Jozef Kostelník správy o počasí nesleduje

Jozef Kostelník správy o počasí nesleduje

Pred zajtrajším zápasom 30. kola druhej futbalovej ligy 1. FC Tatran Prešov – MFK Dubnica sme v úvodnej otázke, adresovanej trénerovi Jozefovi Kostelníkovi, trocha zavtipkovali na jeho účet. Opýtali sme sa, či sleduje v správach o počasí pohyb a silu vetra v blízkosti štadióna na Čapajevovej ulici.

S ojazdenými gumami za tretím miestom

S ojazdenými gumami za tretím miestom

Peter Kočiš mladší si hneď na začiatku sezóny splnil jeden z cieľov. „Chcel som aspoň raz v tomto roku stáť na stupňoch víťazov, čo sa mi podarilo v nedeľu,“ dal sa počuť syn ešte vždy slávnejšieho otca Petra Kočiša staršieho, bývalého vicemajstra Slovenska a majstra východoslovenského regiónu v motokárach. Rozdiel je tiež v tom, že junior sa dal na dráhu automobilového pretekára.

Nič nové pod slnkom

Nič nové pod slnkom

Exibičné zápasy či zápasy hviezd boli a budú vždy v kurze. V ktoromkoľvek športe, hádzanú nevynímajúc.

Poltucet medailí

Poltucet medailí

Rýchlokorčuliari ŠKm Akademik Prešov štartovali v Košiciach na Halových majstrovstvách Slovenska 2014 v in line. Poltucet medailí potešil trénerku Blanku Hympánovú: „Vyskúšali sme si niečo nové, na kolieskových korčuliach pod strechou naše deti ešte nestáli. No na ich výkonoch to badať nebolo, viackrát sa postavili na stupne víťazov.“ Na podujatí sa predstavilo spolu 33 pretekárov.

Šestnásťročná reprezentuje v kategórii U20

Šestnásťročná reprezentuje v kategórii U20

Šestnásťročná hádzanárka ŠŠK Prešov Tatiana Šutranová, napriek mladému veku, reprezentuje Slovensko v kategórii do 20 rokov. Naposledy obliekla najcennejší dres v kvalifikácii na juniorské majstrovstvá sveta - ako inak - ako najmladšia na súpiske SR. Dievčatám s dvojkrížom sa nepodarilo vybojovať postup na šampionát. Talentovaná spojka hrajúca za ŠŠK Prešov si pripísala na konto jeden gól do poľskej siete.

Juraj Milý bol najlepším slovenským útočníkom na MS 18 vo Fínsku

Juraj Milý bol najlepším slovenským útočníkom na MS 18 vo Fínsku

Priezvisko Milý je v prešovskom hokeji dlhé roky, takpovediac, v kurze. Juraja Milého, žiaľ, dnes už nebohého, si pamätáme skôr spoza mantinelu zimného štadióna pod Kalváriou - bol hospodárom niekdajších ZPA Prešov. Jeho synovi, Markovi Milému, vraj raz jeden neznámy pán, ešte ako malému chlapcovi, poradil, aby ostal v bránke. A urobil dobre, keď poslúchol, lebo neskôr prišli úspechy, na ktoré fanúšikovia nezabudli... Ktovie ale prečo nebol neskôr Marko Milý naklonený tomu, aby najmladší z rodu (jeho syn), po dedovi menom Juraj, sa dal na rovnakú dráhu a odporúčal mu skôr post útočníka...

Prešovčania narýchlo „preplávali“ z Humenného na Liptov

Prešovčania narýchlo „preplávali“ z Humenného na Liptov

Prešovskí plavci sa v dobrom svetle ukázali na dvoch podujatiach po sebe. Z Humenného sa narýchlo presúvali do Liptovského Mikuláša, aby aj tam ukázali, že aj bez 50-metrového bazéna bazéna (ktorý v Prešove už dlho slúži namiesto športu dobrému biznisu), sa dajú dosiahnuť dobré výsledky. Hlavne desaťročný Branislav Sopko plával V Liptove ako zlatý šíp a štyrikrát dohmatol na prvom mieste. No nestratili sa ani ostatní.

Šesť bedmintonových kovov

Šesť bedmintonových kovov

V Bratislave sa konali majstrovstvá Slovenska v bedmintone. V kategórii U13 sa darilo nádejam PBA Prešov. Zisk šiestich medailí je peknou vizitkou práce s mládežou v klube.

Z Krompách do Prešova 109 účastníkov

Z Krompách do Prešova 109 účastníkov

Tradičný nočný prvomájový pochod z Krompách do Prešova je už dlho sprievodným podujatím prvého dňa tohto mesiaca. Naposledy napísal už svoju 42. kapitolu a to už je čo povedať.

Tréner Poruby vyzdvihuje prínos ExPrešovčanov pri postupe do extraligy

Tréner Poruby vyzdvihuje prínos ExPrešovčanov pri postupe do extraligy

Kľúčovým bodom postupu bolo doplnenie tímu o slovenských hráčov – tak znie doslovný preklad titulku k článku na webovej stránke hokejového klubu HC RT Torax Poruba. Tieto slová vyslovil tréner mladších dorastencov Martin Smeták a píše sa v ňom o expresnom návrate tamojších mladíkov do českej extraligy.