Prešov má bronzového vysokoškoláka

Prešov má bronzového vysokoškoláka

Prešov má ďalšieho úspešného športovca. Lyžiar Matej Falat získal na 27. Svetovej zimnej univerziáde v španielskej Granade bronzovú medailu v alpskej kombinácii. Chvíľu po skončení pretekov sa jedno jeho oko smialo, druhé ale vyronilo symbolickú slzičku. Od striebra ho delila jedna jediná stotina sekundy.

Famózny!

Famózny!

Sedemnásťročný Prešovčan Alex Molčan je veľký bojovník. Už druhýkrát sa vďaka svojej tvrdej práci dostal medzi najlepších juniorov, ktorí majú tú česť zahrať si na jednom zo štyroch grandslamov. V piatok dohral finále vo štvorhre na Australian Open!

Náš hokejista na Univerziáde!

Náš hokejista na Univerziáde!

v španielskej Granade sa začína 27. zimná univerziáda. Tréner hokejistov Andrej Výboh nominoval útočníka PHK 3b Prešov Petra Gápu, ktorý je v metropole Šariša na striedavé štarty z Popradu. V play off však bude môcť hrávať už iba za jedno mužstvo...

Program slovenského výberu:
streda 4. februára: Slovensko - Česko (13.30)
piatok 6. februára: Slovensko - Čína (20.30)
nedeľa 8. februára: Španielsko - Slovensko (20.30)

Peter Kušnír: „Do športu som blázon“

Peter Kušnír: „Do športu som blázon“

Doma má babinec, preto podporuje mužský futbal. „Všetci si mysleli, že to vyšlo z mojej iniciatívy, ale práve ja som ostal prekvapený,“ reagoval na margo svojej najstaršej dcéry, ktorá sa rozhodla hrať futbal. „Ja chcem hrať futbal výlučne s chlapcami,“ hovorí prezident FK Malý Šariš Peter Kušnír.

Fandili sme 26-ke

Fandili sme 26-ke

Kompletná medailová zbierka

Kompletná medailová zbierka

Rýchlokorčuliari ŠKm Akademik Prešov štartovali na medzinárodných pretekoch Santa Claus Cup 2014 v Budapešti. Na kvalitne obsadenom podujatí „padlo“ sedemnásť prešovských osobných rekordov. Siedmi sa predstavili v dresoch slovenskej reprezentácie, ôsmi hájili klubové farby. Konkurencia bola náročná, spolu 147 pretekárov z ôsmich krajín.

V Púchove zlepšenie

V Púchove zlepšenie

Prešovskí krasokorčuliari absolvovali v uplynulých dňoch preteky v Košiciach a Púchove.

Famózni Slováci

Famózni Slováci

Bojovnosť ostala v kabíne

Bojovnosť ostala v kabíne

Prešovské hokejistky cestovali na opačný koniec republiky úplne nadarmo.

Aj taká bola futbalová nedeľa

Aj taká bola futbalová nedeľa

V Gregorovciach zápas 9. kola 3. B triedy ObFZ Prešov s Brezovicou nedohrali. Za stavu 3:1 pre domácich sa odohrala situácia, ktorú na našich športoviskách neradi vidíme. Ani „úcta k šedinám“ rozhodcu Jána Hudáka, ktorý mimochodom v minulej sezóne zachránil počas futbalového zápasu ľudský život, nezabránila hráčovi hostí Vladimírovi Sudimákovi v inzultácii. A nevyznamenali sa ani jeho spoluhráči... Fotografie Viktora Zamborského nepotrebujú ďalší komentár.