Trinásť gólov

V piatok bol na programe druhý semifinálový zápas play off futsalovej extraligy. Diváci si prišli na svoje, aj keď sa prekvapenie nekonalo. FK Slovanet Prešov prehral so slovenským majstrom vo farbách Slov-Matic FOFO Bratislava 5:8, po polčase 2:6. Stav série, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, je 0:2 z pohľadu Šarišanov (prvý zápas 2:15).

Čo majú spoločné Slavomír Lukáč zo Žehne a holandská futbalová legenda Ruud Gullit?

Zlá predtucha bola namieste. Bez šiestich stabilných hráčov jesennej časti nastupovali futbalisti TJ Budovateľ Žehňa na premiérový jarný zápas sezóny 2013/14 v Toryse. Zostavu boli nútení zaplátať vlastnými odchovancami. Nakoniec prehrali 0:4 a navyše dohrávali iba deviati...

Ladislav Maras a Gejza Sabanoš robili vodičov nevidomému bežcovi

„Počasie bolo správne bežecké, atmosféra skvelá. Na trati pretekári z mnohých krajín, dokonca aj mimo Európy, napríklad z Mexika. Pripadal som si ako keby som bežal nejaký slávny mestský maratón,“ dal sa počuť po víkende po návrate z Bratislavy Ladislav Maras, ktorý na tento šport nadá dopustiť.

V Bratislave brali všetky body

Basketbalisti PU Akademik Prešov sa v hlavnom meste „pochlapili“.

Text k foto: kapitán Jakub Boroň

Jeden bod za jeden gól

V piatok bolo na programe meranie síl 25. kola druhej ligy futbalistov MFK Senec – 1. FC Tatran Prešov. Škoda, že zeleno-bieli stratili ďalšie body, keď už tretí duel po sebe nevyhrali a nedali viac než gól. A pritom mali na západe príležitostí viac než dosť, no trápia sa v koncovke...

Jozef Kostelník: "Nikto nový nepríde"

O čom bol piatkový zápas v Senci?
Šance, šance a ešte raz šance. Z veľkého množstva sme dokázali využiť jedinú.

Trpaslík, aj keď výsledok tomu nenasvedčuje, bojoval s obrom

Osem statočných
Kvarteto najlepších tímov slovenskej futsalovej extraligy odštartovalo v sobotu semifinálovú sériu. V jednej z nich účinkujú aj hráči FK Slovanet Prešov.

Volejbalisti s ďalšou nulou

Šarišská metropola neuvidí volejbalové finále. Rozhodla o tom prehra VK Mirad PU Prešov v treťom semifinálovom zápase v Humennom. Šarišanom sa ani v ňom nepodarilo uhrať zobrať favoritovi čo len jediný set.

Martin Segľa a Jakub Zima vo finále extraligy

Brat strieda brata. Prešovský hokej „vychoval“ ďalších finalistov extraligy. Rozhodol o tom stredajší piaty semifinálový zápas play off série medzi HKm Nitra a HC 05 Banská Bystrica, ktorá sa skončila 4:1. Mužstvo spod Zobora naposledy vyhralo nad súperom spod Urpína 4:3 po predĺžení. Jeden z gólov vsietil Martin Segľa. Okrem tohto útočníka je v tíme finalistu aj brankár Jakub Zima, ktorý je momentálne tretím v medzinárodnom slovinsko – česko - slovenskom brankárskom trojlístku Kristan, Lakosil, Zima.

Text k foto: Martin Segľa

Hádzanári si hýčkajú svojich fanúšikov

Hádzanári Tatrana Prešov si „hýčkajú“ svojich fanúšikov viacerými spôsobmi. Vyhrali základnú časť prestížnej nadnárodnej súťaže SEHA GSS League, obrovskú radosť im dopriali v podobe nedávneho senzačného víťazstva nad HBC Nantes 30:29 v zápase 6. kola C skupiny Pohára EHF. V domácej extralige nestratili ani bod, kráčajú od víťazstva k víťazstvu.

Text k foto: Dominik Krok a Veronika Poláková