Danka Jendrichovská: Dve zlaté v ten istý deň, na tých istých pretekoch

Danka Jendrichovská: Dve zlaté v ten istý deň, na tých istých pretekoch

(jm) – Druhý ročník Hýľovskej desiatky bolo podujatie, na ktoré budú členovia prešovského bežeckého Maras team-u dlho spomínať. „Len a len v dobrom,“ zdôraznil jeho šéf Ladislav Maras.

Inak tvrdý chlap, zvyknutý víkend čo víkend predovšetkým na drsné podmienky na všakovakých tratiach, dokonca po chvíľkovom zamyslení vyslovil aj motto, ktoré ho narýchlo napadlo: „Kde je srdce, tam sú dobrí ľudia.“  Ako ďalej poznamenal, organizátori sa všetkým súťažiacim doslova rozdali. „V prvom rade išlo o srdečnosť, čo je na nezaplatenie. A týka sa to všetkých občanov obce Hýľov, jej vedenia, sponzorov, ktorí spoločne vytvorili nádhernú atmosféru. K tomu sprchy, bufet, poľovnícky guľáš, domáca polievka, koláče, ovocie, rezne na domov, balenie syra... a ešte aj iné dobroty. To nie je každodenné, veľa z toho bolo niečo navyše, čo nemuseli. Podľa môjho subjektívneho názoru to boli v Slovenskej republike najkrajšie bežecké preteky.“ Prijal obálku
 
Za takých okolností sa pretekári o čosi prijateľnejšie vyrovnávali s náročnými podmienkami, teplotou 32 stupňov Celzia. Určite aj Danka Jendrichovská, ktorá sa stala absolútnou víťazkou minimaratónu v kategórii žien (štart bol o 13. h), na štvrtom mieste dobehla Martina Kolibárová. Ladislav Maras skončil tretí, tešil sa aj z finančnej odmeny. „Stal som sa tak obálkovým bežcom,“ poznamenal s úsmevom na tvári. Zostavu doplnil ešte Kamil Zelenák.

Snaživá žiačka
 
Popoludní od 14.30 h vybehla dvojica D. Jendrichovská - L. Maras na hlavnú trať merajúcu niečo cez desať kilometrov.  „Okrem tropického počasia sme museli zvládnuť prekrásnu, ale aj náročnú trať vedúcu okolím obce a zásobníka pitnej vody – priehrady Bukovec. Tú Danka bežala rozumným tempom a všetci sme sa mohli tešiť z jej ďalšieho prvenstva na tom istom podujatí. Niečo fantastické. Mala úspešný deň a to navyše vo veľmi náročných poveternostných podmienkach. Klobúk dole pred jej výkonmi,“ vystrúhal „učiteľ“ poklonu svojej snaživej „žiačke“.  

Diskusia k článku