Päťsto divákov v Pušovciach tlieskalo domácim

Ako sa vydarila premiéra nováčikovi v III. Lige v skupine Východ Dospelí, mužstvu z Pušoviec? Viac ako klzké schodisko na tribúne fanúšikov zaujala predvedená hra v druhom domácom zápase v rade, keď naposledy remizovali doma s Lipanmi nerozhodne 0:0.

Na tento duel proti Plavnici sa aj napriek daždivému počasiu prišlo pozrieť okolo  500 divákov. Od začiatku hru ovplyvnil  klzký terén, na ktorom nebolo možné predvádzať oku lahodiaci futbal. Domáci s početnou enklávou „extatranistov“ (Vaško, Novák Ján, Tramita, Ličák, Eliášovci, Popovec, Makara, Kisela a Jopek) sa do svojho súpera od úvodu zahryzli a nechceli nechať nič na náhodu. Prvú veľkú šancu sme videli v 11. minúte, keď  sa domáci hráč Mazúr rútil sám na brankára hostí Beňu, ktorý sa mu snažil v šmyku na kolenách zobrať loptu, no ten ho síce obišiel, ale aj tak sme gól nevideli. Následne v 17. minúte opäť Mazúr vybojoval loptu a po krásnom prieniku dobrou prihrávkou  vyzval  Lukáša Eliáša k strele do protipohybu brankára, čo znamenalo 1:0 pre domácich. Ďalší priebeh zápasu ovplyvňovala búrka, kvôli ktorej neraz lopta skončila mimo pušovského štadióna. V 20. minúte svojou chybnou rozohrávkou gólman Plavnice Beňo spôsobil to, že sa lopta ocitla nečakane na kopačke domáceho hráča, čo následne brankár riešil nekompromisným faulom mimo šestnástky, za čo prišla žltá karta. Nasledoval priamy kop, ktorý domáci hráč Eliáš riešili slabou strelou po zemi do múru.  V 22. minúte domáci hráč Ličák, po odrazenej lopte z rohu, pálil v dobrej pozícii do nebies.  Pri rohovom kope hostí v 26. minúte, sa prvýkrát ukázal niekdajší  brankár  Prešovčanov  Tomáš Vaško, ktorý svojím boxerským umením ukázal kto bude v domácej šestnástke pánom.  Neskôr v 29. minúte Lukáš Eliáš predviedol svoje futbalové umenie opäť, keď po krásnej prihrávke pätou od spoluhráča presne mierenou strelou zvýšil náskok domácich na 2:0. V 38. minúte sme sa dočkali aj prvej strely do náručia tohto brankára, pálil Hovanec.