OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY už dlho pútajú pozornosť v regionálnom futbale

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY už dlho pútajú pozornosť v regionálnom futbale

Všade na svete, kde chlapi a chlapci na zelených trávnikoch naháňajú koženú, existujú tímy, ktoré niečím pútajú väčšiu pozornosť, než ostatné. V tunajšom regióne je to napríklad OŠFK Šarišské Michaľany. A mužstvo klubu, v ktorom začínali svoju športovú kariéru napríklad bývalí majstri Slovenska Miroslav Drobňák a Vladimír Staš, sa v posledných rokoch pokúša stúpať vyššie a vyššie.

Súťažná premiéra Mlakara

Súťažná premiéra Mlakara

Hádzanári Tatrana Prešov vyhrali v generálke na odvetnú časť sezóny 2013/2014 nad popredným maďarským celkom Gyöngyös FKK o štyri góly...

Tri kovy zo Spiša

Tri kovy zo Spiša

Na medzinárodných pretekoch Danubia série štartovali rýchlokorčuliari ŠKm Akademik Prešov.

Aj také zápasy bývajú...

Aj také zápasy bývajú...

V prvom kole extraligovej nadstavby volejbalistov pútal najväčšiu pozornosť zápas VK Mirad PU Prešov - VK Slávia Svidník. Sprevádzala ho fantastická atmosféra v hľadisku, ktorú vytvorilo 650 divákov z obidvoch táborov. Na palubovke sa nedali zahanbiť priami aktéri súboja. Bolo sa na čo pozerať a to hlavne v prvých dvoch setoch.

Ďalší úspech piatakov – tentoraz brali zlato z Trnavy

Ďalší úspech piatakov – tentoraz brali zlato z Trnavy

Prešovský mládežnícky hokej zažil svojich päť minút slávy v slovenskom Ríme. Piataci P.H.K. Prešov sa stali víťazmi medzinárodného turnaja SWAN Cup 2014. Podujatie zorganizované na výbornej úrovni vyhrali systémom „štart – cieľ“. V piatich stretnutiach postupne zdolali všetkých súperov. Iba v meraní síl s tímom Ostrava-Poruba si pomohli samostatnými nájazdmi, v ostatých uspeli v riadnom hracom čase. Zverenci trénerov Antona Bosáka a Radomíra Chalupu sa nestratili ani v individuálnych disciplínach.

Prešovčan na olympiáde v Soči

Prešovčan na olympiáde v Soči

Aj naše mesto bude mať priame zastúpenie na zimných olympijských hrách, do otvorenia ktorých ostáva už len dvadsať dní.

Prehrávali o štyri góly, aj tak majú tri body

Prehrávali o štyri góly, aj tak majú tri body

Dvanáste kolo slovenskej futsalovej extraligy prinieslo súboj, aký na slovenských ihriskách často nevidíme. O zaujímavé športové predstavenie sa postarali hráči Futsal Team Levice a FK Slovanet Prešov. Meranie síl malo šťastný koniec pre hostí z východu. „Nepamätám si, aby sme niekedy otočili zápas, ktorý sa tak jednoznačne odvíjal v náš neprospech,“ zalovil v pamäti prezident hosťujúceho klubu Pavol Šarišský. Skutočne, Prešovčanom sa na juhu Slovenska podaril husársky kúsok. Prehrávali o štyri góly a napriek tomu si domov doviezli všetky tri body, čo ich v aktuálnej tabuľke posunulo na piatu priečku (získali 14 bodov, o dva menej ako štvrtá Žilina, a navyše zápas k dobru).

Michal Kohút: Pre postup odovzdať maximum

Michal Kohút: Pre postup odovzdať maximum

Laureátom Jedenástky roka 2013 I. triedy ObFZ Prešov sa stal aj dvadsaťročný obranca FK Demjata Michal Kohút. V Jedenástke roka bol aj v roku 2012. Od žiackych rokov oblieka dres Demjaty. Rád by si zahral vo vyššej súťaži. Je študentom Technickej univerzity v Žiline, odbor telekomunikácie. Rád spomína na zápasy, ktoré odohral za výbery ObFZ Prešov, tiež na premiérovú účasť v Jedenástke roka I. triedy.

Miroslav  Benko je pripravený na rok 2014 a podporuje Havrillu

Miroslav Benko je pripravený na rok 2014 a podporuje Havrillu

V súčasnosti je prešovským futbalovým rozhodcom s takpovediac najširším záberom. V role asistenta hlavného rozhodcu pôsobí vo viacerých domácich súťažiach, rovnako v medzinárodných zápasoch. Reč je Miroslavovi Benkovi, ktorý v nasledujúcom rozhovore hodnotí rok 2013 a hovorí o tom, čo ho čaká v nasledujúcich necelých dvanástich mesiacoch...

Zápas Šarišanky s Petržalkou zaujímavý od začiatku do konca

Zápas Šarišanky s Petržalkou zaujímavý od začiatku do konca

V nedeľu pokračovala piatym kolo nadstavbová časť prvej hokejovej ligy žien. Na prešovskom ľade sa predstavil HC Petržalka 2010. Pomerne neznámy súper vyhral západnú skupinu a so Šarišankou si merali sily po prvýkrát v tejto sezóne.