K postupu im chýbajú tri body

K postupu im chýbajú tri body

Štvrté kolo oblastnej súťaže Východ vekovej kategórie starších žiakov vo vodnom póle sa konalo prešovskom bazéne. Mladíci vo farbách Slávie PU Prešov boli v dvoch stretnutiach úspešní, v jednom prehrali.

M. Falat: Škoda pomalého začiatku

M. Falat: Škoda pomalého začiatku

Alpský lyžiar Matej Falat má za sebou ďalšiu disciplínu na zimnej olympiáde v Soči 2014. V nedeľu skončil v obrom slalome na 42. mieste.

Úvod im nevyšiel, no potom zabojovali

Úvod im nevyšiel, no potom zabojovali

V 16. kole futsalovej extraligy sa zázraky nekonali. Minuloročný nováčik z Prešova prehral na ľade viacnásobného majstra a aktuálneho suveréna tabuľky Slov-Matic FOFO Bratislava 2:7. Šarišania hrali bez trojice opôr Rudolfa Beliša, Branislava Vrbovského a Martina Biľa. Nezachytili raketový nástup domácich a inkasovali už v 2. minúte. O niekoľko sekúnd znova a v 7. min bolo už 3:0.

Strieborní v Bratislave

Strieborní v Bratislave

V Bratislave sa konalo ďalšie pokračovanie Slovenského pohára družstiev v bowlingu.

„Baľšaja technika“

„Baľšaja technika“

Prešovčan Jakub Leščinský nás od začiatku olympiády v Soči zásobuje zaujímavými fotografiami a informáciami. Väčšinou sú športového charakteru, až na poslednú. Vznikla cez víkend a má umelecké cítenie.

Ešte jeden návrat k úspechu Sone Priščákovej

Ešte jeden návrat k úspechu Sone Priščákovej

Večerník v stredu exkluzívne informoval o úspechu hráčky 1. Tenisového klubu Prešov Sone Priščákovej na mládežníckych halových majstrovstvách Slovenska dorastencov a dorasteniek, ktoré sa konali v Piešťanoch. Sympatická tretiačka Gymnázia Konštantínova 2 na nich obsadila v dvojhre druhé miesto. Finále s Bratislavčankou Janou Jablonovskou bolo maximálne vyrovnané a skončilo sa výsledkom 4:6 a 5:7 z pohľadu S. Priščákovej. „Bolo to za stavu 4:4 a v druhom sete 5:5, kedy som prehrala svoje podanie a to boli rozhodujúce momenty,“ dala sa počuť prešovská nádej, ktorá môže hovoriť aj o dávke smoly, keďže v deviatej hre prvého setu, resp. v jedenástej hre druhého, bolo vždy 40:40...

Vzácna spoločná snímka s majstrom sveta

Vzácna spoločná snímka s majstrom sveta

Sľúbil a svoj sľub dodržal. Pred odchodom na olympiádu do Soči sme jedného z dvojice Prešovčanov pod piatimi kruhmi Jakuba Leščinského požiadali o exkluzívnu fotografiu pre Večerník s niektorou zo známi osobností. Včera nás asistent trénera a servisman slovenských biatlonistov príjemne prekvapil. Do redakcie poslal snímku, na ktorej je zvečnený s najstarším skokanom na lyžiach v štartovom poli „lietajúcich“ mužov. Japonec Noriaki Kasai má 41 rokov a na svojom konte rad úspechov.

Hokejisti celú základnú časť naháňali bodovú stratu z prvej štvrtiny

Hokejisti celú základnú časť naháňali bodovú stratu z prvej štvrtiny

Tempo prvej hokejovej ligy, po ostatnej nedeli, kedy sa skončila základná časť, trocha poľavilo. Pokoj zbraní ale potrvá už iba niekoľko hodín. Od zajtra bude najlepšia osmička pokračovať play off systémom. Tak ako každý rok, návštevy na štadiónoch by sa mali zvýšiť. Vyraďovacia časť je pre divákov väčším lákadlom. Aj v Prešove... Fanúšikovia HC 07 si ale na prvý domáci štvrťfinálový duel (celkovo tretí) musia počkať do utorka budúceho týždňa. Ešte predtým ich čakajú dve vystúpenia v Trnave. Zajtra a pozajtra.

Majú ďalšie medaily

Majú ďalšie medaily

Dve zlaté a dve nepopulárne „bronzové“ medaily získali na Veľkej cene Zvolena krasokorčuliari KK Kraso Prešov. „Konkurencia je čoraz väčšia a umiestnenie do šiesteho miesta treba považovať za úspech,“ skonštatovala po návrate domov šéftrénerka Helena Zamborská.

Dva skalpy Bratislavčanov

Dva skalpy Bratislavčanov

Úspešný víkend majú za sebou prvoligoví basketbalisti PU Akademik Prešov. Zvíťazili nad dvojicou bratislavských celkov – rezervu Interu zdolali 88:78, B.S.C. výrazne 90:65.