova 2 na nich obsadila v dvojhre druhé miesto. Finále s Bratislavčankou Janou Jablonovskou bolo maximálne vyrovnané a skončilo sa výsledkom 4:6 a 5:7 z pohľadu S. Priščákovej. „Bolo to za stavu 4:4 a v druhom sete 5:5, kedy som prehrala svoje podanie a to boli rozhodujúce momenty,“ dala sa počuť prešovská nádej, ktorá môže hovoriť aj o dávke smoly, keďže v deviatej hre prvého setu, resp. v jedenástej hre druhého, bolo vždy 40:40...

Vzácna spoločná snímka s majstrom sveta

Vzácna spoločná snímka s majstrom sveta

Sľúbil a svoj sľub dodržal. Pred odchodom na olympiádu do Soči sme jedného z dvojice Prešovčanov pod piatimi kruhmi Jakuba Leščinského požiadali o exkluzívnu fotografiu pre Večerník s niektorou zo známi osobností. Včera nás asistent trénera a servisman slovenských biatlonistov príjemne prekvapil. Do redakcie poslal snímku, na ktorej je zvečnený s najstarším skokanom na lyžiach v štartovom poli „lietajúcich“ mužov. Japonec Noriaki Kasai má 41 rokov a na svojom konte rad úspechov.

Hokejisti celú základnú časť naháňali bodovú stratu z prvej štvrtiny

Hokejisti celú základnú časť naháňali bodovú stratu z prvej štvrtiny

Tempo prvej hokejovej ligy, po ostatnej nedeli, kedy sa skončila základná časť, trocha poľavilo. Pokoj zbraní ale potrvá už iba niekoľko hodín. Od zajtra bude najlepšia osmička pokračovať play off systémom. Tak ako každý rok, návštevy na štadiónoch by sa mali zvýšiť. Vyraďovacia časť je pre divákov väčším lákadlom. Aj v Prešove... Fanúšikovia HC 07 si ale na prvý domáci štvrťfinálový duel (celkovo tretí) musia počkať do utorka budúceho týždňa. Ešte predtým ich čakajú dve vystúpenia v Trnave. Zajtra a pozajtra.

Majú ďalšie medaily

Majú ďalšie medaily

Dve zlaté a dve nepopulárne „bronzové“ medaily získali na Veľkej cene Zvolena krasokorčuliari KK Kraso Prešov. „Konkurencia je čoraz väčšia a umiestnenie do šiesteho miesta treba považovať za úspech,“ skonštatovala po návrate domov šéftrénerka Helena Zamborská.

Dva skalpy Bratislavčanov

Dva skalpy Bratislavčanov

Úspešný víkend majú za sebou prvoligoví basketbalisti PU Akademik Prešov. Zvíťazili nad dvojicou bratislavských celkov – rezervu Interu zdolali 88:78, B.S.C. výrazne 90:65.

Po štyroch prehrách konečne víťazstvo futsalistov

Po štyroch prehrách konečne víťazstvo futsalistov

Po štvorzápasovej šnúre nepresvedčivých výsledkov futsalisti FK Slovanet Prešov konečne naplno zabrali. V stretnutí 15. kola zdolali doma ŠK Makroteam Žilina 5:1, po polčase 3:1. Domáci sa ujali vedenia, hostia dokázali vyrovnať. No bolo to naposledy, kedy mali Považania “nárok” na úspešný výsledok.

Stretnutie s „kokosmi“

Stretnutie s „kokosmi“

Kokosy na snehu. Čo iné si môžeme pomyslieť pri pohľade fotografi. Film, ktorý poznáme skoro všetci, videl niekoľkokrát aj jediný Prešovčan v „štartovom poli“ dvadsiatej druhej zimnej olympiády v Soči Matej Falat (prvý zľava).

Tatran vedie tabuľku C skupiny Pohára EHF

Tatran vedie tabuľku C skupiny Pohára EHF

Hádzanársky víkend sa v Prešove vydaril. Tatran vedie po prvom kole C skupinu Pohára EHF. V premiére si poradil so švédskym IFK Kristianstad 37:30 (19:16). V druhom stretnutí zdolal maďarský Pick Szeged francúzsky HBC Nantes 28:27.