Zjazdár Matej Falat zo Soči exkluzívne pre Prešovský večerník

Zjazdár Matej Falat zo Soči exkluzívne pre Prešovský večerník

Má za sebou prvé tréningy, zahral si aj biliard

Už o dva dni sa začína udalosť, ktorá upriami pozornosť miliónov ľudí na svete. V Soči sa začínajú zimné olympijské hry. Horúce želiezko v ohni má aj Prešov. Úradujúci slovenský majster v zjazde či superobrovskom slalome Matej Falat pred odchodom čitateľom Prešovského večerníka sľúbil, že z dejiska bude posielať správy. A svoj sľub dodržal!

Dnes hokejový ťahák Prešov - Bardejov

Dnes hokejový ťahák Prešov - Bardejov

Hokejistom HC Prešov 07 v poslednom čase „ide karta“. V posledných troch zápasoch dali 24 gólov a zbierajú dôležité body. Naposledy uspeli v Spišskej Novej Vsi, kde vyhrali 6:3.

Do finále po prehre

Do finále po prehre

Podľa zápisu o stretnutí to videlo 340 divákov. Prekvapujúci výsledok sa zrodil v odvetnom semifinálovom meraní síl Slovenského pohára v hádzanej mužov. Tatran Prešov prehral v Topoľčanoch 34:39, keď už do prestávky „strácal“ na domácich päť gólov. Napriek tomu nebudú Šarišania vo finále chýbať, lebo v prvom zápase vyhrali 40:28.

Z extrému do extrému

Z extrému do extrému

Futsalisti FK Slovanet Prešov idú z extrému do extrému. Raz zažiaria, inokedy pohoria.

„Baby“ si konečne dali povedať

„Baby“ si konečne dali povedať

Sedmička Prešovčankám priala. V 7. kole nadstavbovej časti, v dôležitom zápase o miestenku v play off, porazili hokejistky ŽHK 2000 Šarišanka rovesníčky zo Zvolena 4:1.

Ďalší Prešovčan na olympiáde

Ďalší Prešovčan na olympiáde

Minulý týždeň vo štvrtok sme informovali o tom, že naše mesto bude mať zastúpenie v štartovom poli blížiacej sa olympiády v Soči, do začiatku ktorej ostáva ešte 11 dní. V alpských lyžiarskych disciplínach sa predstaví Matej Falat. To však nie je všetko.

Desiatka Považanom

Desiatka Považanom

Hokejová prvoligová zápletka, ktorej scenár píšu vyrovnané celky na štvrtom až ôsmom mieste tabuľky, nie je stále rozlúsknutá. Rozdiel medzi štvrtými Michalovcami a ôsmym Liptovským Mikulášom je iba trojbodový a to história, päť kôl pred koncom základnej časti, nepamätá. Pätica mužstiev si brúsi zuby na čo najvýhodnejšiu pozíciu pred play off – Michalovce, Prešov, Detva, Spišská Nová Ves a L. Mikuláš.

Nielen vynikajúce športové výkony, ale aj príjemné spoločenské stretnutie.

Nielen vynikajúce športové výkony, ale aj príjemné spoločenské stretnutie.

Taký bol sobotňajší 2. ročník tenisového turnaja O pohár Prešovského večerníka v športovom areáli u Komiňara.

V Tenisovej aréne Prešovského večerníka sa už od rána až do popoludnia bojovalo, víťaz však mohol byť len jeden. „Na turnaji som bol aj pred rokom, je tu vynikajúca atmosféra. Verím, že nejakú trofej spolu s Mikim Vislockým získame,“ povedal počas turnaja Marek Zengevald. Jeho prianie a najmä športové výkony mu priniesli bronz.

Športovci dostanú viac ako 170 tisíc eur

Športovci dostanú viac ako 170 tisíc eur

Športovci pozor. Mesto prerozdelí viac ako 170 tisíc eur pre mládežnícky šport. Podmienkou je predložiť žiadosť na podporu športu pre tento rok. Za nosné športy sú v Prešove považované futbal, hokej a hádzaná. Rozdelené sú kvôli veľkosti členskej základne, popularite športu a výsledkoch v nich dosiahnutých.

Stopercentný víkend

Stopercentný víkend

Basketbalisti PU Akademik Prešov zvládli uplynulý víkend - kvalitatívne i výsledkovo - na výbornú. Napriek početnej maródke dokázali poraziť Lučenec 84:67 a Žiar nad Hronom 102:82. „Šancu dostali všetci hráči z lavičky, vrátane mladých, niektorí zabodovali po prvýkrát medzi dospelými. Ďakujeme fanúšikom za podporu a povzbudzovanie,“ dal sa počuť prezident domáceho klubu Radovan Hrabčák.