Nohejbal v Tenisovej aréne Prešovského večerníka - HRACÍ DEŇ č. 7

Nohejbal v Tenisovej aréne Prešovského večerníka - HRACÍ DEŇ č. 7

V Tenisovej aréne Prešovského večerníka v Šalgovíku pokračovala siedmym hracím dňom Prešovská nohejbalová liga. O sedmičke sa zvykne hovoriť, ako o šťastnom čísle... Potvrdilo sa to v prípade mužstva PKB Invest, ktoré v troch zápasoch naplno bodovalo. Dokonca zariadilo prvý prehru lídra vo farbách VTJ Letisko Prešov. Diváci videli tri vyrovnané sety. Posledný, plný emócií, rozhodol. Zaujímavý vývoj malo aj stretnutie PKB Invest - KZO Miláno 2007 Košice.

V príprave aj so Slovanom Bratislava

V príprave aj so Slovanom Bratislava

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov včera odštartovali zimnú prípravu na jarnú časť sezóny 2013/14. Pod vedením trénerov Jozefa Kostelníka a Stanislava Vargu sa stretlo 21 hráčov. Chýbal chorý Peter Lipták, s úľavami trénovali Michal Krajník a Jozef Dolný, ktorí sú po operáciách. Dolnému a R. Kačalovi skončili zmluvy, s klubom rokujú o ich predĺžení. Novými tvárami boli Stanislav Cuprišin (Bardejov), Lukáš Makara (Žehňa), staronovou Matúš Pekár, ktorý naposledy hral v Haniske pri Košiciach. Z hosťovania v Bardejove sa vrátil Ján Dzurík a o návrat na futbalové trávniky sa pokúsi aj Ľuboš Belejík. „Jeden alebo dvaja útočníci sa ešte prídu ukázať, “ uviedol J. Kostelník.

Chcú skompletizovať prešovský trojlístok

Chcú skompletizovať prešovský trojlístok

Tretím prešovským hokejbalovým tímom, ktorý by od budúcej sezóny mohol pôsobiť v najvyššej košickej súťaži, je HBC Fany Sport Prešov. Po jeseni je v druhej lige na prvom mieste tabuľky. No súboj na diaľku o priamy postup bude v jarnej časti ešte poriadne napínavý, Šaca je pri rovnosti bodov (14) druhá iba o skóre, tretia Albea Košice a štvrtý Vranov nad Topľou majú zhodne po dvanásť bodov.

Ján Kozák je rád, že zažil atmosféru derby zápasov medzi Prešovom a Košicami

Ján Kozák je rád, že zažil atmosféru derby zápasov medzi Prešovom a Košicami

Z búrliváka krotký baránok

Boli časy, keď v médiách otvorene burcoval k „celoľudovému povstaniu“ v slovenskom futbale. Keď cítil krivdu, neváhal ísť do fyzickej konfrontácie. V roku 2009 napadol trénera brankárov Nitry Igora Mesároša. Z búrliváka a rebela sa ale postupne stal človek, ktorý si teraz svojim vystupovaním získava sympatie všetkých fanúšikov. O kom inom môže byť reč, keď nie o Jánovi Kozákovi staršom, reprezentačnom trénerovi, ktorý pri návšteve nášho mesta ochotne odpovedal na položené otázky.

Štefanský turnaj tenistov

Štefanský turnaj tenistov

V Tenisovej aréne Prešovského večerníka v Šalgovíku vyvrcholila Štefanským turnajom séria podujatí, na ktorých sa počas roka stretávajú zanietenci bieleho športu od Popradu až po Humenné.

Majstri Slovenska!

Majstri Slovenska!

Šarišská metropola má zlatých medailistov z majstrovstiev Slovenska. V Nitre sa konal domáci šampionát v bowlingu dvojíc, na ktorom sa predstavila absolútna slovenské špička.

V Tenisovej aréne Prešovského večerníka hrávajú vicemajstri Európy

V Tenisovej aréne Prešovského večerníka hrávajú vicemajstri Európy

V Tenisovej aréne Prešovského večerníka v Šalgovíku netrénujú a nehrávajú iba talentované nádeje z 1. TK Prešov. V jednom z tímov Prešovskej nohejbalovej ligy - KZOaŠK Miláno 2007 Nohejbal*Footballtennis Košice – pôsobia aj chlapci, ktorí na nedávnych Majstrovstvách Európy FIFTA 2013 v tureckom Istanbule vybojovali pre Slovensko tri cenné kovy. Lukáš Vidlička a Kristián Vidlička sa tešili zo zisku striebra v trojiciach juniorov U-18 a bronzu v dvojiciach mužov. Navyše, spolu s L. Dankom z Trebišova, M. Melíškom z Vinodolu a triom T. Ševčík, D. Kováčik, A. Levický (Veľké Zálužie) si „vykopali“ aj bronz v trojiciach mužov.

Dnes derby so Spišiakmi, v nedeľu plyšáková šou

Dnes derby so Spišiakmi, v nedeľu plyšáková šou

Prvá hokejová liga dnes pokračuje 29. kolom. Okrem iných je na programe východniarske derby HC Prešov 07 – HK Spišská Nová Ves (od 17. h). Šarišania naposledy trikrát na ihriskách súperov naplno bodovali.

Dve tesné víťazstvá

Dve tesné víťazstvá

Úspešný dvojzápas na palubovkách súperov majú za sebou basketbalisti PU Akademik Prešov. V prvom meraní síl zdolali MBK Lučenec 78:81. Až do konca tretej štvrtiny viedli domáci, no potom sa vo veľmi dobrom svetle ukázal hosťujúci Matej Hrabčák. Agresívnou obranou, dôrazom a presnosťou v útoku dokázal „strhnúť“ svojich spoluhráčov.

Prešovčania úspešní aj v štafetách

Prešovčania úspešní aj v štafetách

Rýchlokorčuliari ŠKm Akademik Prešov sa predstavili na medzinárodných pretekoch Santa Claus Cup 2013. V konkurencii 108 pretekárov získali sedem medailí.